Ми – за безпечну енергетику!

nus.in.ua, 22 липня 2014, 22:09
0
491
Роздрукувати
Ми – за безпечну енергетику!

14 липня в Перемишлянах, біля пам’ятника Т. Г. Шевченку провели інформаційний тур «За безпечну енергетику!», –  повідомляє кореспондент з місця події.

Ми неодноразово чули про сланцевий газ. Хтось говорить, що це корисна для України справа. Адже ми можемо стати незалежними від російського газу, видобуваючи свій,  інші кричать і б’ють в дзвони, запевнюючи, що це шкідливо… Так чим насправді є сланцевий газ? Яку шкоду він приносить людям, довкіллю? І що може стати його альтернативою?

На ці та інші питання з радістю відповідали експерти Національного Екологічного Центру України, які їздять Західним регіоном України в рамках інформаційного туру «За безпечну енергетику!». Такий захід було проведено 14 липня і в Перемишлянах.

На одній з площ міста розташували як інформаційні афіші, так і продемонстрували живі прилади енергозбереження. До прикладу: сонячні батареї, які заряджали акумулятори, і відповідно, цією енергією заряджався телевізор. Саме його могли подивитись бажаючі і дізнатись чимало корисної інформації про сланцевий газ, та його вплив на довкілля. Сонячний концентратор – своєрідний центр збору сонячного світла, енергії, на якому можна за 10 хвилин приготувати запашну каву. Також був представлений саморобний прилад, який може за день нагріти до 200 літрів води (зменшена його копія). Максимальна температура нагріву води сягає 65 градусів.

Ми – за безпечну енергетику!– Найбільший ризик – це все ж таки міграція хімічних речовин до водоносних горизонтів. Наукові дослідження підтверджують, що це може відбутись протягом кількох років. Ці хімічні речовини руйнують ендокринну систему людини. В першу чергу це впливає на онкологію, призводить до невиношуваності,  проблеми з фертильністю, вади розвитку у дітей.  Тобто найбільш вразливими до них є діти, вагітні жінки та тварини, – розповіла про шкоду видобування газу з допомогою гідравлічного розриву пласта (крекінг) експерт «ЕкоЦентру» Олена Міскун.

Подібні заходи проводяться з 7 липня в містах, районних центрах, де планується видобування сланцевого газу. Серед них: Львів, Івано-Франківськ, Калуш, Золочів, Буськ, Рогатин…

Роксолана МУДРАК

ТЕГИ: Перемишляни, Тарас Шевченко, енергетика, газета, 33 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама