Укрaїнa
03:12, 25 квітня 2014
2240
0

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці
Admin
Фото: НУС

У цей день більш, ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. З часом Всесвітній день охорони праці об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людину більш безпечною для її здоров'я та життя. За даними статистики, щодня на робочому місці вмирають в середньому 5000 чоловік у всьому світі. Крім того, безліч людей «заробляють» проблеми зі здоров'ям саме на роботі.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) відзначатиметься під девізом: «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві». Актуальність такої тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їхні сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

Пошук оптимального балансу між використанням хімічних речовин і заходами профілактики і контролю за їх негативним впливом на працівників, повинні стати базовим пріоритетом під час розробки та впровадження національних програм у країні, а мінімізація застосування хімічних речовин на виробництві – для роботодавців.

Існує перевірена та відпрацьована часом практика вжиття заходів та використання засобів захисту працівниками, а саме: заміна у технологічних процесах шкідливих речовин на менш шкідливі; удосконалення технологічних процесів та устаткування, використання засобів індивідуального та колективного захисту; контроль за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони; автоматизація виробництва, своєчасне проведення технічного діагностування обладнання, механізмів, устаткування тощо.

Зважаючи на важливість питань пов’язаних із використання хімічних речовин у виробництві, Золочівське управління водного господарства звертається до керівників і працівників, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, у першу чергу тих, що у своїй діяльності використовують особливо небезпечні та високо небезпечні хімічні речовини, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом акцентувати свою увагу на здоров’ї працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України «Про охорону праці».

З 22 по 28 квітня 2014 року в управлінні будуть проводитися заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, підвищення рівня безпеки й умов праці. Заплановано провести виїзну нараду керівників підрозділів, в ході якої будуть відвідані експлуатаційні дільниці з метою надання рекомендацій щодо покращення умов праці. Традиційно з нагоди свята буде проводитися конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей».

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві — запорука збереження здоров’я працівників.

Золочівське
управління водного господарства

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.