Оголошення
14:13, 16 липня 2014
1573
0

За безпечну енергетику!

За безпечну енергетику!
Admin
Фото: НУС

Ефективне використання енергії – перший пункт на шляху України до реальної енергетичної незалежності. Кабінету Міністрів слід ліквідувати перехресне субсидування, внести зміни у законодавство щодо енергозбереження, підвищити будівельні стандарти, підтримати утеплення приміщень та модернізувати виробництво приватного сектору. На підтримку цього бачення група громадських організацій на чолі з Національним екологічним центром України (НЕЦУ) проводить інформаційний тур містами західної України – «За безпечну енергетику!».

В умовах військової агресії, зазіхань з боку Росії на нашу територіальну цілісність та припинення постачання газу до України держава мусить шукати шляхи, щоб «зіскочити з газової голки Росії». Утім квапливі пошуки альтернативи не повинні зашкодити інтересам самих українців та стати знаряддям популізму політиків.

Найбезпечніша та найдоступніша альтернатива, яку суттєво недооцінює держава, – енергозбереження, запевняють в НЕЦУ. Адже воно не потребує масштабного фінансування коштом платників податків та має довгостроковий ефект.

«Якщо заходи з енергозбереження впровадити у промисловість, сільське господарство, сферу послуг і житловий сектор, це дасть можливість щороку економити близько 11,4 млрд. євро, що більше, ніж Україна заплатила за імпорт газу та ядерне паливо у 2013 році,» – зазначає Артур Денисенко, координатор енергетичної програми. Цей процес підвищить конкурентоспроможність вітчизняної економіки, зменшить навантаження як на гривню, так і на природне середовище. Як стверджують експерти, Україна через неефективне використання енергоресурсів щорічно переплачує понад 11 млрд. євро. В розрахунку на кожну українську родину це становить 2,5 тис. грн.

Відтак, активісти закликають максимально економити на використанні енергії. З 7 по 18 липня команда екологів та експертів з енергетики вирушила в західні регіони України, щоб розповісти про те, які існують проблеми в енергетиці та якими б могли бути шляхи їх вирішення. Інформаційний тур стартував з Івано-Франківська. Сьогодні, 10 липня у Галичі (пл. Різдва) відбувається інформаційна кампанія «За безпечну енергетику!», під час якої навчають базовим принципам ефективного використання природних енергоресурсів.

14 липня така кампанія відбудеться у Перемишлянах (вул. Галицька 32, біля пам’ятника Т. Шевченку), а 15 липня – у Золочеві (на площі біля пам‘ятника В. Чорноволу).

Ірина ДОМАРЕЦЬКА
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.