Укрaїнa
00:41, 19 квітня 2014
1670
0

Бути завжди на боці громади

Бути завжди на боці громади
Admin
Фото: НУС

Минуло три роки як на посаді міського голови м. Перемишляни перебуває Олександр Зіновійович Зозуля. Так уже прийнято, що в певний період діяльності того чи іншого посадовця  хочеться запитати: а що,  власне, йому вдалося вирішити на займаній ним посаді за цей період часу. І хоча період не такий вже тривалий, та й час не найсприятливіший, переконана, мерові вже сьогодні є що сказати громаді міста. Про результати щоденної роботи, а також про  плани керманича міськради Перемишлян на найближчий період – у нашій розмові далі.

– Олександре Зіновійовичу, то що у Вашому робочому щоденнику можна виділити як «зроблено», а що наразі відкладається до кращих часів?

– Якщо повертатись до попередніх років, то вагомим є облаштування парку біля пам’ятника о. Омеляну Ковчу. Благоустрій цієї території робився частково за кошти міської ради, решту – за кошти меценатів. Виконання робіт, виготовлення проектної документації – лягло на міську раду. Звичайно, не обійшлось і без критики окремих жителів міста, бо ж довелось вирізати дерева, які тут росли, люди не могли уявити, як у майбутньому виглядатиме це місце. Проте зараз усі переконані, що ця площа стала окрасою Перемишлян.

Якщо ж говорити про минулий рік, то він для нас був надзвичайно тяжким. Ми вперше закрили рік із боргами у розмірі 650 тис. грн. по капітальних видатках. Це у той час, як бюджет розвитку Перемишлян становить 1 млн. 100 тис. грн. Проте, незважаючи на це, змогли зробити ремонт водопроводу на вул. Зеленій. Впродовж багатьох  років його незадовільний стан викликав обурення мешканців. Були випадки, коли чергова бригада водоканалу виїжджала на виклики по кілька разів на тиждень. Зараз водопровід поремонтовано, таких проблем, які були досі, немає.

Також зробили капітальний ремонт двох відрізків дороги на вул. Привокзальній (біля дитячого садка та районного Народного дому). На цих відрізках практично уже не було дорожнього покриття.

Кращого бажає ситуація із ремонтом покрівель. Із семи запланованих зробили три. Тут маємо вагому причину – проходження коштів через державне казначество. За три місяці 2014 року жодної копійки на капітальні видатки не було перераховано. Звісно, надіємось, що ситуація зміниться на краще. Зараз розпочали ремонт покрівлі будинку за адресою Лісна, 4. Відремонтували пішохідний міст на вул. Галицькій.

– Що ще заплановано міською радою зробити у 2014 році?

– У 2014 році плануємо ремонт каналізаційного колектора на вулиці Над Липою за рахунок коштів Фонду охорони навколишнього середовища та за сприяння народного депутата Лідії Котеляк. Власними силами плануємо продовжити роботи із заміни водопровідних та каналізаційних мереж у місті Перемишляни. Якщо складеться ситуація краще із казначейством, продовжуватимемо роботи з асфальтування доріг на вулиці Підвальній та на Привокзальній. Після того, як було проведено роботи із заміни водопроводу на вул. Зеленій, слід також зробити ремонт дорожного покриття на цій ділянці.

Також у планах – ремонт опор вуличного освітлення із заміною ліхтарів на енергозберігаючі. Минулого року уже було проведено частково ремонт вуличного освітлення, зокрема замінили ліхтарі та кабель на попередньо ізольований на вул. Чуперносівській. Зараз працюємо на вул. Привокзальній. Також у 2014 році ремонтуватимемо освітлення на вул. Борщівській. Чому саме на цій вулиці? Тут розташовані управління соціального захисту населення та міграційна служба. Ця вулиця взагалі не освітлюється, а потік людей тут надзвичайно великий. Якщо літом, це не має аж такого значення, то восени і взимку тут доволі темно. Ідучи назустріч мешканцям міста та працівникам управління соцхахисту і міграційної служби, уже зараз змонтували 13 опор, а вже у травні–червні роботи будуть продовжені та завершені. Також плануємо продовжити заміну кабеля та ліхтарів на інших вулицях. Встановлюючи енергозберігаючі ліхтарі, маємо змогу освітлювати більшу площу фактично за ті ж гроші.

– Загальний бюджет Перемишлянської міської ради становить 4 млн. 400 тис. грн. На що ідуть ці кошти?

– Левова частина міського бюджету – утримання дитячих садочків, комунальних служб. Кошти ідуть на прибирання міста, утримання вуличного освітлення. Зовсім мала частина цих коштів іде на благоустрій. Перемишлянська міська рада – єдиний орган місцевого самоврядування у Перемишлянському районі, з якого іде вилучення коштів до районого бюджету. Усі решту – є дотаційними. Ми не лише заробляємо для себе, а й віддаємо кошти до районного бюджету. Цьогоріч ця сума становить 276 тис. грн. За результатами кварталу маємо виконання бюджету на 88 відсотків. Це не є нормально, але в той же час ми закрили усі видатки (енергоносії, заробітна плата, придбання продуктів для дитячого садочка тощо). Порівняно з минулим роком спрацювали краще. У 2014 році маємо також субвенцію з державного бюджету на дороги. Як буде працювати казначейство, сказати не можу. Є надія, що ситуація стабілізується. Підрядники дуже неохоче працюють із державними замовниками. Знають, роботи виконуються, а кошти на розрахункові рахунки не поступають.

– Залучаєте до міського бюджету кошти з інших фондів?

– У 2013 році нам виділено кошти з обласного Фонду охорони навколишнього середовища на придбання сміттєвоза.  Було проведено тендер, укладено угоду, але кошти не пройшли через казначейство. Надіюсь, що вони все ж будуть перераховані і матимемо сміттєвоз. Розумію, що економічно вигідно придбати такий автомобіль. Адже це дасть можливість звільнити один автомобіль. Замість трьох їхатиме два. Зменшаться витрати на пальне. Звичайний автомобіль збирає 2–3 куби сміття, у той час як сміттєвоз – 7–8. Думаємо над тим, щоб той автомобіль, який звільниться, переобладнати в автомобіль для механізованого посипання автошляхів в осінньо-зимовий період. Наразі ми не маємо комунальної техніки для цього. Місцевість у нас складна у цьому плані, зимою ускладнюється рух.

– А якщо говорити про суспільне життя, чим зараз живе перемишлянська громада?

– Після того як Перемишлянській міській раді було передано у комунальну власність Центр дозвілля, то життя навколо Центру більш активізувалось. Тут працюють різні секції, гуртки. У нас працює секція боксу, є танцювальні гуртки, є творчі колективи.

Важливим моментом у спортивному житті міста є поява нового тренера дитячої футбольної команди у ДЮСШ «Сокіл», колишнього гравця Харківського футбольного клубу «Металіст» Тараса Гвоздика, що спрацювало сильно на заохоченння хлопців до занять футболом.

Маємо налагоджену співпрацю із Республікою Польща, зокрема із містом-партнером Скавіна. У 2008 року між польським містом Скавіна та Перемишлянами підписана угода про партнерство та співпрацю. Ці зв‘язки є доволі тривалими. Щорічно відбуваються візити наших дітей до Польщі та польських дітей до нас. У 2012 році учні наших шкіл брали участь у днях Скавіни, минулого року наші діти спільно із польськими відвідали Берлін. Також діти зі Скавіни приїжджають до нас. У 2013 р. група дітей побувала у Львові, Перемишлянах, Карпатах. У травні цього року 20 дітей наших двох шкіл відвідають Республіку Польща, плануємо спільну поїздку у Варшаву.

Зараз готуємось до того, щоб належно відсвяткувати Великодні свята та провести прощу присвячену Омеляну Ковчу.

– Які роботи ведуться у місті в плані підготовки до Великодніх свят?

– Зараз впорядковуємо міський цвинтар, проводимо толоки у місті. Тут хочу наголосити, що є організації, які досить відповідально ставляться до прибирання території міста. Це, наприклад, працівники управління Пенсійного фонду, ЗОШ № 1, № 2, ліцею. Крім того будемо проводити висадження дерев і кущів, які нам у якості спонсорської допомоги надало ДП «Бібрський лісгосп». Зробимо це біля пам‘ятника о. Омеляну Ковчу, у сквері біля церкви Святого Миколая. Силами Служби автомобільних доріг провели ямковий ремонт вулиці Галицької. Тішуся, що зробили це до свят.

– Яка Ваша політична позиція як міського голови?

– На мою думку, позиція міського голови має бути завжди на боці громади. Помилкою вважаю те, що міські голови мають обиратись за партійною приналежністю. Ідучи на вибори міського голови, я заявляв, про свою позапартійність, хоча висувався від Партії зелених. Вважаю і зараз, що всі міські голови мають бути позапартійними. Не розумію, чому законодавством не передбачено можливості балотуватись на посаду міського голови за принципом самовисування. Міський голова живе серед громади, а тому має жити проблемами громади, а не проблемами партії. Надіюсь, що цей нюанс у законодавстві буде вирішено. Звичайно, маємо мати чітку політичну позицію, проте вона не має йти врозріз із думкою простих людей. Та основне, над чим має працювати міська рада, це задоволення потреб громади.

– Чого очікуєте від майбутніх виборів президента України?

– Маю надію, що прийде такий президент, який підпише Асоціацію з Євросоюзом і наша держава буде повноправним його членом. Хотілось би, щоб ситуація у державі стабілізувалась, щоб життя українців змінилось на краще, як, скажімо, покращився рівень життя поляків, коли навіть у найменшому містечку є нормальні дороги, функціонують очисні споруди на належному рівні, а відтак і екологічний стан довкілля значно кращий. Проте усі маємо розуміти, що ніхто нічого готового нам не дасть. До усього слід докладати зусилля, маємо багато працювати для того, щоб заявити про себе як достойну націю.

 

Розмовляла Леся ГОРГОТА
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.