Новини Золочівщини
20:40, 08 лютого 2014
1725
0

Про участь у конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

Про участь у конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування
Admin
Фото: НУС

Фонд сприяння місцевому самоврядуванню оголосив Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Золочівська міська рада надіслала на розгляд Дирекції конкурсу проект «Капітальний ремонт вуличного освітлення із застосуванням енергозберігаючих технологій на території міста Золочева Львівської області».

– Розумію, що на сьогодні вуличним освітленням охоплено всього 30 % території міста, що є вкрай недостатнім, – говорить міський голова міста Золочева Ігор ГРИНЬКІВ. – Мережа вуличного зовнішнього освітлення знаходиться у незадовільному стані, оскільки відсутність капітальних вкладень у розвиток інженерної інфраструктури не дозволяє підтримувати діючу систему та впроваджувати інноваційні, енергоефективні технології. Окрім того, у місті є багато інших проблем, які потребують вирішення. Зрозуміло, що бюджетних коштів на всі об'єкти не вистачає. Тому і доводиться шукати нестандартні шляхи вирішення, брати участь у конкурсах проектів, мікропроектів. Лише за умов спільного фінансування з державного та міського бюджетів можна говорити про капітальний ремонт вуличного освітлення міста. Йдучи назустріч інтересам громади, думаємо про вирішення цього питання на рівні всього міста, а не окремих вулиць. Відповідно золочів’янам зручніше ходити містом у вечірній та нічний час, зменшиться кількість ДТП, які виникають внаслідок того, що вулиці не освітлюються. Сподіваюсь, що депутати міської ради при формуванні міського бюджету підтримають графу про співфінансування капітального ремонту вуличного освітлення.

Якщо говорити про сам проект, то маємо певні напрацювання спільно із фахівцями "Львівської політехніки", ТзОВ "Райсільенерго", МВ ЖКП та ін. Очевидним буде і те, що міський бюджет отримає можливість зекономити кошти на утримання мереж вуличного освітлення. Адже високе споживання електричної енергії тягне за собою і значні видатки з міського бюджету на його оплату та на обслуговування мереж вуличного освітлення, виникає необхідність частої заміни ламп (лампи розжарювання – термін роботи 6 місяців, газорозрядні лампи – 12 місяців), постійного ремонту мереж.

Для освітлення вулиць та доріг місто використовує близько 680 світлоточок (в основному – газорозрядні лампи), з них 120 одиниць – лампи розжарювання. Зараз близько 100 світильників із всієї системи не працюють з різних техніко-економічних причин (необхідно провести заміну кабельних ліній та світильників). – Минулого року уже проводився капітальний ремонт вуличного освітлення на окремих вулицях… – У 2013 році за рахунок коштів міського бюджету було проведено частково капітальний ремонт зовнішнього освітлення із встановленням 128 світлодіодних ламп.

– То переваги світлодіодів у порівнянні із звичайними лампами розжарювання є очевидними? – Зараз настав час говорити про інноваційні технології у цій сфері, що не лише дозволить суттєво зменшити витрати у процесі обслуговування мережі. У середньому термін експлуатації світлодіодної системи освітлення може бути зведений до 100 тисяч годин, що в 50–200 разів більше в порівнянні з теперішніми лампами та в 4–15 разів більше від люмінісцентних ламп. Безперечною перевагою також є і безпека використання, висока міцність, відсутність парів ртуті (на відміну від газорозрядних ламп та іншої техніки), невелике ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, низька тепловіддача (низька потужність). Проектом також передбачено проведення робіт із заміни кабельної лінії, оскільки переважна більшість з них перебуває в аварійному стані. Заміна мереж буде проводитись в межах вулиць, де передбачається встановлення світлодіодних світильників.

– Які саме вулиці передбачається освітити у випадку, якщо Золочівська міська рада переможе у конкурсі проектів?

– Проектом передбачається здійснити модернізоване освітлення на 23 вулицях міста: О. Кобилянської, М. Залізняка, Панаса Мирного, Огієнка, Ак. Павлова-бічній, Труша, Замковій, Перемоги, Закарпатській, Р. Дурбака, Парковій, О. Безпалька, Заріччя, Кармелюка, О. Пушкіна, І. Франка, Міцкевича, І. Крилова, Нестора Літописця, В. Пачовського, Галицькій, Спадистій, Джерельній.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.