Новини Золочівщини
01:22, 02 тра 2014
1224
0

Гордимося однаково: Як учителями, так і учнями

Гордимося однаково: Як учителями, так і учнями
Admin
Фото: НУС

Іде до завершення навчальний 2013-2014 рік. Про здобутки на освітянській ниві та про плани на майбутнє розмовляємо із начальником управління з питань освіти, молоді та спорту Золочівської райдержадміністрації Іваном Ярославовичем БОЖАКІВСЬКИМ.

– Іване Ярославовичу, які із задумів Вам вдалось реалізувати за час роботи?

– На посаді начальника управління з питань освіти, молоді та спорту перебуваю з 4 січня 2013 року. За період мого перебування на цій посаді зроблено, можливо, небагато та і не мало. Під час підготовки до навчального року ми виграли 8 мікропроектів, які співфінансувались 50х50 за кошти районного управління та обласного департаменту освіти. Відтак у рамках мікропроекту «Розвиток мережі дошкільних навчальних закладів» мали змогу відкрити два навчально-виховні комплекси – у Шпиколосах та Сасові. А за напрямком «Здоров’я учасників навчально-виховного процесу» облаштували внутрішні санвузли у шести загальноосвітніх школах. Це – Жуків, Скнилів, Підгайчики, Скварява, Велика Вільшаниця, Новосілки. І уже, станом на 1 жовтня ми мали стовідсотково у всіх школах облаштовано внутрішні санвузли. У рамках програми «Енергозбереження» було замінено 20 віконних блоків та 11 дверних на металопластикові у школі с. Велика Вільшаниця.

За рахунок спонсорської допомоги було замінено віконні блоки у ЗОШ І-ІІІ ст с. Сасів, Шпиколоси та Куровичі.

Якщо говорити про підготовку до опалювального сезону, то на балансі управління маємо 44 котельні. До початку опалювального сезону було не лише проведено повірку газових, теплових та водяних лічильників, а й за рахунок коштів ПАТ «Нафтогаз України» відремонтовано котли у Куровичівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Ремезівцівському НВК, відремонтовано котли у Глинянській та Полянській ЗОШ. Було зроблено поточий ремонт внутрішніх мереж опалення у Плугівській ЗОШ, виконані роботи із ремонту рубероїдної покрівлі котельні Ремезівцівського НВК. Облаштовано вентиляцію у харчоблоці НВК «Школа радості» та Сасівської ЗОШ. Ці роботи виконувались господарським способом.

Усі освітні установи району мають облаштовані спортивні майданчики. Перед початком навчального рок було відремонтовано спортивні зали у ЗОШ сс. Плугів та Словіта

Хочу подякувати керівнику МК «Дружба» ПАТ «Укртранснафта», депутату обласної ради Тарасу Батенку, який сприяв нам у проведені ремонтних робіт у школах. Так відповідно до рамкової угоди управлінням з питань освіти, молоді та спорту у 2013 році було використано 230 тисяч гривень.

– Що плануєте втілити у життя у 2014 році?

– Найперше, це продовженя реконструкції оздоровчого табору «Сокіл» з метою покращення умов відпочинку дітей та виконання районної програми «Реконструкції позаміського закладу відпочинку «Сокіл» на 2010-2016». Бюджетом розвитку 2014 року на це передбачено 50 тис. грн. Впродовж цього року буде проведено поточний ремонт приміщень з відкриттям харчоблоку у Бортківській ЗОШ І-ІІ ст., облаштування коректорів для 15 газових котелень, заміна 4 газових котлів на більш економні. У 2014 році буде проведено капітальний ремонт даху Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Золочів та капітальний ремонт даху Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Впродовж поточного року планується провести поточний ремонт внутрішніх мереж опалення в Золочівських ЗОШ № 1, 2, 4. Цьогоріч буде проведено поточний ремонт із посилення перекриття та заміни підлоги у трьох навчальних класах Підлипецької школи. Планується господарським способом встановити пандуси в Золочівському економічному ліцеї, Скварявській, Сновичівській, Шпиколоській ЗОШ І-ІІІ ст., Бортківській, Підлипецькій ЗОШ І_ІІ ст.

До початку опалювального сезону маємо замінити по одному опалювальному котлові в Полянській, Скварявській ЗОШ І-ІІІ ст. та у Заставненському НВК.

– Чи братимете цьогоріч участь у конкурсах мікропроектів?

– Управлінням з питань освіти направлено пакет документів для участі в обласному конкурсі мікропроектів за напрямком «Енергозбереження» та «Розвиток мережі дошкільних навчальних закладів». Якщо переможемо, то матимемо можливість провести поточний ремонт по заміні віконних блоків та дверей у Підгайчиківській, Струтинській, Жуличівській, Скнилівській, Підлипецькій ЗОШ І-ІІ ст., Куровичівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Білокамінському і Ясеновецькому НВК. А також мали б можливість відкрити дві дошкільні групи у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та одну групу у Словітській ЗОШ І-ІІІ ст.

– Що можете сказати про навчально-виховний процес?

– Маємо хороший педагогічний склад, кадровий потенціал. У цьому році проатестовано 265 педагогічних працівників. 2 та 3 квітня цього року атестаційна комісія ІІ рівня управління з питань освіти, молоді та спорту провела атестацію 92 педагогічних працівників. За результатами атестації: кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» присвоєно 17 педпрацівникам; атестовано на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» – 62 педагогічних працівники; присвоєно педагогічне звання «учитель-методист» 2 педпрацівникам; присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист» – 1 педпрацівнику; присвоєно педагогічне звання «практичний психолог-методист» 1 педпрацівнику; присвоєно педагогічне звання «старший учитель» 10 педпрацівникам; атестовано на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист» 2 педпрацівників; атестовано на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель» 15 педпрацівників. Відповідно до змін, внесених до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, цього року вперше атестувалися керівні кадри району. Рішення про відповідність займаній посаді ухвалено 7 директорам шкіл та 8 заступникам директорів з навчально-виховної та виховної роботи. На високому рівні у навчальних закладах району пройшло відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Щороку проводимо конкурс серед педагогів «Шукаємо молоді творчі таланти». 24 квітня відбувся заключний етап конкурсу, у якому брали участь шість учителів. Перемогу здобула учитель образотворчого мистецтва Вороняцької ЗОШ І-ІІІ ст. Емілія Вишньовська.

Також проводяться різні методичні фестивалі, конкурси, змагання, творчі звіти серед педагогів.

У школах Золочівщини проводився місячник озеленення, під час якого було висаджено сотні дерев та кущів, проводились толоки тощо. Тут хочеться відзначити Ясеновецький НВК, який присвятив висадження яблуневого саду до ювілею Кобзаря та калинового гаю пам’яті Небесної сотні.

Гордимося однаково як учителями, так і учнями, які беруть участь у районних, обласних, Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, змаганнях і дають хороші позитивні результати.

Про успіхи та досягнення освітян можна прочитати на освітньому сайті управління. Щиро дякую усім освітянам, районному методичному кабінету за творчу і сумлінну працю. Сподіваюсь, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію нових завдань розвитку освіти в районі.

– Чи була у вас розмова з головою райдержадміністрації Іваном Стецюком щодо розвитку освіти Золочівщини впродовж наступного навчального року?

– Так, ми зустрічались із головою райдержадміністрації Іваном Романовичем Стецюком. Я розповідав про плани, які озвучено вище. Крім цього говорили про моє подальше перебування на цій посаді, а також про можливий перехід на інше місце праці.

– Очевидно, на посаду начальника управління з питань освіти, молоді і спорту уже є претенденти?

 

– Наскільки мені відомо, на цю посаду планує повернутись мій попередник Володимир Бартошик. Як це відбуватиметься? Думаю, що це має вирішуватись в рамках чинного законодавства. Ніколи не тримався за своє крісло. Працював для людей, відкрито, щиро, чесно. За моїми плечима є багато зробленого, багато корисних справ. Як бачимо є багато планів на майбутнє, але їх можна зреалізувати, коли буде відповідне фінансування, а також підтримка районної влади.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Говорили ми і про хід підготовки до оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року, але про це та інше у наступних номерах газети.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.