Новини Золочівщини
02:44, 10 липня 2014
1381
0

Чи збільшиться кількість місць у дитячих садках

Чи збільшиться кількість місць у дитячих садках
Admin
Фото: НУС

Питання забезпечення дітей місцями у дошкільних навчальних закладах неодноразово піднімається на різних рівнях. Однак, спостерігаємо добру тенденцію до збільшення кількості дітей у місті, що створює черги у садочках. Кілька років тому Золочівська міська рада з метою забезпечення прозорості у наданні місць у дитячих садках створила «електронну чергу» на сайті міської ради. Та все ж питання залишається і надалі проблемним.

1 липня у сесійній залі Золочівської міської ради відбулась зустріч з батьками дошкільнят та першокласників за участю заступника голови райдержадміністрації Романа Сухецького, міського голови Ігоря Гриньківа, начальника управління з питань освіти, молоді та спорту Володимира Бартошика.

Ключовою темою діалогу було перенесення чотирьох перших класів, які працюють на базі дитячих садків у школи, а відтак і відкриття чотирьох додаткових груп у дитсадках.

– Велика кількість людей звертається і до мене, як до міського голови, і до секретаря міської ради, – зазначив міський голова Ігор Гриньків. – Це добре, що зараз народжується більше дітей. Ще не так давно ми мали проблеми із наповненням садочків, стояло питання про їх закриття. На жаль, два садочки ми втратили. Зараз маємо інші проблеми. Сьогодні є класи першачків у садочках. Для того, щоб у значній мірі вирішити питання, потрібно забрати звідти чотири перші класи, а тим, хто стоїть у черзі надати місця у дошкільних навчальних закладах. Під час зустрічі з військовими, на яку я був нещодавно запрошений, теж піднімали питання забезпечення дітей військовослужбовців місцями у садочках, так як це прописано у законі. І сьогодні маємо розуміти, що їхні чоловіки беруть участь у воєнних діях на Сході, а дітки не мають можливості ходити у садок. Цю проблему неможливо вирішити лише у міській раді. Маємо спільно працювати з райдержадміністрацією, управлінням з питань освіти, молоді та спорту, районною радою. Тому хочеться, щоб усі ви розуміли, що і міська рада, і райдержадміністрація працюють у напрямку того, щоб це питання вирішити на користь батьків, дітей. Хочу, щоб усі ми прониклися цією проблемою, щоб ставились з розумінням один до одного.Чи збільшиться кількість місць у дитячих садках

Володимир Бартошик окреслив перспективу реалізації задуму:

– Хочу зазначити, що ми предметно працюємо над тим, щоб забрати дітей із дитячих садочків у школи. Є частина батьків, діти яких відповідно до чинного законодавства мають право перебувати у садочках до семи років, і для яких це є важливим. А є частина батьків, і це не секрет, які забирають в обідню пору діток із садочків… Тому розуміючи реальний стан справ, у 2011 році ми з Ігорем Михайловичем та районною владою домовились про те, що відділ освіти вживатиме усіх заходів для того, щоб кожного року, один клас із дитячих дошкільних установ забирати у школи, а на його базі відкривати дошкільну групу. Діти мають бути охоплені дошкільним вихованням. Так було у 2011 році. Так було і в 2012. До мене звернувся міський голова з проханням вжити усіх необхідних заходів, щоб забрати усі чотири класи із садочків. Це суттєво вплине на чергу, буде більше дітей охоплено виховним процесом. Проте я не можу сказати, що мені вдасться реалізувати це. Адже для цього потрібно сприяння міської влади, сприяння районної влади, сприяння і бажання громади міста Золочева. Маємо створити усі умови для того, щоб діти почували себе комфортно і затишно.

Також Володимир Зіновійович розповів, що внаслідок перепланування бюджету буде можливість віднайти кошти для реалізації цього задуму, наголосив на проблемах із проходженням коштів через державне казначейство, через що доводиться брати будівельні матеріали у кредит, а  підприємці не надто хочуть працювати із відділом освіти. Також начальник управління з питань освіти, молоді та спорту зазначив, що кошти знайдуться на ремонт і роботи будуть виконані до 10 серпня. Але є проблеми з придбанням комплектів меблів. Зараз на це коштів немає. Володимир Бартошик висловив сподівання на всесторонню підтримку міської та районної влади та громади міста.

Заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький закцентував, що з боку Золочівської райдержадміністрації буде докладено всіх зусиль для того, щоб ще сотню маленьких золочів’ян було охоплено дошкільною освітою. Також райдержадміністрацією буде ініціюватись відкриття дошкільних установ на базі Вороняцької школи, Ясенівцівського НВК, що теж розвантажить міські садочки.

На завершення міський голова Ігор Гриньків наголосив, що з боку місцевої влади буде сприяння у тому, щоб зменшити кількість діток, які перебувають у черзі на влаштування в садочок, а також розповів, що окрім чотирьох уже згаданих груп, з нового навчального року, планується відкрити ще одну групу на базі ДНЗ № 3 «Сонечко».

Леся ГОРГОТА
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.