Новини Золочівщини
03:37, 25 квітня 2014
1340
0

Напередодні храмового свята...

Напередодні храмового свята...
Admin
Фото: НУС

Напередодні храмового празника парафіяни церкви Воскресіння Господнього отримали чудовий подарунок – завершення реконструкції площі перед храмом. Тішить це не лише прихожан, а й усіх золочів'ян, бо ця площа стала справді окрасою нашого давнього міста.

Благочинний Золочівського деканату, митрофорний протоієрей о. Володимир ЛЕГКИЙ:

– Приємно, коли керівництво міста прислухається до потреб громади. Тішуся, що під час проведення робіт із реконструкції центральної частини міста було враховано думку наших парафіян, оскільки церква Воскресіння Господнього не просто знаходиться в історичній частині міста, а й є духовним прихистком для багатьох золочів’ян. Пригадую, як виглядала ця частина міста кілька років тому і як змінилась після приходу на посаду міського голови Ігоря Гриньківа. З Божою допомогою роботи завершено, відкрито фасад від дерев, які закривали храм, облаштовано клумби, висаджено гарні квіти, кущі, дерева. Для багатьох приємним подарунком до свят стало встановлення лав біля церкви.

4 травня на храмове свято приїде митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Завітає також багато гостей з інших міст. Усі ці зміни є дуже доречними і корисними.

Щиро дякую від усієї громади міському голові Золочева Ігорю Гриньківу та усім, хто долучився до благоустрою цієї частини нашого міста, бо всяке добре діяння іде від Бога. Нехай Воскреслий Господь благословить усіх ласкою та здоров’ям на довгі роки, прожиті з користю для міста.

Доля наших храмів співмірна з долею наших міст, нашого народу. Їх будували й освячували наші поневолювачі, виступаючи благодійниками. Приходили інші завойовники, палили, нищили, руйнували… Історія золочівської церкви Воскресіння Господнього сягає першої половини ХVІІ століття. В той час Золочів належав Якубу Собєському, котрий вшанував народження своїх дітей заснуванням нового парафіяльного Воскресенського костелу. Згодом були турецькі набіги, пожежі, що знищували місто… Мінялися і польські магнати – власники Золочева. З 1772 року на зміну полякам на наші землі прийшла Австро-Угорщина. У ці часи українська і польська громади обмінялися церквами: поляки забрали собі новий храм (Успенський костел), натомість українці одержали храм Воскресіння Господнього. У підвальному приміщені церкви покояться три труни з прахом Маріани Вишневецької та її дочок. На дзвоні, який було вилито у Гданську сином Якуба Собеського (Якуб помер в 1646 р.), королем Яном ІІІ у 1693 р., вибито королівський герб і дві медалі з портретами короля Яна ІІІ, його дружини Марії Казимири з латинськими написами та контурами ангелів над ним.

Також цікаві свідчення про підземні ходи читаємо у книзі «Золочівщина: минуле і сучасне»: «Біля церкви Воскресіння Господнього, в центрі міста, під час копання фундаментів під будову дому відкопано підземні ходи. Одні – в сторону магістрату, інші – в напрямку польського костьола. Робітники при світлі свічки перейшли тим переходом яких 50 м в сторону магістрату, але далі неможливо було дістатися, бо хідник був засипаний…». (Володимир Демків. Золочів у легендах, переказах і дійсності//Золочівщина: минуле і сучасне. ІІ видання. Упорядник і редактор Микола Дубас. «Мс». Львів, 2006.).

Церква Воскресіння Господнього стала духовним прихистком для української громади міста і підтримувала своїх прихожан в усі нелегкі часи нашої історії. Парафіяни ж віддячують дому Господньому любов‘ю і турботою. Храм оновлюється, молодіє, територія навколо церкви стає зразком облаштування завдяки міській владі та небайдужим золочів‘янам-спонсорам.

Ми ж розуміємо, що церква Воскресіння Господнього має перевагу, бо розташована в центрі Золочева. А саме з центру своє оновлення розвиває наш рідний Золочів. Прагнемо пришвидшити події і впевнені, що роботи, які розпочались на Валах, на вулиці Сковороди… дадуть нове дихання, нові обличчя церкві Святого Миколая, костелу Успіння Пресвятої Богородиці… У вірі, надії і любові працюймо, будуймо, створюймо наше місто попри всі негаразди життя. Бо в усі часи українцям було непросто, але ми знали, що все так не буде, що після суворої, холодної зими приходить квітуча, переповнена почуттями красуня весна. І кожен, хто навесні посіє – влітку і восени буде збирати щедрий урожай.

Міський голова Золочева Ігор ГРИНЬКІВ:

– Хотілось, щоб встановлені у цій частині міста лави були не лише зручними, а й мали гарний естетичний вигляд. Ми зібрали засідання комісії за участю депутатів міської ради, напрацювали взірці лав. Разом із моїм заступником Олегом Сидоровичем побували у Микулинцях, на підприємстві «Булат», яке займається ливарним виробництвом. Ставили собі за мету виготовити лави за оригінальним зразком та вийти безпосередньо на виробника, щоб здешевити вартість. Було втрачено час, оскільки ПП «Булат» так і не запрацювало у цьому сезоні. Знову опинились у стані пошуку. Знайшли виробника на Львівщині. На ринку одна лава коштує 3500–4000 грн. Зважаючи на брак коштів, вирішили зробити це у такий спосіб: виготовити лише металеві частини, які вартували 1200 грн. на одну лаву. Дерев’яну частину лав виготовило та змонтувало за власні кошти ТзОВ «ЕкоБаланс Золочів» (засновник О. В. Тютін). Таким чином загальна вартість однієї лави обійшлась нам у 1200 грн. (за ціною металевої частини). Здешевлення лав утричі дасть нам можливість встановити у місті більше лав. Центральна частина міста є пішохідною. Тому, ідучи назустріч громадянам, і надалі працюватимемо над цим. Нами уже замовлено 12 лав та 4 вази для встановлення їх на вулиці Шашкевича. Звертаюсь до тих, хто має можливість, надати фінансову допомогу на їх оплату. Думаю, що з-поміж підприємців відгукнуться й депутати міської ради. Сьогодні хочу подякувати тим, хто відгукнувся на мою ініціативу і виділив кошти на придбання лав та кущів на площі біля храму Воскресіння Господнього. Цю інформацію прошу вважати моїм громадським звітом перед тими, хто дав ці кошти. А це:

ПП Володимир Николишин – 2400 грн.;

депутат Золочівської районної ради Степан Налужний – 2400 грн.;

ПП Ганна Занов’як – 2400 грн.;

ПП Андрій Дубенюк – 2400 грн.;

депутат Золочівської міської ради Тарас Городиловський – 1200 грн.;

ПП Андрій Петришин – 1200 грн.;

директор МКП «Золочівтеплоенерго» Роман Горинчин – 1200 грн.

Також дякую підприємцю Роману Купчику, який долучився до благоустрою цієї території, подарувавши місту 27 саджанців ялівця колоновидного та 7 саджанців райських яблунь загальною вартістю понад 6500 грн. Депутат Золочівської районної ради Йосип Барабаш заспонсорував кущі тису, який висадили навпроти ОДПІ та біля храму на суму 2700 грн.

Така небайдужість золочів’ян у достатньо складний для українців час не просто вражає, а й додає оптимізму та впевненості у завтрашньому дні.

Леся ГОРГОТА

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

На фото: реконструйована площа перед храмом Воскресіння Господнього

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.