Здоров’я
01:35, 22 грудня 2014
5657
72

Проблема Віл/Сніду реальна

Проблема Віл/Сніду реальна
Admin
Фото: НУС

Ми живемо і не хочемо думати, що ця проблема може торкнутися нас...  Мою сім`ю: мене, чоловіка, дитину... Але чи задумуємось ми, що поруч з нами може ходити ВІЛ-позитивна людина. Можливо, вона знає про це, можливо й ні... А, може, і не хоче знати про свій «страшний вирок».

Нещодавно я була учасником тренінгу з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, який провів у Золочівському НВК «Школа радості» національний тренер Корпусу миру США Радислав Петрів.

У тренінгу взяли участь учителі основ здоров’я, практичні психологи та соціальні педагоги, педагоги-організатори загальноосвітніх шкіл району, лікарі, соціальні працівники тощо. Учасники дізнались багато цікавого.

Всім відомо, що ВІЛ/СНІД передається трьома способами: через кров, статевим шляхом, від матері до дитини.

Але чи знаємо ми, що: у 1 мілілітрі крові, лімфи, гною є 3 000 інфікуючих доз.

А 1 крапля грудного молока містить 30 інфікуючих доз. Цікаво, але найперше та найважливіше, що мати може дати дитині – молозиво, 1 мілілітр якого містить 3 000 інфікуючих доз.

Ми боїмося таких людей. Скажу щиро, я б і сама не хотіла спілкуватися з ВІЛ-позитивною людиною. Якось страшно... Але ВІЛ/СНІД не передається через: слину – 1 інфікована доза у 10 літрах;  сльози – 1 інфікована доза у 10 літрах; піт – 1 інфікована доза у 10 літрах; сірку – 1 інфікована доза у 10 літрах;  сечу – 1 інфікована доза у 10 літрах; блювоту – 1 інфікована доза у 100 літрах.

Усі повинні зрозуміти цих  людей, які за волею долі стали ВІЛ-позитивними... Серед них є багато знаменитих, видатних людей. Згадаймо хоча б соліста групи «Queen» Фредді Мерк'юрі. За добу до своєї смерті він відкрито сказав про свою хворобу, про яку замовчував. Він помер у 1991 році, після чого було знято прощальний відеокліп «Showmusttowang».

Проблема ВІЛ/СНІДу реальна, вона з нами. І, на жаль, прогресує... Але чи винні люди, яких торкнулась ця біда. Чому ми відвертаємось від них? Вони серед нас... Живі, і хочуть жити... Ми повинні сприймати їх такими, якими вони є. Адже всі можуть опинитись на їхньому місці. За статистикою кожної хвилини в світі 9 людей інфікуються ВІЛ. 75 %  інфікованих – молоді люди від 14 до 28 років. Статистика в Україні: за швидкістю розвитку ВІЛ-інфекцій займаємо одне з перших місць у світі, та наздоганяємо навіть Африку. При сьогоднішніх темпах розвитку захворювання в Україні щоденно буде помирати 160 людей. Вражаючі цифри, чи не так?

 Кожна людина повинна усвідомлювати небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб вберегти себе від цієї страшної інфекції. Бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім`ю. Бережіть себе!

Ольга ЛЕГОЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (72)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.