До відома пенсіонерів, які перебувають на обліку як фізичні особи підприємці

nus.in.ua, 4 вересня 2014, 23:05
0
467
Роздрукувати
До відома пенсіонерів, які перебувають на обліку як фізичні особи підприємці

При призначенні (перерахунку) пенсії за документ, який підтверджує, що особа не працює, приймаються: трудова книжка, довідка органів державної податкової служби про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа – підприємець (пункт 28 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1), або інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та інформація відділу персоніфікованого обліку.

Всі особи, які перебувають на обліку як фізичні особи-підприємці, незалежно від того, мають вони дохід від підприємницької діяльності чи ні, належать до зайнятого населення, а отже, перерахунки пенсій їм як непрацюючим пенсіонерам не проводяться.

Слід зазначити, що 7 липня 2014 року набрав чинності Закон України від 13.05.2014 № 1258-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом”, згідно з яким фізичні особи – підприємці виключаються з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом у строк до одного дня.

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Тому саме з дати внесення запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності пенсіонер буде належати до категорії непрацюючих пенсіонерів.

Наталія Гаврачинська

Заступник начальника управління

 Пенсійного фонду України

 в Золочівському районі

ТЕГИ: пенсія, пенсінери, газета, 39 номер, Пенсійний фонд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама