Наука
23:09, 21 березня 2014
2840
0

Як вибрати якісний змішувач

Як вибрати якісний змішувач
Admin
Фото: НУС

Вибір змішувача – справа відповідальна. Неякісна модель прослужить кілька місяців. А в найгіршому випадку кран може зірвати від напору води, і, якщо господарів не буде вдома, – проблем із затопленими сусідами не уникнути. Як не «прогоріти» у виборі змішувача та на що звернути увагу радить менеджер  магазину «Тепла хата», що на вул. Чорновола, 2, Олександр СЕВЕРИН.

ПОТРИМАЙТЕ У РУЦІ

Як же відрізнити підробку від якісної моделі? Це не складно. По-перше, якісний змішувач досить важкий, у той час, як китайські аналоги важать небагато, бо виготовлені з найдешевших матеріалів (нерідко з алюмінієвої пудри або дешевого пластику). Другий момент – це, звичайно, ціна. Якісний товар не може коштувати занадто дешево, навіть, по акції чи за знижкою.

Якщо ви хочете купити якісний змішувач. Завітайте у спеціалізований магазин, де вам обов’язково дадуть гарантію на нього, зможуть запропонувати монтаж та послуги майстра з ремонту у випадку несправностей. У магазині вам дадуть товарний чек, що підтверджує покупку. На дорогі моделі виробник дає гарантію, а якщо зламається дешевий змішувач, його просто доведеться викинути. Тож краще купити один дорожчий змішувач, аніж п’ять дешевих, – радить Олександр.

ПОКРИТТЯ
І МАТЕРІАЛИ

Основне завдання покриття – захист від корозії та механічних пошкоджень. Привабливий вигляд мають якісні нікельовані та емальовані покриття. Емаль, як і нікель, наносять безпосередньо на поверхню металу. А от, щоб покрити нікелем пластмасу на неї спочатку треба нанести мідь. Латунь і нікель – традиційні матеріали, з яких виготовляють змішувачі. Для виготовлення корпусу використовують латунь. Зовнішні частини з метою захисту нікелюють чи покривають емаллю. Нікельовані змішувачі дорожчі, але кращі тим, що на їхній поверхні не розмножуються мікроби.

Матеріалів для виготовлення змішувачів не так вже й багато. А саме: металеві сплави, пластмаса, кераміка. В окремих «екзотичних» випадках це може бути, навіть, камінь чи дерево. При виборі цих матеріалів беруться до уваги як безпека використання, так і технологічність виробництва. Від того, які матеріали використовувалися при виготовленні змішувача, буде залежати і його ціна.

Обираючи змішувач, насамперед, слід звернути увагу на його серцевину, – радить спеціаліст.  Картридж може бути з пластику латуні або кераміки. Найякісніші змішувачі – з керамічною серцевиною. Середній сегмент – латунь. Пластик, можна  сказати, – одноразовий варіант.

Щодо догляду, то «найвередливіші» – нікельовані глянцеві змішувачі, на яких бризки води залишають помітні плями. На матових розводи менш помітні.
У середньому якісний змішувач прослужить три-п’ять років і довше. Значно скорочує термін служби кранів вода поганої якості. Якщо, наприклад, вода неочищена – кран вийде з ладу швидше, ніж у випадку, коли використовують фільтри для очищення води. За централізованого водопостачання жорстка вода, технічні домішки та іржа з труб також дуже погано позначаються, навіть, на найякісніших змішувачах.

ОДНОВАЖЕЛЬНІ ЧИ ДВОВЕНТИЛЬНІ

Більшість моделей змішувачів – одноважельні: достатньо підняти важіль угору, щоб увімкнути воду, повернути праворуч чи ліворуч – щоб відрегулювати її температуру. Це просто і зручно.

Класичні двовентильні тепер здебільшого використовують у змішувачах ретро-дизайну. Крім того одноважельні змішувачі «пам’ятають» задане співвідношення температури води, і наступного разу просто достатньо підняти важіль догори. А вентилі потрібно крутити і регулювати, аби досягти потрібної температури.

Під’єднання

до водопроводу може бути «гнучким» або «жорстким». У першому випадку це гнучкі шланги в металевій оплітці, а в іншому – мідні труби з затискачем.

ДЛЯ КУХНІ…

Змішувач потрібен скрізь: і на кухні, і  у ванній кімнаті, і в душовій кабінці. Його вигляд залежить від призначення.

Потрібно пам'ятати, що кухонний змішувач використовують найчастіше у цілій оселі. Кухонний змішувач, у першу чергу, повинен забезпечувати  можливість використовувати всю площу мийки та вільно розміщувати під краном, навіть, високий посуд, тобто він має бути досить компактним, і, крім цього, підходити за стилем. Тому змішувачі, що застосовуються до кухонних мийок, як правило мають довгий і високий злив. Він має оптимально доходити до середини мийки, мати можливість повертатись. В іншому випадку користуватися кухонною мийкою буде вкрай незручно.  Є моделі, які мають висувний злив чи гнучкий шланг. Для кухні традиційно рекомендують одноважельний змішувач, тому що він легко встановлюється і не потребує додаткових витрат.

…ТА ДЛЯ ВАННОЇ
КІМНАТИ

Змішувачі, що встановлюються у ванній кімнаті, – найрізноманітніші. Їх можна монтувати  на край ванни або на стіну. Хороші вбудовані змішувачі – усі їхні технічні елементи приховані у спеціальній ніші стіни, а назовні виведені лише панель з рукоятками і вилив. Бажано для кожного сантехнічного вузла ванної кімнати встановлювати окремий змішувач. Якщо у ванній кімнаті немає окремої душової кабіни, то можна використовувати один змішувач для ванни і душу, а другий – для раковини. Змішувачі для ванни розраховані на кілька отворів: для наповнення ванни, для ручного душу тощо. Вдалої вам покупки!

Записав
 Юрій ХОМІЦЬКИЙ

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.