Львівщина
16:34, 15 серпня 2014
1318
0

Підтримка учасників АТО та їхніх сімей

Підтримка учасників АТО та їхніх сімей
Admin
Фото: НУС

Останнім часом в Україні стали популярними різноманітні громадські ініціативи, які спрямовують свою діяльність на допомогу громадянам, активізують їхню свідомість та діяльність. Золочів не є винятком – невдовзі до когорти громадських організацій міста долучиться ще одна ініціатива, яка є особливо популярною у Львові, а саме «Об’єднання Самопоміч». 9 серпня у Львові проходив обласний з’їзд осередків «Об’єднання Самопоміч». Ключовою темою з’їзду була «Робота Об'єднання Самопоміч» в умовах внутрішніх викликів та воєнних зовнішніх загроз». Участь у роботі з’їзду взяла і голова громадської організації у м. Золочів «Об’єднання Самопоміч» Вікторія Шумакова. У ході зустрічі було обговорено реальні кроки допомоги військовим, які перебувають у зоні АТО, а також заходи безпеки у містах у час, коли стоїмо на грані війни. Заступник міського голови міста Львова Олег Березюк поділився досвідом співпраці «Об’єднання Самопоміч», Львівської міської ради, громадських організацій та релігійних громад у напрямку підтримки військових.

Про історію виникнення та подальшу роботу громадської організації «Об’єднання Самопоміч» розповідає її керівник Вікторія Шумакова.

– Самопоміч – як втілення певної ідеології, з’явилася в Галичині ще сто років тому. Тоді люди об’єднувалися у спілки, аби разом вести господарство, боротися з владними заборонами. У наш час «Самопоміч», відродилась у жовтні 2004 року. Її лідером та натхненником став Андрій Садовий. Сама ж організація стала унікальним прикладом самоорганізації мешканців Львова. «Будь собою. Співпрацюй з іншими. Допомагай тим, хто потребує. В єдності – сила!», – це наша ідеологія.  «Об’єднання Самопоміч» впроваджує в українську політику принципи християнської моралі та здорового глузду. «Об’єднання Самопоміч» – це рух який робить людей сильнішими. Ми спільно вчимося вирішувати проблеми та працюємо над власним розвитком. Понад 10 років організація допомагає громадянам відстоювати їхні права, впроваджує нові соціальні ініціативи як для молоді, так і для літніх людей, здійснює громадський контроль, допомагає покращити якість життя людей.

– Вікторіє Анатоліївно, Ви уже частково відповіли на моє наступне запитання. Та все ж хочеться запитати: чому саме «Самопоміч»?

– Ми дуже молода структура, яка лише починає формуватись в Україні. Наші головні принципи – самоврядність, самоорганізація, самодисципліна. Це відрізняється від того, до чого українців привчили при комуністичній ідеології: громадяни мають сидіти тихенько й чекати що їм зверху скажуть робити. Саме ідеологія «Самопомочі» дозволила вивести Львів на ту орбіту, яким він є сьогодні. Ця ідеологія дуже успішна. Переконана, вона буде такою й для Золочева. Ми свідомі, що тільки через живий зв’язок з людьми, зможемо розвивати свої думки та дії, і через цей розвиток разом прямувати до мети: побудувати країну, в якій хочеться жити.

– Що на сьогодні вважаєте першочерговим у своїй роботі?

– Спілкуючись із  головою «Об’єднання Самопоміч» Андрієм Садовим, уже окреслила для себе основні напрямки і критерії, за якими працюватимемо. Власне, виходячи з його досвіду, уже працюємо у напрямку  підтримки учасників АТО та членів їх сімей. На сьогодні громадяни країни дуже потужно допомагають армії. Проте роблять це не системно. Найперше ми маємо обговорити із військовими їхні проблеми. Вивчити потреби військових і акумулювати усі свої зусилля на забезпечення їх необхідним. Маємо також приділяти значну увагу сім’ям тих, хто воює на Сході. Можливо не завжди вони потребують матеріальної допомоги, проте вони мають знати, що вони не самі і у будь-який момент можуть розраховувати на нашу підтримку.

Не менше уваги приділятимемо безпеці нашого міста. Військовий літак зі східного кордону долітає до Львова за 30 хв., з боку Білорусі – за 15–20 хв. Чи станеться так, чи не станеться? Маємо бути до того готові. Крім того у нас розташовані об’єкти стратегічного значення, що збільшує ризик. Працюємо із населенням, сферою охорони здоров’я тощо. Золочів має бути безпечним містом для кожного його мешканця.

Розмовляла 

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.