Про нерухоме майно – на «гарячій лінії»

nus.in.ua, 6 липня 2014, 01:47
0
235
Роздрукувати
Про нерухоме майно – на «гарячій лінії»

В Золочівській ОДПІ  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання громадян стосовно порядку нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідала ГДІ відділу доходів і зборів з фізичних осіб Леся Богданівна Руда. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

Як оподатковується нерухомість, що є у власності громадян?

 Відповідно до п.265.5 ст.265 Податкового кодексу України ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази оподаткування в таких розмірах:

 - не більше 1% для квартири/квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

 - 2,7% для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів;

 - 1% для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких не перевищує 740 кв. метрів;


 

 - 2,7% для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких перевищує 740 кв. метрів.

Чи обов`язково потрібно провести звірку об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи ?

 Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

 - об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

 - розміру загальної площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

 - права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

 У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Які пільги надаються фізичним особам при сплаті податку на нерухоме майно?


 

 Згідно з п.265.4. ст.265 Податкового кодексу України пільга з податку на нерухоме майно надається фізичним особам не на один об’єкт нерухомості, а на сумарну житлову площу: для квартир – 120 м кв., будинків – 250 м кв., квартир і будинків – 370 м кв. Таке зменшення надається один раз на рік.

 Крім цього не оподатковуються:

 - будівлі дитячих будинків сімейного типу, гуртожитки;

 - садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;

 - об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю, опікуна, піклувальника;

 - об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.

Квартира надається в оренду. Чи нараховується податок на нерухомість?

 Якщо житло використовується громадянином для отримання доходів (у орендних, лізингових операціях або у підприємницькій діяльності), то на такий об'єкт пільга не надається і податок сплачується за всю житлову площу квартири.

Яку суму податку потрібно заплатити, якщо нерухомість є у різних областях України?

 Податок на нерухомість фізичним особам нараховується територіальними органами Міндоходів у 2014 році за 2013 рік. Громадяни сплачують податок протягом 60 днів після отримання податкового повідомлення-рішення. Таке повідомлення-рішення із зазначеною сумою податку, платіжними реквізитами органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової нерухомості надсилається громадянину за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня 2014 року. Тобто, громадянин, який володіє декількома об'єктами житлової нерухомості в різних регіонах, отримуватиме повідомлення-рішення за місцем його податкової адреси.

 Інформаційно-комунікаційний сектор.
 

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама