ОДПІ
13:47, 15 червня 2014
926
0

До уваги громадян – платників податку на нерухоме майно.

До уваги громадян – платників   податку на нерухоме майно.
Admin
Фото: НУС

      З  1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема,  базою оподаткування податком на нерухомість встановлено загальну площу об’єкта житлової нерухомості замість житлової.

      Оскільки фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2014 році за перший базовий звітний період - 2013 рік, то базою оподаткування є житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток. Контролюючі органи надсилають  платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня  цього року.  Термін сплати - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

     Відповідно до Податкового кодексу  платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних. Для цього потрібно з’явитися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на майно.

    Фізичні особи – власники об’єктів житлової нерухомості, які не здійснили звірку до 31 грудня 2013 року, можуть це зробити в червні цього року. Якщо ж громадянин не провів таку звірку, податок нараховується відповідно до тієї інформації, яка є в органах доходів і зборів.
 

 Інформаційно-комунікаційний сектор.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.