«Гаряча лінія» відповідає

nus.in.ua, 25 червня 2014, 13:06
0
300
Роздрукувати
«Гаряча лінія» відповідає

В Золочівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». З платниками спілкувався начальник відділу обслуговування платників податків Прокопюк Володимир Вікторович. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

  В який термін надається витяг з реєстру платників єдиного податку та який термін дії даного витягу?

 Відповідно до п.299.9 ст.299 Податкового кодексу за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Для отримання даного витягу платнику необхідно подати до органу Міндоходів за основним місцем обліку запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого для з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

   Скажіть, будь ласка, як правильно оформити звернення?

  Враховуючи норми Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

  Звернення може бути усним (викладеним громадянином, який записаний на особистий прийом до посадової особи) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу Міндоходів.

 Звернення може подаватись як окремою особою (індивідуальне) так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписаним заявником (заявниками) із зазначенням дати.

 Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявнику з відповідним роз’ясненням.

   Чи всім пенсіонерам потрібно буде платити податок з пенсії?

  Відповідно до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесено зміни до Податкового кодексу, з 01.07.2014 р. наберуть чинності певні зміни стосовно оподаткування доходів фізичних осіб, в тому числі і пенсій.

  Відповідно до пп.164.2.19 п.164.2 ст.164 ПКУ оподаткуванню буде підлягати пенсія (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячне довічне грошове утримання, одержуване платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно з законом, лише в розмірі, що перевищує десять тисяч гривень на місяць, а також пенсія з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, така пенсія підлягає оподаткуванню чи оподатковується в країні її виплати.

 Щомісячні виплати будуть оподатковуватися за ставкою 15 відсотків, якщо сума перевищення залишається у межах 10 мінімальних зарплат (12180 грн.), а з вищої суми – 17 відсотків. Розрахунок податкових зобов’язань з пенсії відповідно до п.п.168.3 ст.168 ПКУ буде здійснюватись податковим агентом – органом Пенсійного фонду України.

   Які звернення не підлягають розгляду та вирішенню в органах Міндоходів?

  Згідно з ст.8 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

   Чи оподатковується майно, яке успадковане інвалідом І групи?

   Відповідно до пп. «б» пп.174.2.1 п.174.2 ст.174 Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковується вартість власності (нерухоме, рухоме майно, готівка або кошти на рахунках спадкодавця), що успадковується особою, яка є інвалідом І групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість нерухомого та рухомого майна, що успадковується дитиною-інвалідом.

Інформаційно-комунікаційний сектор.

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама