ОДПІ
00:54, 19 березня 2014
979
0

«Гаряча лінія» відповідає

«Гаряча лінія» відповідає
Admin
Фото: НУС
      В Золочівській ОДПІ   відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».  З платниками спілкувався начальник відділу обслуговування платників податків Прокопюк Володимир Вікторович. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.
 
-    Чи застосовуються штрафні санкції   за неподання електронної звітності  з РРО ?
 
       З 1 січня 2014 року  за неподання до органів доходів і зборів звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку, до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні санкції в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).
 
  - Скажіть будь – ласка,  які саме дані   необхідно повідомляти, щоб вирішити питання через сервіс «Пульс»?
     Зателефонувавши на гарячу телефонну лінію «Пульс» за номером (044) 2840007, при наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу Міндоходів, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по батькові працівника Міндоходів, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.
       За бажанням Ви можете залишити інформацію анонімно.
 
 -  Чи змінюватиметься впродовж 2014 року розмір єдиного соціального внеску для підприємців ?
      Слід зауважити, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік»  розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2014 р. залишено на рівні грудня 2013 року в розмірі 1218 грн., на 01.07.2014 р. – 1250 грн., на 01.10.2014 р. – 1301 грн.
      Мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємців у 2014 році становитиме: з січня по червень - 422,65 грн., з липня дo вересня - 433,75 грн., з жовтня дo грудня - 451,45 грн.
      Водночас максимальний розмір внеску для підприємців становитиме не більше, ніж внесок, нарахований на 17-разовий прожитковий мінімум на працездатну особу, тобто з січня по червень - 7184,98 грн., з липня дo вересня - 7373,75 грн., з жовтня до грудня - 7674,60 грн.
 
 
 -   Багато чули про податок на нерухомість. Скажіть будь – ласка,  чи є якісь пільги з даного податку у 2014 році та за яким принципом здійснюється його сплата?
 
      Закрема, щодо розміру житлової площі, на які надаються пільги, то це стосується  власників:
- квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;
- будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;
- квартир та будинків – 370 м. кв.
      Фізичні особи, які мають у власності житлову нерухомість  у розмірах більших ніж зазначено вище сплачуватимуть  податок на нерухоме майно у 2014 року.
Пільги зі сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
       Нарахування податку здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) такого власника на підставі даних про об’єкти нерухомості, отриманих від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення для сплати податку надсилатимуться фізичним особам органами доходів і зборів до 1 липня 2014 року. Сплатити податок фізичні особи зобов’язані протягом 60 календарних днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення контролюючого органу. Реквізити для сплати податку вказуються контролюючим органом в податковому повідомленні-рішенні.
 
       Який термін  розгляду звернення громадян?
-  Відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
 
                                                                                  

Інформаційно-комунікаційний сектор

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.