“Гаряча лінія” відповідає.

nus.in.ua, 1 квітня 2014, 14:18
0
339
Роздрукувати
“Гаряча лінія”   відповідає.

В Золочівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». З платниками спілкувався начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб Золочівської ОДПІ Сембай Олег Романович. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

Чи потрібно декларувати іноземні доходи , якщо з них сплачені податки за кордоном?

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу , у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 ПКУ ( 15%,17%)

Крім того , згідно ст.13 ПКУ доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень цього Кодексу чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього він зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинним законодавством . При цьому , сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

- Хто відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідно до ст. 14 розділу Податкового кодексу членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

- У якому розмірі оподатковується дохід, отриманий у вигляді подарунку від фізичної особи – резидента?

Відповідно до п.174.6 ст. 174 ПКУ кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Тобто , фізичні особи – резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості будь-якого подарунку.

- Чи є обмеження щодо декларування доходу від продажу інвестиційних активів?

Платник податку обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 розділу Податкового кодексу. Не підлягає оподаткуванню та не включається до річного декларування дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (у 2013 році – 1610 грн.)

Громадянин отримав у 2013 році доходи за основним місцем роботи та за сумісництвом у сумі 100,0 тис.грн. Чи потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи?

Обов'язкове подання декларації передбачено для фізичних осіб, які одержали в минулому році доходи, отримані від двох та більш податкових агентів у разі, якщо їх загальний розмір перевищує 120 мінімальних заробітних плат (137 640 грн.), від надання майна в оренду іншим громадянам; у вигляді спадщини, дарунків; іноземні доходи, прибутки від продажу акцій та корпоративних прав, а також інші доходи, з яких протягом 2013 року податок не утримувався ( ст. 179 Податкового кодексу ).

Інформаційно –комунікаційний сектор.

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама