За безпечну енергетику!

nus.in.ua, 16 липня 2014, 14:13
0
846
Роздрукувати
За безпечну енергетику!

Ефективне використання енергії – перший пункт на шляху України до реальної енергетичної незалежності. Кабінету Міністрів слід ліквідувати перехресне субсидування, внести зміни у законодавство щодо енергозбереження, підвищити будівельні стандарти, підтримати утеплення приміщень та модернізувати виробництво приватного сектору. На підтримку цього бачення група громадських організацій на чолі з Національним екологічним центром України (НЕЦУ) проводить інформаційний тур містами західної України – «За безпечну енергетику!».

В умовах військової агресії, зазіхань з боку Росії на нашу територіальну цілісність та припинення постачання газу до України держава мусить шукати шляхи, щоб «зіскочити з газової голки Росії». Утім квапливі пошуки альтернативи не повинні зашкодити інтересам самих українців та стати знаряддям популізму політиків.

Найбезпечніша та найдоступніша альтернатива, яку суттєво недооцінює держава, – енергозбереження, запевняють в НЕЦУ. Адже воно не потребує масштабного фінансування коштом платників податків та має довгостроковий ефект.

«Якщо заходи з енергозбереження впровадити у промисловість, сільське господарство, сферу послуг і житловий сектор, це дасть можливість щороку економити близько 11,4 млрд. євро, що більше, ніж Україна заплатила за імпорт газу та ядерне паливо у 2013 році,» – зазначає Артур Денисенко, координатор енергетичної програми. Цей процес підвищить конкурентоспроможність вітчизняної економіки, зменшить навантаження як на гривню, так і на природне середовище. Як стверджують експерти, Україна через неефективне використання енергоресурсів щорічно переплачує понад 11 млрд. євро. В розрахунку на кожну українську родину це становить 2,5 тис. грн.

Відтак, активісти закликають максимально економити на використанні енергії. З 7 по 18 липня команда екологів та експертів з енергетики вирушила в західні регіони України, щоб розповісти про те, які існують проблеми в енергетиці та якими б могли бути шляхи їх вирішення. Інформаційний тур стартував з Івано-Франківська. Сьогодні, 10 липня у Галичі (пл. Різдва) відбувається інформаційна кампанія «За безпечну енергетику!», під час якої навчають базовим принципам ефективного використання природних енергоресурсів.

14 липня така кампанія відбудеться у Перемишлянах (вул. Галицька 32, біля пам’ятника Т. Шевченку), а 15 липня – у Золочеві (на площі біля пам‘ятника В. Чорноволу).

Ірина ДОМАРЕЦЬКА
 

ТЕГИ: енергетика, Золочів, сонячні батареї, газета, 32 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама