Матеріали «гарячої лінії»

nus.in.ua, 28 квітня 2014, 22:36
0
263
Роздрукувати
Матеріали «гарячої лінії»

    В Золочівській ОДПІ  проведено черговий сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія». На запитання платників податків щодо декларування доходів громадян, особливостей обчислення податку на доходи фізичних осіб відповідала завідувач інформаційно-комунікаційного сектору Костецька Світлана Зіновіївна. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.
 
Неповнолітня дитина отримала спадщину від бабусі. Хто повинен сплатити податок та подати річну декларацію?
 
 Згідно з п.179.6 ст.179 Податкового кодексу України обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою.
 
 Відповідно до п.99.2 ст.99 ПКУ грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.
 
 Враховуючи вищенаведене, батьки та опікуни у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні подати податкову декларацію від імені дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб, відповідно до пп.174.2.2 п.174.2 ст.174 ПКУ.
 
Громадянин продав житловий будинок, який перебував у власності понад 3 роки. Чи потрібно подати річну декларацію?
 
 Відповідно до ст.172 Податкового кодексу дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.
 
 Порядок подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи визначено ст.179 ПКУ.
 
 Фізична особа зобов’язана подати річну податкову декларацію, якщо отримала дохід від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року нерухомого майна, яке перебувало у її власності понад три роки.
 
Які відомості повинна містити довідка про доходи фізичної особи, яка надається податковим агентом, з метою заповнення декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки?
 
 На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (пп.176.1 ст.176 ПКУ).
 
 При цьому, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (пп.176.2 ст.176 ПКУ).
 
 Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається наступна інформація:
 
 - сума нарахованого оподатковуваного доходу ;
 
 - розмір та сума податкової соціальної пільги;
 
 - сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;
 
 - сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.
 
Чи має право на податкову соціальну пільгу інвалід ІІІ групи з дитинства?
 
 Надання податкових соціальних пільг передбачено ст.169 Податкового кодексу України. Платники податку – інваліди ІІІ групи з дитинства в ПКУ не зазначені як окрема пільгова категорія, але при дотриманні установленого рівня заробітної плати мають право на податкову соціальну пільгу, яка надається у вигляді зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що у 2014 році дорівнює 609,00 грн. при граничному доході 1710 грн.
 
 Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума допомоги по вагітності та пологах? 

 
 Відповідно до пп.165.1.1 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах).

Інформаційно-комунікаційний сектор.

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама