Реалізація прав людини в органах ДФС

nus.in.ua, 25 грудня 2014, 12:50
0
374
Роздрукувати
Реалізація  прав людини в органах ДФС

       З 6 по 12 грудня поточного року в Україні  проходить  Всеукраїнський тиждень права.
    Золочівська ОДПІ долучається до цього заходу і, в рамках його проведення, надає роз’яснення з актуальних питань реалізації прав і свобод людини та правозахисної діяльності в органах Державної фіскальної служби.
        Людина, її права та свободи відповідно до Конституції України визнані найвищою соціальною цінністю. Держава не управляє суспільством, а надає йому послуги, а відтак  одне із завдань сучасної держави полягає в наданні приватним особам якісних послуг. В органах ДФС це забезпечення права громадян на звернення, на доступ до публічної інформації, на отримання адміністративних послуг юридичними та фізичними особами, забезпечення реалізації прав платників податків.    
     Права платників податків визначені статтею 17 Податкового кодексу України, а статтею 16 закріплено їх  обов’язки .
        Право людини на звернення до органів влади передбачено ст.40 Конституції України. Звернення – це спосіб відновлення порушеного права громадянина через подання до органів державної влади і місцевого самоврядування заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг.  Відповідно до Закону України «Про звернення громадян»  кожен громадянин має право направляти до органів фіскальної служби як індивідуальні, так і колективні письмові звернення.
        Звертаємо увагу, що звернення повинно містити:
 -         прізвище, ім'я, по батькові;
 -         адресу громадянина;
 -         контактний телефон;
 -    суть порушеного питання (зауваження, пропозиції, заяви, скарги, прохання або вимоги);
 -         підпис заявника (заявників) із зазначенням дати;
 -         надруковано або написано від руки розбірливо й чітко.
 
      Звернення розглядаються та вирішуються в місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вчення, – не пізніше 15 днів від дня їх отримання. В цілому термін розгляду звернень не може перевищувати 45 днів. Під час підготовки відповіді на звернення громадян слід дотримуватись норм ще й інших законодавчих актів: Законів «Про інформацію», «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад».
 
         Працівники  Золочівської  ОДПІ ГУ ДФС у Львівській  області приділяють постійну увагу зверненням громадян. Затверджено графік прийому громадян та здійснюється особистий прийом громадян посадовими особами через громадську приймальню. Графік прийому громадян розміщено на інформаційному стенді  в Центрі обслуговування платників інспекції .
        За 11 місяців поточного року на розгляд до Золочівської ОДПІ надійшло 5 письмових звернень громадян. На всі звернення надано відповіді у встановленому законодавством порядку.
        Крім цього, посадовими особами ОДПІ здійснено 7 особистих та 7 виїзних прийомів  громадян. Найчастіше  запитувачі зверталися  з питань оподаткування спадщини , продажу рухомого та нерухомого майна, отримання податкової знижки та інш.
 
       Нагадуємо, що будь-яку консультаційну допомогу  з питань податкового, митного законодавства, розгляду звернень громадян  можна отримати  в Центрі обслуговування  платників Золочівської ОДПІ.


ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама