Укрaїнa
02:00, 02 тра 2014
1108
0

Тиждень – у десятикілометровй зоні

Тиждень – у десятикілометровй зоні
Admin
Фото: НУС

За 28 років від дня Чорнобильської трагедії багато сказано про ліквідаторів, але знову і знову весь український народ в цей день, 26 квітня, висловлює слова щирої вдячності та поваги за самовіддану службу, за проявлений героїзм при виконанні службово-бойових завдань під час ліквідації наслідків вибуху четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Ця дата чорною сторінкою увійшла в життя нашого народу та в пам'ять всього людства.

Враховуючи надзвичайний та небезпечний характер того, що виникло у Чорнобилі, вся робота проводилась цілодобово. Були задіяні наукові, технічні, економічні можливості всієї держави. В районі аварії діяли організації багатьох союзних міністерств та відомств під керівництвом міністрів, вчених та спеціалістів, військові частини МО СРСР, внутрішніх військ МВС СРСР, Радянської армії.

Одним з перших, хто прийняв на себе удар «мирного атома», був тодішній начальник хімічної служби військової частини 3350 внутрішніх військ Радянського Союзу (сьогодні військова частина 3007) майор Микола Михайлович Шевченко.

До виконання службових обов’язків він, та ще 10 військовослужбовців військової частини, приступили вже на п’ятий день після вибуху. З перших хвилин перебування на зараженій території офіцери та прапорщики показали свій високий фаховий рівень підготовки. Вони пережили нелегкі часи, адже кожного дня їм доводилось долати десятки кілометрів спустошеної та зараженої території з метою проведення рекогносцировки та дозиметричної розвідки. І це була лише незначна частина тієї роботи, яку доводилось виконувати.

Фактом того, що участь у ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії брали висококваліфіковані військовослужбовці внутрішніх військ, є замітка із журналу «На боевом посту», яку, як пам'ять про важкі часи, зберігає Микола Михайлович.

Від автора: Цитата, яку написав журналіст: «В нашем присутствии старший начальник (Заступник Міністра внутрішніх справ СРСР, генерал-лейтенант Трушин – прим. автора) высоко оценил, к примеру, действия офицера Н. Шевченко. Его данные радиационной обстановки в точности совпали с расчетами других квалифицированных специалистов, работающих в штабе по ликвидации последствий аварии в Чернобыле. Ответственное отношение к делу, собранность, постоянная работа над собой отличают этого человека. А в нынешних условиях заставляет трудиться с удвоенной энергией, еще и особо ощутимая ответственность за безопасность личного состава».

Загалом Микола Михайлович перебував в зоні зараження в період з 2 по 26 травня. Причому перший тиждень він провів у десятикілометровій зоні, після цього бригада, в якій він на той час служив, була переведена в тридцятикілометрову зону.

На сьогодні Микола Михайлович Шевченко – полковник у відставці, кавалер ордена «За службу Батьківщині» і багатьох інших нагород – шанована людина в місті Золочеві, хороший сім’янин і співрозмовник. Весь вільний час приділяє праці. Зокрема із приходом весни у нього кипить робота на присадибній ділянці. Вирощує виноград, малину, смородину, полуниці, овочі. Має велику кількість фруктових дерев. Стан здоров’я ще дозволяє займатись улюбленою справою.

На завершення нашої розмови Микола Михайлович виразив слова вдячності лікарю терапевту Золочівської районної поліклініки Галині Луківні Мокринській, яка чуйно ставиться до проблем ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

майор Роман СИДОРОВИЧ

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.