Новини Золочівщини
15:10, 08 червня 2014
1121
0

Щоб врожаїлась меліорована нива

Щоб врожаїлась меліорована нива
Admin
Фото: НУС

1 червня, працівники водного господарства відзначили своє професійне свято.

Уже менш, ніж  через три роки Золочівське управління водного господарства, яке ще донедавна  іменувалося  управлінням осушувальних систем, відзначатиме 40-річчя з часу створення. Безперечно, працівниками управління за майже чотири десятиліття зроблено багато. Тепер головне  підтримувати  осушувальні системи в доброму стані для того, щоб вони і далі служили людям.

Управління є спеціальним уповноваженим органом виконавчої влади на території Золочівського і Бродівського районів з питань водного господарства в галузі управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів. Зараз в управлінні працює 129 чоловік.       

День  працівників  водного  господарства   для  нас – це визнання державою нашої нелегкої праці.  Низький уклін і подяка усім за трудові будні та важливі справи – забезпечення  потреб населення і галузей економіки районів у водних ресурсах, їх раціональне використання, забезпечення надійної експлуатації та функціонування водогосподарських  меліоративних систем.

Діємо ми відповідно до Закону України «Про меліорацію земель», який визначає засади правового регулювання  суспільних відносин, що виникають у процесі проведення меліорації земель, використання меліорованих  земель і меліоративних систем, повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у сфері меліорації земель і спрямований на забезпечення екологічної безпеки  меліоративних систем та захисту суспільних інтересів.

Управління у межах наданих йому повноважень спрямовує свою діяльність на експлуатацію меліоративних систем і несе відповідальність за стан організації ремонтно-експлуатаційних робіт на  загальнодержавній міжгосподарській мережі каналів, раціональним  використанням, охороною та   відтворенням водних ресурсів. Меліорацію земель забезпечують 2100 км каналів, з яких на балансі  управління знаходиться 1190 км міжгосподарських каналів. Тут працює 79 оглядачів гідротехнічних об’єктів.          

У  свій час держава вклала значні кошти в меліорацію, щоб створити оптимальні умови для виробництва сільськогосподарської продукції на землях, які раніше були непридатними для обробітку, або давали низькі врожаї через надмірну вологу в орному шарі.

Сьогодні в управлінні працюють 19 осушувальних систем. Для обслуговування цих систем та регулювання водного режиму на осушувальних сільгоспугіддях площею 46,3 тис. га в управлінні  створено три експлуатаційні дільниці.

На жаль, кризові явища в країні не обійшли стороною і водне господарство нашого управління. Так на відновлення основних фондів з 1991року взагалі не виділяються кошти. 

Попри всі негаразди колектив нашого управління докладає зусилля для виконання поставлених  державою завдань.

У 2013 році укладено 15 договорів на виконання робіт з поточного ремонту доріг та на виконання земляних робіт з експлуатації водогосподарських об’єктів. За виконані роботи на рахунки Золочівського УВГ поступили  кошти  в сумі 831 тис. грн., що  на  467,5 тис. грн. більше, ніж у 2012 році.  Це дало можливість провести заміну дахів на складському приміщенні та приміщенні  гаражу.             

Важливим і позитивним є те, що ми зберегли кадри, спеціалістів, зберегли основні меліоративні засоби. За минулий рік підрозділами управління забезпечено безаварійну роботу та утримання  державних меліорованих систем у технічно-справному стані.

Структурні виробничі підрозділи управління і надалі будуть спрямовувати всі свої зусилля на забезпечення утримання в технічно-справному стані державної меліоративної мережі, та створення оптимального водно-повітряного режиму ґрунтів для одержання високих і сталих урожаїв  сільськогосподарських культур.

Ігор Савчук,

начальник

Золочівського УВГ

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.