Укрaїнa, Культура
23:38, 16 березня 2014
2405
0

Про Тараса Шевченка як художника

Про Тараса Шевченка як художника
Admin
Фото: НУС

Кожної весни українці святкують день народження великого Кобзаря. Його твори – це істина, яка майже 200 років проводить наш народ по історичному шляху розвитку державності. Слова Тараса Григоровича зараз лунають з усіх куточків, починаючи з наймолодших школярів до народних артистів України. В цілому світі його ім’я виголошують голосно із великою повагою і шаною, він став символом свободи і віри в суверенність нашої держави, заради якої він жив і творив.

Сьогодні про значимість і важливість творів Тараса Шевченка дітей вчать зі шкільної парти. Його називають пророком наших днів, зважаючи на події останнього часу в нашій державі, це підтверджується беззаперечними фактами.

На сторінках літературних, історичних, публіцистичних творів ми знаходимо масу інформації про життя та творчість відомого митця усіх часів. Багато описано про просвітницьку мету віршів Кобзаря, їх прозорість, яка підкреслює патріотизм автора та надзвичайну вірність і відданість українському народу.

Говорячи про Шевченка, хочеться віддати належне його глибокому баченню справжнього життя народу, його таланту та непереборній силі духу. Народна мудрість каже: «Талановита людина, талановита в усьому». Ці слова саме про Тараса Григоровича.

На велику увагу заслуговують його картини та малюнки. Живопис, як вид мистецтва супроводжував Шевченка впродовж усього життя. Він малював попри жорстку заборону. Ще з раннього дитинства, коли він служив у дяка, бажання до малювання брало гору. Він творив свої картини на шматку дощечки через брак коштів та небажання пана допомогти бідному хлопцеві.

Вдивляючись зараз на картини великого митця, перехоплює дух. Це не просто малярство – це шедеври, які мають глибоку історію, передають справжні почуття, є досконалими нарисами України. Він малював здебільшого природу, зображення народу, передавав свою любов до прекрасного за допомогою кольорів. Стиль малювання є особливим. Глибокі зображення, естетика та справжня, непідробна краса. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

Перші проби пензля, датовані автором 1830 роком відомі нам під назвами «Погруддя жінки» або «Жіноча голівка». Це вважають початком художньої кар’єри митця.

Тодішнє суспільство диктувало свої умови. У 1831 році він переїздить до Петербурга, що відкриває перед ним нові можливості та перспективи, разом з тим нові проблеми. Тривале столичне життя, сповнене боротьби за існування, незгасного бажання стати вільним, вивчитися на професіонального художника. Він зробив важливий крок, у 1832 році пан віддав Шевченка на навчання в майстерню одного з найкращих художників В. Ширяєва на чотири роки. Життя було непростим, через надмірну зайнятість вдень, він був змушений малювати вночі, на допомогу йому прийшли білі ночі Петербурга, які розкривали перед ним усю красу статуй у Літнім саду. Доля знову вносить свої корективи, Шевченко знайомиться зі своїм земляком художником І. Сошенком, який зацікавився обдарованим юнаком. І.Сошенко став для молодого художника справжнім наставником, він давав цільні поради, знайомив з видатними діячами російської і української культур, зокрема з Карлом Брюлловим, Василем Жуковським, Олексієм Венеціановим, Євгеном Гребінкою, Василем Григоровичем. Завдяки їхнім зусиллям юного художника було викуплено з кріпацтва.

Скориставшись такою можливістю і залучившись підтримкою нових друзів та наставників він вступає до Академії мистецтв. Його талантом захоплювались усі, він стає одним з кращих учнів Брюллова, робить помітні успіхи в навчанні, отримував тричі срібну, а потім золоту медаль за малюнки з натури і живописні твори. Тарас Шевченко був людиною з надзвичайно доброю і щирою душею, усім серцем переживав тяжкі події на Україні, плекав заповітну мрію повернутися на рідну землю.

У 1843 році мрія стала реальністю. Завдяки роботі у Київській археографічній комісії він побував у різних місцях України, що значно поповнило скриню його малюнків історичними пам’ятками. В період 1845-1847 роках Тарас Григорович працює над створеннями портретів, які приносять йому велику популярність. Створені ним образи характеризуються чистотою та природністю, свіжістю барв та глибокого змісту. Шевченко зробив великий внесок у розвиток побутового жанру, став його основоположником в українському мистецтві.

Тарас Шевченко вічно буде жити у серцях багатьох українців, а його картини, які сповнені глибиною образів, завжди будуть нагадувати нам про важку долю українського народу, про ціну яку заплатили наші предки за волю та незалежність.

Вчитель історії Перегноївської ЗОШ І-ІІ ст.
Федишин Галина

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.