У кожної людини – Свій шлях до шевченка

nus.in.ua, 2 квітня 2014, 02:36
0
696
Роздрукувати
У кожної людини –  Свій шлях до шевченка

«Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою стверджується така ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний», – ці слова належать літературознавцю Іванові Дзюбі.

Справді, у кожної людини – свій шлях до Шевченка, своє розуміння «Кобзаря», а разом з тим  – усвідомлення безсумнівної істини, що народженому у неволі поетові судилося стати духовним стрижнем української нації на шляху до здобуття її власної волі. 2014 рік в Україні проголошено Роком Тараса Шевченка.

Зараз, у нелегкий для України час, як ніколи, актуально звучать твори геніального поета, а українці заново відкривають знайомі рядки, переосмислюють прочитане, шукають і знаходять у «Кобзарі» відповіді на болючі запитання.

Не одне покоління національно свідомих громадян сформувалося саме  під впливом Шевченкових творів. Безсмертні рядки Кобзаря надихали і продовжують надихати українців до творчості, боротьби, нових звершень.

«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю», – саме ці слова Остапа Вишні стали девізом Шевченківських днів у Золочівському економічному ліцеї. Ліцеїсти підготували ряд виставок, присвячених життєвому і творчому шляхові Кобзаря: «Тарас Шевченко у датах», «Тарас Шевченко у портретах», «Тарас Шевченко у своєму живописі», «Тарас Шевченко у цитатах», «Шевченко у нашій творчості»,«Гірлянда сенканів у вінок слави Кобзареві». Проведено інтелектуальний турнір  «Відомий і невідомий Шевченко», у якому взяли участь команди «Тарасівці» (9 клас), «Неофіти» (10 клас), «Дармограй» (11 клас), «Холодний Яр» (11 клас). Ліцеїсти мали нагоду продемонструвати свої знання, а також відкрити для себе нові грані Шевченкового таланту. Наймолодші учні представили глядачам невеликий флешмоб, а з уст читців лунали незабутні і пророчі слова геніального сина українського народу. Блискучу перемогу у змаганні здобула команда «Тарасівці». Проте слід зазначити, що й інші команди-учасниці виявили високий рівень підготовки.

Шевченківські дні тривають. Безсумнівно, невичерпною є творчість Тараса. З плином часу вона не лише не втрачає своєї актуальності, але й набуває все нового і нового змісту:

Ну що б, здавалося, слова?

Слова та голос. Більш нічого…

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує…  Знать, од Бога

І голос той, і ті слова.

 

Наталія КОВАЛИК,

учитель

української літератури

Золочівського  економічного ліцею

ТЕГИ: зел, Тарас Шевченко, Марія Гушляк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама