Новини Золочівщини
02:36, 02 квітня 2014
1462
0

У кожної людини – Свій шлях до шевченка

У кожної людини –  Свій шлях до шевченка
Admin
Фото: НУС

«Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою стверджується така ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний», – ці слова належать літературознавцю Іванові Дзюбі.

Справді, у кожної людини – свій шлях до Шевченка, своє розуміння «Кобзаря», а разом з тим  – усвідомлення безсумнівної істини, що народженому у неволі поетові судилося стати духовним стрижнем української нації на шляху до здобуття її власної волі. 2014 рік в Україні проголошено Роком Тараса Шевченка.

Зараз, у нелегкий для України час, як ніколи, актуально звучать твори геніального поета, а українці заново відкривають знайомі рядки, переосмислюють прочитане, шукають і знаходять у «Кобзарі» відповіді на болючі запитання.

Не одне покоління національно свідомих громадян сформувалося саме  під впливом Шевченкових творів. Безсмертні рядки Кобзаря надихали і продовжують надихати українців до творчості, боротьби, нових звершень.

«Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю», – саме ці слова Остапа Вишні стали девізом Шевченківських днів у Золочівському економічному ліцеї. Ліцеїсти підготували ряд виставок, присвячених життєвому і творчому шляхові Кобзаря: «Тарас Шевченко у датах», «Тарас Шевченко у портретах», «Тарас Шевченко у своєму живописі», «Тарас Шевченко у цитатах», «Шевченко у нашій творчості»,«Гірлянда сенканів у вінок слави Кобзареві». Проведено інтелектуальний турнір  «Відомий і невідомий Шевченко», у якому взяли участь команди «Тарасівці» (9 клас), «Неофіти» (10 клас), «Дармограй» (11 клас), «Холодний Яр» (11 клас). Ліцеїсти мали нагоду продемонструвати свої знання, а також відкрити для себе нові грані Шевченкового таланту. Наймолодші учні представили глядачам невеликий флешмоб, а з уст читців лунали незабутні і пророчі слова геніального сина українського народу. Блискучу перемогу у змаганні здобула команда «Тарасівці». Проте слід зазначити, що й інші команди-учасниці виявили високий рівень підготовки.

Шевченківські дні тривають. Безсумнівно, невичерпною є творчість Тараса. З плином часу вона не лише не втрачає своєї актуальності, але й набуває все нового і нового змісту:

Ну що б, здавалося, слова?

Слова та голос. Більш нічого…

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує…  Знать, од Бога

І голос той, і ті слова.

 

Наталія КОВАЛИК,

учитель

української літератури

Золочівського  економічного ліцею
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.