Новини Золочівщини
01:30, 25 серпня 2014
2429
0

Витяг з указу президента України про часткову мобілізацію

Витяг з указу президента України про часткову мобілізацію
Admin
Фото: НУС

{Указ затверджено Законом № 1595-VII від 22.07.2014}

У зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Оголосити та провести часткову мобілізацію (далі – мобілізація).

2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

3. Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

5. Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати та забезпечити в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

8. Цей Указ набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України.

Разом з тим доводжу перелік пунктів, за якими військовозобов’язані звільняються від призову під час мобілізації

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації категорії військовозобов’язаних, які зазначені у статті 23 Закону України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (зі змінами) «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме: заброньовані на період  мобілізації  та  на воєнний  час  за органами  державної  влади,  іншими державними органами,  органами місцевого самоврядування,  а також за підприємствами, установами і організаціями   в   порядку,   встановленому  Кабінетом  Міністрів України;

визнані відповідно до висновку  військово-лікарської  комісії тимчасово  непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести    місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

чоловіки, на  утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);

жінки, на  утриманні  яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову  службу  в  разі  їх згоди і тільки за місцем проживання);

зайняті постійним  доглядом  за особами,  що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі  відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

призову на військову службу під час мобілізації , на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

На виконання вимог Указу Президента України від 21.07.14 №607/2014 прошу військовозобов’язаних, мешканців м. Золочева та Золочівського району, прийти в Золочівсько-Перемишлянський об’єднаний районний військовий комісаріат для проходження медичної комісії  щодо придатності до призову по частковій мобілізації. З собою мати паспорт, військовий квиток. Медичні комісії проводяться кожного  вівторка та четверга на 10 год.  на базі Золочівсько-Перемишлянського ОРВК,  будинок призовної дільниці.

про створення загонів самооборони

Згідно з рішенням Президента України, розпорядження Генерального штабу Збройних Сил України від 16.07.2014р.№0667 організовується самооборона в кожному районі, на базі військового комісаріату, шляхом формування загонів оборони. Комплектація буде здійснюватись за рахунок особового складу запасу, вилучених транспортних засобів з національної економіки, озброюватись автоматичною стрілецькою зброєю і гранатометами та забезпечуватись з місцевої ресурсної бази. З оголошенням мобілізації призначений особовий склад призиватиметься на військову службу та отримуватиме статус військовослужбовців Збройних Сил України. Загони оборони будуть підпорядковані військовому комісару та будуть залучені до виконання заходів територіальної оборони у межах своїх адміністративно-територіальних одиниць.

Бажаючих вступити в загони самооборони, мешканців м. Золочева та Золочівського району, прошу прийти в Золочівсько-Перемишлянський об’єднаний районний військовий комісаріат для проходження медичної комісії  щодо придатності до військової служби.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.