Новини Золочівщини
22:32, 03 січня 2014
1763
0

Інтерв'ю з міським головою Золочева Ігорем Гриньківим

Інтерв'ю з міським головою Золочева Ігорем Гриньківим
Admin
Фото: НУС

ТРИ РОКИ НА СЛУЖБІ ГРОМАДІ

Ще зовсім недавно кожен з нас, хто любить своє місто, з жахом запитував себе і оточуючих, куди котиться, колись ошатний, чистий Золочів? Чому місто перетворюється у смітник? Чому перетворився у гадючник парк біля озера, який у 80-х був зразком відпочинкової зони? Скільки років говоримо про каналізування житлового масиву Заріччя? Таких питань виникало все більше. Здавалося, що падіння у безодню вже не зупинить ніхто.


Коли кандидат на посаду міського голови міста Золочева Ігор Гриньків, розповідав про свої плани провести реконструкцію центральної частини міста – більшість з нас просто сумно посміхалися, схвально хитали головами, а самі думали: «Звідки ж ти такий гарячий взявся, що в такий скрутний час такі «прожекти» вимальовуєш?» Для нас, що вже тонули у хащах бур‘янів, у смітниках, у безконечних ямах… то була якась казка. А він розповідав про консультації з серйозними спеціалістами, про мрію, яка обов‘язково стане реальністю міста, яке цей молодий чоловік любить і нас навчає любити. Все ж золочів‘яни повірили цьому невиправному мрійникові і обрали міським головою Ігоря Михайловича Гриньківа.

Аж ні, виявляється і у нас, і в такий непростий час можна докорінно змінити обличчя міста. І щодня, щогодини робити справи, ніби й непомітні, але дуже важливі, бо це наше місто, наше життя, життя наших майбутніх поколінь.

Три роки головування пройшли, то ж пора запитати нашого міського голову, чи не шкодує він, що взяв на себе відповідальність за таку непросту справу, як господарка міста?  Що із запланованого в передвиборчій програмі вже вдалося втілити?

Та ми і без звіту голови добре бачимо, що зробити вдалося чимало. Однієї вулиці Шашкевича декому вистачило б, щоб хвалитися десь з півстоліття.

Видно неозброєним оком – місто стало охайнішим. Немає побитих сміттєвих баків і куп невивезеного сміття біля них. Знаємо ніде і ніхто не скидає в один мішок їжу, одяг, пластик тощо. То, мабуть, і нам пора приступати до такого сортування сміття, там, де воно створюється, тобто у наших з вами домівках, на роботі… 

Можливо, не всім до вподоби такі зміни у місті. Так не даремно ж в народі кажуть: «Ще той не народився, щоб усім нагодився». Попрацюйте ось так, як міський голова з командою (а його командою має стати вся золочівська громада), то буде і вас за що критикувати.

А за цим просимо Ігоря Гриньківа докладніше розповісти читачам часопису «НАША УКРАЇНСЬКА СПРАВА» про непрості рішення і успішні справи, які вдалося здійснити за перші три роки на посаді міського голови міста Золочева.

– Три роки промайнуло відтоді, як громада Золочева доручила мені відповідати за справи міста. Служіння громаді рідного міста, його справам, його людям вважаю великою честю і довірою. А тому докладаю максимум зусиль, щоб проблеми, які болячками ятряться на тілі рідного Золочева максимально вирішувати. Я був би невиправним мрійником, якби намагався охопити все коло давно питань, які давно не вирішувались. Їх навіть перечислити нереально. Одні проблеми розв‘язуються – інші, натомість, виникають. Бо то є життя. Намагаюся звершити не лише свої плани – про це мріяли люди, з якими працював віддавна. Перед виборами обіцяв золочів‘янам і роблю все можливе, щоб виконати обіцяне, а, отже, – втілити омріяне. Не все одночасно, бо кожна справа, навіть невелика, потребує ретельного аналізу її можливих наслідків, потребує певних коштів, а, головне, людей, професіоналів, переконаних у вірності вибраного шляху, тобто команди. Саме команда однодумців, котрі впрягаються разом і тягнуть плуг, залишаючи за собою гарно зорану ріллю, яку засівають добірним насінням…

А тепер зупинюсь на основних проектах, які вже довершені чи є в процесі виконання в порядку їх значимості для міської громади: будівництво полігону твердих побутових відходів, санітарна очистка міста та сміттєсортувальний комплекс; каналізування житлового масиву Заріччя; реконструкція центральної частини міста Золочева, а саме: вулиць М. Шашкевича, Г. Сковороди, площі Вічевої; модернізація існуючих котелень міста, відмова від опалення газом та перехід на альтернативні види палива – дрова. А також багато інших, можливо, менш значимих, але необхідних для золочівської громади проектів: роботи із упорядкування міського парку; розчищення та поглиблення русла річки Млинівки; капітальний ремонт моста на перехресті вулиць Тернопільської – І. Труша (І черга); упорядкування міських скверів – сквер «Зелений Яр» (поряд із церквою Святого Миколая), сквер ім. 20-ї річниці Незалежності України (вул. Львівська, навпроти автопарку), сквер ім. С. Зборовського («Гуси-Лебеді»); відновлення міського фонтану «Гуси-Лебеді»; влаштування нових та впорядкування вже існуючих дитячих майданчиків; огорожа кладовища на вулиці Об’їзній; розчищення природної водойми на вулиці Гайдамацькій; продовження робіт щодо впорядкування джерельного комплексу «Христос і самарянка»; влаштування першого комунального спортивного залу для мешканців на вулиці Б. Хмельницького, в рамках проекту «Спорт для всіх»; реконструкція вуличного освітлення на вулицях Львівській, Тернопільській, Спортивній та на житловому масиві Заріччя; капітальний ремонт дороги на вулиці Вороняцькій та інших. Це передбачало видалення старих аварійних дерев, переважно тополь, і масові насадження молодих дерев, здебільшого хвойних порід.

– Найактуальнішою проблемою, не тільки Золочева, України, а й усього людства є засмічення і забруднення навколишнього середовища, тобто життєвого простору людини. Потерпають Земля, її надра, вода, повітря, продукти харчування тощо. Ігоре Михайловичу, як може громада малого Золочева протистояти такій великій біді?

– Ця проблема є глобальною  і вирішити її  в окремо взятому Золочеві важко. Досить сказати, що протягом багатьох років належної уваги питанню поводження з твердими побутовими відходами не приділяли. Ми комплексно вирішуємо цю проблему, умовно розділивши її на три частини: збір і вивезення відходів, їхнє сортування, та захоронення залишків, які не підлягають сортуванню.

Весь комплекс робіт здійснює підприємство «ЗолочівЕкоБаланс», в розпорядженні якого є необхідні для цього матеріальні ресурси: баки для збору відходів, сучасні сміттєвози, сортувальна лінія та інше необхідне обладнання. Обсяг інвестицій цього підприємства в комунальну господарку міста становить близько 5 мільйонів гривень. Думаю, мешканці міста та його гості не лише помітили, а й належно оцінили очевидний позитив від реалізації цього проекту. Проте, мушу зауважити, що він ще не завершений. Всі, без винятку, фізичні та юридичні особи, які користуються послугами «ЗолочівЕкоБаланс», повинні укласти угоди на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. І це має робитись свідомо, а не примусово.

Сортування твердих побутових відходів, як це роблять в усіх країнах і не лише Європи, зокрема, в Німеччині, має розпочинатися з квартир, будинків, магазинів, закладів громадського харчування. І тут є ряд питань, як до нас самих, так і до підприємства «Золочів ЕкоБаланс».

Надзвичайно важливою ланкою цього процесу є полігон. У 2013 році ми виконали великий обсяг земляних  і будівельних робіт з будівництва полігону для Золочева. Але це тільки початок. Вже цього року потрібно завести з Німеччини сучасні матеріали, які використовують в Європі, для ізоляції ґрунту від інфільтрації нечистот, які утворюються внаслідок тривалого зберігання захоронених відходів.

– Не менш важливим і дотичним до попереднього є проект «Каналізування житлового масиву Заріччя». Які роботи вже виконано сьогодні?

– На щастя, і цю справу «з бородою» поступово вирішуємо. Ще у 2011 році  ми виготовили проектно-кошторисну документацію на каналізування цього масиву та приступили до виконання будівельно-монтажних робіт. Вже завершено прокладання каналізаційного колектора на вулиці Парковій. Проводяться будівельно-монтажні роботи із прокладання каналізаційного колектора на вулицях  О. Безпалька, Спадистій, Р. Дурбака, Заріччя. Для мене особисто і для мешканців житлового масиву Заріччя прикро, що роботи виконуються наприкінці року. Так, незалежно від нас, склалися обставини. Сподіваюся, що в 2014 році, за умови фінансування, ми підійдемо до завершення будівельно-монтажних робіт нової, сучасної системи каналізування.

– Згідно із висновками авторитетних фахівців, виконання будівельних робіт з влаштування дорожнього одягу із підземними комунікаціями на вулиці М. Шашкевича в центральній частині міста Золочева є одним з найкращих на Львівщині і, навіть, в Україні. Це всіх нас тішить. Зараз продовжуються роботи, на вулиці Г. Сковороди. Які ще роботи в форматі проекту реконструкції центральної частини міста заплановано зробити?

– Сьогодні я чітко розумію, що капітально ремонтувати вуличне покриття доріг потрібно лише у комплексі із заміною підземних комунікацій. А ще, коли ці комунікації, як наші каналізаційні колектори, прокладені в часи Австрійської імперії та вже давно відслужили не один свій термін – їх заміна конче необхідна.

Через це на вулиці Г. Сковороди будівельні роботи розпочинаємо з підземних комунікацій – заміни мереж води, газу, телефонних кабельних мереж,  прокладатимемо нові підземні лінії електропередач. Як і на вулиці М. Шашкевича, тут буде замінено каналізаційний колектор, який теж прокладено на глибині 5–7 метрів. Кошторисна вартість робіт на вулиці Г. Сковороди становить 11 мільйонів гривень. Це – немало. Завершити виконання робіт на цьому фрагменті, за умови фінансування, плануємо протягом 2014 року. Дбаючи про збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини, розумію, що маємо відновити втрачені в радянський період дві скульптури напроти костелу Успіння Пресвятої Діви Марії – скульптура Пресвятої Діви Марії з Ісусом та скульптура Святого Йосифа. Це можливо зробити лише на пожертви  благодійників, бо на виконання таких завдань бюджетні кошти передбачити неможливо.

Реконструкцію площі Вічевої, як складову частину проекту Реконструкції центральної частини нашого міста, плануємо розпочати у 2015 році, якщо, звичайно, подолаємо економічну та політичну кризу.

– Як Вам працюється в умовах політичної кризи в Україні?

– Зрозуміло, що політична криза в Україні розпочалася не сьогодні і закінчиться не завтра. Я однозначно засуджую насилля над людьми, незалежно від того, з якого боку воно виходить. І це принципово! Політичні кризи – це справа рук політиків і нехай політики ними займаються. А життя кожен день ставить перед міською громадою і мною, як міським головою, злободенні завдання. Це якісне надання комунальних послуг: подачу тепла в домівки мешканців, водопостачання та водовідведення, вивезення сміття, а також утримання в належному стані елементів благоустрою – парку, скверів, проїжджої частини доріг, тротуарів, вуличного освітлення, тощо. І це ми повинні робити за будь-якої політичної погоди.

Для вирішення цих та інших проблем коштів міського бюджету не вистачає. Загальний фонд міського бюджету в 2013 році становив 12 мільйонів 203 тисячі гривень. З них лише на утримання дошкільних навчальних закладів було виділено 9 мільйонів 559 тисяч гривень, що становить 78,2%. Ці цифри говорять самі за себе. Тому всім зрозуміло, що для того, аби реалізовувати такі масштабні проекти, які ми робимо зараз в Золочеві, потрібні кошти з Державного бюджету. Тому наша співпраця з Урядом є необхідною, конструктивною і неминучою. Щиро дякую депутатам міської ради, її виконавчому комітету працівникам апарату, всій золочівській громаді за взаєморозуміння та підтримку, без якої було б неможливо зробити заплановане.

– І на завершення нашої розмови: де і як плануєте зустріти Новий рік та Різдво Христове?

– Традиційно святкуємо Різдво Христове родинною, біля ялинки та дідуха з кутею та колядою.

Бажаю всім золочів’янам спокою, миру, здоров’я та благополуччя, християнської любові та злагоди.

 


Розмову вела

Наталія ГУРСЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.