Новини Золочівщини
12:45, 07 серпня 2014
1199
0

Готуй сани влітку

Готуй сани влітку
Admin
Фото: НУС

24 липня 2014 року в приміщенні сесійної зали Золочівської міської ради заступник міського голови Олег Сидорович за участю голів ОСББ, керівництва Золочівського МВ ЖКП, Золочівської районної служби філії Буське управління по експлуатації газового господарства провів нараду щодо підготовки житлового фонду міста до роботи під час опалювального сезону 2014-2015 років.

Олег Сидорович, заступник міського голови м. Золочева:

– Вже стало доброю традицією проведення спільних нарад по підготовці житлового фонду до чергового опалювального сезону за участю Золочівської міської ради, теплопостачальних підприємств, газового управління, голів ОСББ та Золочівського МВ ЖКП. Ці зустрічі несуть позитив усім, адже у всіх нас спільна мета – подати вчасно і якісно тепло у кожну оселю, на кожне підприємство.

Сьогоднішня наша нарада присвячена питанню підготовки димових, вентиляційних каналів багатоквартирних житлових будинків м. Золочева до роботи під час опалювального сезону 2014-2015 років. Справа в тому, що при виконанні планово-технічного обслуговування внутрішньо-будинкового газового обладнання житлових будинків в м. Золочеві в багатьох із них слюсарями Золочівської районної служби філії Буське УЕГГ були виявлені порушення оголовків коминів та тріщини в їх кладках. Згідно з «Правилами безпеки систем газопостачання України» експлуатація газових приладів в таких будинках категорично забороняється. Тому вже сьогодні працюємо з коминярами, а ці послуги в м. Золочеві надають як комунальне, так і приватні підприємства, щоб усунути всі недоліки і достойно почати новий сезон.

Ігор Тимків, майстер внутрішньобудинкових систем газопостачання Золочівської районної служби філії Буське управління по експлуатації газового господарства

– У своїй роботі наше підприємство строго дотримується вимог «Правил безпеки систем газопостачання України». А п. 4.5.23 вказаних правил гласить: «Періодичній перевірці і прочищенню підлягають димові канали газових приладів, що працюють цілий рік – 2 рази на рік (весною і восени); що працюють сезонно – 1 раз на рік, перед початком опалювального сезону».

Саме тому ми звернулися до всіх голів ОСББ м. Золочева, начальника Золочівського МВ ЖКП з вимогою провести перевірку і прочистку димових, вентиляційних каналів щодо їх відокремленості, цілісності, наявності відповідної тяги і суцільності оголовків.

Для запобігання нещасних випадків просимо всіх здійснити невідкладні заходи по ремонту оголовків коминів і тріщин в їх кладках та в термін до 15.09.2014 року надати Золочівській районній службі філії Буське управління по експлуатації газового господарства Акти про періодичну перевірку та прочистку ДВК кожного житлового будинку.

Василь Газда, начальник Золочівського МВ ЖКП.

– Сучасні газові котли та колонки мають досить високий коефіцієнт корисної дії, який може досягати 95 %. На практиці високий рівень ККД   безпосередньо залежить від того, наскільки правильно спроектований і змонтований димохід для газового котла.

Температура вихідних газів в цих котлах досить низька, що є причиною утворення великої кількості конденсату, який при охолодженні переходить у стан рідини і в конденсат на стінках димаря.

Саме при таких температурах димових газів дуже важко, і практично неможливо прогріти цегляний канал настільки, щоб перейти кордон температури утворення конденсату, так звану «точку роси».

Саме конденсат стає головним ворогом цегляних димарів, швидко руйнує їх цілісність і герметичність. Тому виконуючи монтаж димоходу газового котла до цегляної шахти, в середину неї обов’язково встановлюється нержавіюча труба. Такий варіант конструкції димоходу забезпечує швидкий нагрів димохідного каналу до температури вище, ніж «точка роси» і захищає цеглу від руйнівного впливу конденсату і кислотного середовища, яке утворюється при спалюванні газу. Для утворення гарної тяги труби димоходу повинні бути гладкостінними, тому не слід встановлювати гофровану трубу без крайньої необхідності і, взагалі заборонено встановлювати алюмінієві та оцинковані труби, які розраховані виключно для систем трубопроводів вентиляції.

Додатково хочу зазначити, що Золочівське МВ ЖКП постійно надає кваліфіковані послуги з перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів за помірними розцінками. Тож прошу звертатися. Спільно ми зробимо Ваше помешкання безпечним.

Євген Карлащук, голова ОСББ «Веселка» (вул. Героя України Ст. Бандери в м. Золочеві).

– Добре, що ми починаємо ремонт оголовків димових та вентиляційних каналів своїх багатоквартирних житлових будинків вже в липні. Цю роботу потрібно виконати не тільки вчасно, а головне – якісно. Адже це безпека кожного з нас, це безпека кожного, хто живе поруч. Тому вважаю, як би не було сьогодні скрутно матеріально, кожна сім’я мусить вишукати у своєму сімейному бюджеті кошти на послуги коминяра, щоб подати вчасно необхідний Акт в газову контору. Якщо говорити про наш 60-ти квартирний житловий будинок, то постійно в середньому в 10 % мешканців є труднощі, непорозуміння з проплатою за послуги з періодичної перевірки і прочищення димових каналів. Бачу, подібна ситуація і у інших ОСББ м. Золочева. За такої ситуації, управління по експлуатації газового господарства  не повинно ставити питання про відключення від системи газопостачання житлового будинку в цілому, а тільки окремих квартир.

Наталія ГУРСЬКА 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.