Новини Золочівщини
20:38, 01 серпня 2014
1329
0

Чотирнадцять незабутніх літніх днів

Чотирнадцять  незабутніх літніх днів
Admin
Фото: НУС

Чудова можливість для дитини відпочити від напружених шкільних занять, одержати безліч позитивних емоцій – провести 14 літніх днів у позаміському таборі відпочинку «Сокіл». Тут вона зможе весело та цікаво відпочити, зустріти багато нових друзів, а основне – далеко від комп‘ютера,  активно, на природі, оздоровитися. Адже табір розташований у мальовничій місцині, в селі Сасів, у сосновому лісі, в якому ростуть і суниці,  і малина, і ожина.

Табірний розпорядок дня такий: 8 год. 15 хв. – підйом, далі – зарядка, за нею – сніданок, до 11 год. прибирання будиночків і навколо них. Об 11 год. – лінійка.  Ми завітали у табір, коли діти вишикувались на лінійку, на якій, зазвичай, планують свій день. На запитання: «Чи подобається вам відпочивати у «Соколі» діти хором відповідають: «Та-а-ак!».

«Зміни у нас проходять під різними тематичними напрямками, – розповідає старший вихователь Галина Ярославівна Багрій. – Перша зміна мала спрямування національно-патріотичне, тому й гурти мали назви «Нащадки козаків», «Барви України», «Українці», «Перли України»; тема другої зміни «Стежками рідного краю»: гурти називались  «Капітошка», «Кульбабки», «Оба-на», «Бандерівці»; третя зміна проходитиме під гаслом «Здорова дитина – щаслива родина, щаслива родина – квітуча Україна» (назви гуртів:  «Електрошок», «Дрібота» «Воїни світу», «Патріоти»). Кожна зміна має свій ресурс. Усі діти талановиті: хтось гарно читає вірші, хтось чудово малює, хтось співає. Кожна дитина має розкрити свій талант».

Керівником ПЗТВ «Сокіл» цьогоріч є досвідчений педагог та вмілий організатор Ірина В‘ячеславівна Андрейко, яка кілька років поспіль працювала тут старшим вихователем.

У кожному з десяти дерев‘яних будиночків мешкає по 9 вихованців.

Якраз добігала до завершення друга зміна, в якій відпочивала 91 дитина. Передовсім, це діти пільгових категорій: з багатодітних сімей, обдаровані, діти-сироти, інваліди, діти ліквідаторів аварії на ЧАЕС, малозабезпечених, кризових родин, діти з сільської місцевості. Цієї зміни було 2 платники. Вихованці «Рідного дому» відпочивають у таборі впродовж трьох змін.

Молоді та енергійні вихователі другої зміни Марія Василівна Смерека, Оксана Богданівна Квас, Андрій Васильович Дацко, Христина Володимирівна Заяць, Уляна Василівна Кінчило, Володимир Петрович Макогін, Наталія Григорівна Горгота, Юлія Валеріївна Рижак, Софія Миколаївна Гавришко, спортивний інструктор Інна Петрівна Буй роблять усе, щоб дітям на зміні було цікаво, щоб вони розкривали свої таланти.  Вихованці табору організовують різні святкові концерти, беруть участь у конкурсах, спортивних змаганнях, вікторинах.

Далі цікаві заняття і з фахівцями із соціальної роботи. Також до дітей часто приїжджають спеціалісти НПП «Північне Поділля», розповідають про екологію.

У «Соколі» смачно годують і ми в цьому переконались. Кухарі саме готували обід. Суп по-селянськи, молода картопля, шніцель та огірок кликали відпочиваючих своїм ароматом. Чергові дружно і вправно накривали на стіл.

Після обіду – тиха година, далі підвечірок. А це, зазвичай, фрукти, печиво, пиріжки тощо. Перекусили і година вільного  часу, під час якої можна зателефонувати рідним, здійснити прогулянки до лісу…

Вечеряють у таборі о 19 год. 30 хв.

І нарешті розваги: концерти, танцювальні вечори. О десятій годині вечора – відбій.

А вже минулої  п‘ятниці у таборі відбувся заїзд третьої зміни. Понад 90 дітей два тижні насолоджуватимуться відпочинком у  «Соколі». Хоч, як зазначила старший вихователь, бажаючих є набагато більше.

Як розповіла нам директор табору Ірина В‘ячеславівна, серед відпочиваючих у третій зміні є Анастасія Заремба, дівчинка із родини, що приїхала із Сєвєродонецька. І вихователі, і діти оточили її увагою та турботою і Настя залюбки бере участь у всіх заходах, що проводять у таборі. За підтримки управління з питань освіти, молоді та спорту РДА діти мають можливість поїхати на екскурсії і більше дізнатись про Золочівщину. Ось, наприклад, відпочиваючі в другій зміні побували у музеї-садибі М. Шашкевича, а на третій зміні планується поїздка до витоку Бугу та Золочівського замку. 19 липня діти 2 гурту, а це вихованці дитячого будинку «Рідний дім» їздили до Львова і взяли участь у благодійній акції, що організували львівські громадські організації.

«Наш табір – це країна мрій,

Де ти не засумуєш…» –

це слова однієї із пісень про відпочинок у «Соколі» (до речі усі пісні, які співають тут діти були написані ними самими та вихователями).

А й справді, сумувати у «Соколі» ніколи, бо кожен день приносить щось нове, яскраве та незабутнє.

  

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.