Новини Золочівщини
04:35, 01 липня 2014
1438
0

Чи матимуть військовослужбовці житло...

Чи матимуть військовослужбовці житло...
Admin
Фото: НУС

20 червня у Навчальному центрі Національної гвардії України, що дислокується у м. Золочів, відбулись збори військовослужбовців, членів їх сімей та ветеранів військової частини 3007.  Серед запрошених був присутній міський голова м. Золочів Ігор Гриньків. У ході зустрічі було обговорено питання соціального захисту військовослужбовців, членів їх сімей та ветеранів військової служби, забезпечення дітей військовослужбовців місцями у дошкільних навчальних закладах. Та найболючішим було питання забезпечення сімей військових житлом. У Золочеві черга на отримання житла налічує 187 військових.

Нагадаємо також, що вирішення питання житла для військових та й, зрештою, і частини інших пільговиків є реальним на базі недобудованої будівлі акушерсько-гінекологічного корпусу Золочівської ЦРЛ. Однак, з незрозумілих причин депутати зволікали із рішенням про прийняття цієї будівлі на баланс Золочівської міської ради.Чи матимуть військовослужбовці житло...

Заступник начальника Навчального центру Національної гвардії, полковник Володимир Удовиченко наголосив на доцільності створення громадської ради при Навчальному центрі для координації діяльності із органами державної влади та місцевого самоврядування щодо соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Головою новоствореної громадської ради було обрано підполковника запасу Віктора Мірчука.

Володимир Удовиченко, заступник начальника Навчального центру Національної гвардії України з виховної роботи, полковник:

– Навчальний центр Національної гвардії України більше 150 цивільних працівників та більше 1000 військових. Зрозуміло, що це не просто цифра. За цією кількістю працівників стоїть наповнення місцевого бюджету, усі вони є повноцінними користувачами сфери послуг району. Це ті люди, які не стоять осторонь процесів, які відбуваються у місті та районі. Створена Громадська рада має втілити надію у тому, що військовослужбовців, ветеранів військової служби, усіх тих, хто має відношення до військової служби, почують.Чи матимуть військовослужбовці житло...

Ми, це ті люди, в чиїх руках захист держави, майбутнє ваших і наших дітей. А громадська рада – це голос військових та тих людей, які йдуть з ними поруч по життю. Депутатів, місцеву владу обирав народ і ми також народ. Ми також в числі тих, хто висловив їм довіру і хотілось би, щоб ця довіра була виправдана.

Переконаний, що ця організація буде дієвою і матиме вплив на події і процеси, які відбуваються та відбуватимуться у місті та районі.

Віктор Мірчук, голова Громадської ради:

– На мене покладено обов’язки представляти інтереси військовослужбовців, членів їх сімей з питань координації зусиль та взаємодії із органами державної влади та місцевого самоврядування у вирішенні повсякденних проблем. Україна знаходиться у стані війни, основний тягар лежить на плечах військовослужбовців. Водночас військові мають відчувати підтримку з боку депутатів та місцевої влади. Протягом багатьох років не вирішувались не лише питання обороноздатності нашої країни, але і соціально-побутові проблеми військовослужбовців та членів їх сімей.

Відсутність житла, неможливість влаштування дітей у дошкільні установи, працевлаштування дружин військовослужбовців – це те, що турбує нас сьогодні.

Тяжко спостерігати за тим, як розкрадається та валиться будівля пологового будинку від якого вже фактично відмовились керівники області. Це у той самий час, коли військовослужбовці протягом десятків років сподіваються на те, що держава забезпечить їх житлом, що передбачає закон про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Але завдяки небайдужості та розумінню цієї проблеми з боку керівництва міста у нас з‘явилась можливість здійснити давню мрію – отримання заповітного житла. Нехай не завтра, але при належній співпраці міського голови, міської ради так нашої організації, розуміння нашої проблеми  з боку громадськості міста і району ми зможемо забезпечити наших військовослужбовців житлом та належно забезпечити їх соціальний захист.

Ігор ГРИНЬКІВ, міський голова м. Золочів:

– На зборах військовослужбовців ми обговорили ряд важливих питань. Особливо гостро стоїть питання забезпечення їх житлом. Це питання постало перед нами не вчора, але особливої гостроти воно набрало протягом останніх місяців, коли в Україні почалась повномасштабна війна. Щодня на Сході України у боях гинуть наші військовослужбовці, захищаючи нас із вами, захищаючи нашу незалежність. Я розумію це, тому ще кілька років тому ініціював передачу недобудованого корпусу пологового відділення Золочівської ЦРЛ у комунальну власність міста із зміною його цільового призначення та перепрофілювання його під житло. Таким чином ми могли б вирішити одночасно два питання.

Перше – це зупинити руйнування і перетворення його в руїни довгобуду, що стало небезпечним для життя і здоров‘я дітей та молоді, які часто знаходили там місце для проведення вільного часу.

Друге – це забезпечити у перспективі житлом сімей військовослужбовців, а також сімей інших пільгових категорій золочів‘ян, які перебувають на квартирному обліку у Золочівській міській раді.

Нагадаю, що епопея з передачею розпочалася ще півтора року тому. Питання зміни цільового призначення неодноразово вивчали комісії обласної ради, ставилось і знімалося із порядку денного сесії Львівської облради.

25 червня на черговій сесії депутатський корпус міської ради віднісся з розумінням до цієї проблеми та одноголосно проголосував за прийняття довгобуду до комунальної власності міської ради. Ми створили комісію, котра напрацює акт передачі-приймання довгобуду. А наступним кроком буде виготовлення робочого проекту на реконструкцію комплексу цих будівель під житло, з врахуванням пропозицій усіх зацікавлених осіб, у першу чергу військовослужбовців Навчального центру Національної гвардії України, що дислокується у Золочеві.

Леся ГОРГОТА

Фото майора Романа СИДОРОВИЧА: під час зборів військовослужбовців 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.