Новини Золочівщини
01:38, 08 липня 2014
1149
0

Золочів відвідала моніторингова місія ОБСЄ

Золочів відвідала моніторингова місія ОБСЄ
Admin
Фото: НУС

26 червня Золочів відвідали міжнародні спостерігачі Організації з безпеки і співробітництва в Європі, які перебувають у Львові зі спеціальною моніторинговою місією. Учасники місії ОБСЄ зустрілися з міським головою м. Золочів Ігорем Гриньківим та заступником начальника Навчального центру Національної гвардії України з навчально-виховної роботи, полковником Володимиром Удовиченком.

Гості цікавились загальною ситуацією у місті, які заходи безпеки вживаються у теперішній ситуації у Золочеві та іншим.

Міський голова наголосив на співпраці громадського формування "Міська варта” з правоохоронними органами, Навчальним центром Національної гвардії України. Також зазначив, що на цей час знаходяться під охороною усі стратегічні об’єкти міста та району.

– Ситуацію у Золочеві загалом можна охарактеризувати як стабільну. Маємо невелике громадське формування «Міська варта», яке зареєстроване не сьогодні, не вчора, а кілька років тому. Посильну допомогу надає нам в охороні громадського порядку поруч із правоохоронними органами і Навчальний центр Національної гвардії. У нас є стратегічні магістралі як для Львова, так і для нас, скажімо, водогони, на території району є потужні газопроводи. Усі стратегічні об’єкти взяті під охорону. Працюють у нас й інші громадські формування. Долучається до заходів і Самооборона. Розуміємо, що охорона громадського порядку, безпека жителів міста і району понад усе. Переконаний, що усі дії мають виконувати професіонали. Якщо сьогодні поруч із «Міською вартою» на патрулювання території виходить військовий, правоохоронець, часом із собакою, то це однозначно краще, ніж коли хлопці з бажанням зробити добре наражають на небезпеку себе і товаришів. У кожній справі мають бути фахівці. Періодично відбуваються масові заходи, проте все відбувається під посильним контролем правоохоронців. Ситуація в державі надзвичайно тривожна, тому і міська влада, і районна розуміють також, що військо потребує підтримки і допомоги. Намагаємось підтримувати військових, співпрацюємо спільно у багатьох напрямках.

Також гостей цікавила і господарська складова у житті міста. Високо оцінили енергетичну незалежність Золочева, заходи, які вживаються міською радою у напрямку енергозбереження, роботи із відновленні історичної частини міста тощо.

Полковник Володимир Удовиченко розповів про діяльність Навчального центру Національної гвардії України та підкреслив важливу роль матеріально-технічного забезпечення у ході підготовки військових.

– Навчальний центр Національної гвардії функціонує більше 60-ти років. Тому, найперше, потребує оновлення та осучаснення матеріально-технічної бази. Це те, що має фінансуватись, виключно, державою однак, усі розуміємо ситуацію, яка відбувалась з військом протягом останніх років. Тобто усе це відбувається на рівні Кабінету міністрів України. Днями ми готували спільний план покращення умов несення служби, навчання, проживання військовослужбовців, їх соціального захисту; обговорювали можливість функціонування басейну, реконструкції спортивного залу, де могли б одночасно займатись до трьохсот військовослужбовців. Надіємось, що подані нами цифри будуть переглянуті і ця програма буде мати підтримку на рівні Міністерства фінансів та Міністерства оборони України. У нас є спільна із міліцією програма використання сил і засобів, яка спочатку була навчальною і мала на меті дати можливість сержантам, молодшим спеціалістам пройти пробну практику. Зараз ми уже зарекомендували себе як люди спроможні забезпечити безпеку і порядок у місті.

Також учасники зустрічі окреслили напрямки співробітництва задля ефективного виконання мети свого мандату в Україні, яка полягає насамперед у налагодженні діалогу з громадськими інституціями та державними органами для вирішення проблем безпеки, оперативного реагування на факти порушень прав та свобод громадян.

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.