Новини Золочівщини, foto
01:42, 02 червня 2014
2249
0

Про вирощування свиней

Про вирощування свиней
Admin
Фото: НУС

Кажуть, є надійний тест на перевірку автентичності української валюти. Треба взяти шматок сала і проводити ним над купюрою. Якщо очі зображеного на купюрі почнуть стежити за рухом сала, значить гроші справжні. Сало, природно, має бути якісним.

Кожен із нас, засиджуючись на роботі допізна, працюючи по 8–12 годин в день, інколи без вихідних і отримуючи за це лише мізерну зарплату один раз на місяць, ставив перед собою питання: «А чи вартий я більшого?», «Чи міг би я отримати більший дохід при аналогічних зусиллях?», «Чи можу я бути господарем свого життя?»

Справді такі думки виникають у кожного, але у більшості вони залишаються лише думками, і тільки одиниці набираються мужності і змінюють життя, розпочинаючи власну справу.

Чи варто розпочинати бізнес у сільському господарстві та ще й на вирощуванні свиней?

Однозначної відповіді на це питання дати не може ніхто. Одні вважають, що через високу собівартість виробленої продукції, недобросовісну конкуренцію, незнання технології виробництва, відсутності кваліфікованих кадрів, усе це даремна трата часу та грошей. Інші на практиці доводять протилежне. Як наприклад, Віктор Вовянко із с. Городилів, який займається цією нелегкою справою уже кілька років.

– З чого усе починалося?

– Усе починалося з того, що вирощував свиней удома. Потім вдалось викупити стайню колгоспну, яка була розпайована серед односельчан.

– Хто Вам допомагає у роботі?

– Мені допомагають батько та брат.

– Складно займатись таким родом діяльності, зважаючи на економічну ситуацію?

– Чи складно? Швидше – так, ніж – ні. В інших країнах підприємці, які займаються такою діяльністю отримують дотації від держави, я ж за чотири роки не отримав, окрім різного роду перевірок, нічого. До того ж зерно часто дорожчає, а ціна на свинину залишається на тому ж місці. Є й інші фактори. Велика конкуренція серед виробників свинини. Робота важка, потребує значних зусиль і великої віддачі. Займаємось цим удвох з батьком. Маємо пару коней. Багато сил витрачається на готування корму, прибирання гною, а вони як на зло ще й ростуть повільно. Але яким би трудомістким не був цей процес, вирощувати свиней все одно вигідно, просто не порівнюю це з простим і милим хобі, а ставлюсь до роботи з повним розумінням того, що нічого просто так не дається.

– А чому серед усього розмаїття занять Ви обрали саме вирощування свиней?

– Свині усе ж залишаються найрентабельнішими у тваринницькій галузі. Вони швидко ростуть.

– У Вас освіта пов’язана із сільським господарством?

– Ні, освіта моя пов’язана з комп’ютерами. Люблю машини, різного роду техніку, проте вид діяльності обрав саме такий. Не думаю, що помилився у виборі. Просто у кожній справі є періоди спаду, а є періоди піднесення. До всього потрібно ставитись спокійно і тоді успіх прийде сам по собі.

– Що б Ви порадили тим, хто, прочитавши цю статтю захоче наслідувати Вас у бізнесі?

– Я б їм побажав повірити у себе. Не потрібно шукати кращої долі за межами країни, усе що нам потрібно є у нас тут. Просто потрібно поставити мету, усе спланувати і тоді розпочинаємо свій бізнес на вирощуванні свиней. Працелюбність та вміння швидко реагувати на негативні фактори разом із ентузіазмом обов’язково призведе до бажаного результату.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.