Коріння корупції глибоко в історії

nus.in.ua, 18 тра 2014, 01:21
0
881
Роздрукувати
Коріння корупції глибоко в історії

У 6 столітті до нової ери суддя Зізамній (Sisamnes) взяв хабара від однієї із сторін на судовому процесі та виніс несправедливий вирок. Персидський цар Камбіс (арійського походження) дізнався про хабар, заарештував Зізамнія та наказав повністю здерти з хабарника шкіру. Цією шкірою цар Камбіс наказав оббити суддівське крісло, на якому раніше сидів Зізамній під час судових засідань.

Продовження історії ще повчальніше: на місце судді-хабарника Камбіс призначив новим суддею сина Зізамнія. Він мав вершити правосуддя, сидячі у кріслі, що було оббите шкірою його батька!

Яка повчальна історія для усіх хабарників! От би у нас так! Тільки, щоб чоботи шили. Ото шкіри на чоботи було б! Взуття продавали б за безцінь.

Історія повчальна, але в нашому житті її застосування може мати надто тотальний характер. Тож, українці, давайте спробуємо боротись з цим ганебним явищем, що має вже якийсь аж нелюдський характер, моральнішими методами, але тотально.

У вівторок, 13 травня, у приміщенні Золочівської міської ради, відбулось спільне засідання голови правління Львівська обласна філія Всеукраїнської громадської організації «Народний антикорупційний нагляд» Йосифа Петровича Брича та його заступника Руслана Ігоровича Лютника (голова правління Золочівської філії Всеукраїнської громадської організації «Народний антикорупційний нагляд») з представниками районної філії.

Основним питанням, яке обговорили на засіданні було питання діяльності представників «Народного антикорупційного нагляду» району, щоб протидіяти корупційним діянням у районі, а також співпраця із силовими структурами та органами влади.

Як розповів нам Руслан Лютник, Золочівська філія Всеукраїнської громадської організації «Народний антикорупційний нагляд» здійснює контроль за дотриманням законодавчих актів, постанов та рішень сесій, прозорості та чесності розподілу коштів в тендерних комісіях, контроль за роботою земельних комісій, дотриманням законодавчих актів посадовими особами району, сприяє реалізації правової просвіти населення методом проведення консультацій, тренінгів, а також розповсюджує серед населення нормативно-правові видання.

Нагадаємо, що стаття 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» гласить, що під корупцією слід розуміти таку діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, яка спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.

Шановні громадяни, якщо вам відомо про корупцію місцевих чиновників чи посадових осіб, телефонуйте за номером тел. 098-7128350 (Руслан Лютник).

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

На фото: Йосиф Брич та Руслан Лютник під час візиту у Золочів

ТЕГИ: корупція, газета, 24 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама