Новини Золочівщини
01:05, 02 тра 2014
1152
0

Бережімо, зроблене для нас

Бережімо, зроблене для нас
Admin
Фото: НУС

З того часу, як на вул. Львівській, біля будинку № 14 силами міської ради було облаштовано дитячий майданчик, дітей і дорослих, які тут відпочивають, значно побільшало. Особливо у вечірній час. Гуляють тут мами з доньками, приходять молоді тати з синами потренувати м’язи, старшокласники також теж тепер мають місце для відпочинку. Щовечора тут відпочиваю і я з п’ятирічним сином Артурчиком. Тішуся, бо гарно довкола, не потрібно йти в центр міста, щоб дитина покаталась на гойдалці чи спустилась із гірки. А відколи тут почепили ліхтаря, то ще й молодь знайшла місце для вечірніх побачень. Восени і весною силами міської ради та комунальних підприємств тут було влаштовано толоки, прибрано територію майданчика, висаджено живопліт, встановлено силові тренажери, частково поремонтовано старі споруди, поруч зроблено новий тротуар, заплановано продовжити розпочаті роботи… Перед святами мешканці будинку прибрали прибудинкову територію, майданчика… І от пройшло зовсім мало часу і тренежер зламано, територія майданчика знову засмічена… А поруч, у дворі ТзОВ «ЕкоБалас Золочів» встановлено контейнери для сміття.

«Наша україська справа» вирішила перевірити свідомість наших мешканців, а якщо конкретно, то вирішила поексперементувати на своїх сусідах. Минулої п’ятниці у вечірню пору на майданчику вирувало життя. Виглянула із балкону і зрозуміла – час настав. Озброївшись рукавичками та пакетами для сміття, удвох з Артурчиком вийшли на майданчик, щоб прибрати його. Думка, яка у ту мить крутилась у голові: «Люду, слава Богу, багато, отож швидко впораємось». Хвилин десять мовчки удвох з п’ятирічною дитиною збирали пляшки з-під пива, горілки, водички, пакети з-під насіння та чіпсів, серветки, папірці і все те, що зазвичай сортую вдома в окремий пакет і виношу у контейнер для сміття. Коли згодом оглянулась довкола, дорослих, окрім мене на майданчику не було… І тут, як зграйка горобчиків, прибігли дітки:

– А можна вам допомогти?

Діти віком 5–12 років почали прибирати майданчик. Довелось йти додому іще за пакетами. За якихось півгодини довкола було чисто. Двоє хлопців Денис і Назар не лише прибрали, а віднесли пакети до контейнерів, а оскільки надворі сутеніло, то ще й повернулись за дівчатами, щоб провести додому.

Поруч на гойдалці сиділо троє дівчат значно старших за віком, які відверто насміхались із дітей. Вдавано не звертали уваги на те, що відбувалось поруч, підлітки, які підтягувались на турніках… Соромно стало від того, що дорослі не приєднались, соромно і боляче було у ту мить, коли жіночка, яка навпроти поралась на грядці, дочекалась, коли дітки розійдуться, просто винесла сміття з тієї ж грядки і висипала поруч з майданчиком, а на моє зауваження шукала якісь банальні виправдання… Та чи можна знайти виправдання перед власною совістю?.. Шкодую, що у цю мить було уже доволі темно і сфотографувати її не змогла. Про таких людей золочів’яни мають знати. Як мають знати імена діток, які не соромляться праці, які долучились з ентузіазмом до роботи. До того ж волонтерами виявились дівчата і хлопці, які проживають не у 14 будинку і не у сусідньому 12, а… на сусідній вулиці Богдана Хмельницького, 9. Отож, знайомтесь із справжніми патріотами свого міста, які люблять його і поважають чужу працю. Це Яна Березяк, Вікторія Токар, Христина Семанчук, Софія Салабай, Назар Березяк, Денис Лисунець.

Переконана, що жоден із них не смітить і не смітитиме на вулиці, так само, як переконана у тому, що виростуть із них хороші люди, бо ж знають ціну праці, з повагою ставляться до свого міста, а відтак і поважають себе. За такими дітками майбутнє нашої держави.

«Наша українська справа» щиро дякує усім за допомогу і зичить юним золочів’янам здоров’я, натхнення та наполегливості на шляху до мети. Хай все у вас вдасться!

Дорогі золочів’яни! Не будьмо байдужими. Це наше місто. Ми тут живемо. То ж живімо так, щоб нам, дорослим, не було соромно перед дітьми за наші вчинки. Будьмо гідними називатись українцями, бо здавна українці були добрими і працьовитими господарями. Чиста вуличка, посаджена квітка чи деревце, поремонтований майданчик чи будь що інше, що робиться у нашому місті, усе разом це і є НАША УКРАЇНСЬКА СПРАВА.

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.