Новини Золочівщини
23:12, 11 квітня 2014
2094
0

День відкритих дверей: Творчо і професійно

День відкритих дверей:  Творчо і професійно
Admin
Фото: НУС

2 квітня у Золочівському професійному ліцеї проходив День відкритих дверей, профорієнтаційне свято, яке вже стало гарною весняною традицією.

Для довідки. Золочівський професійний ліцей (ЗПЛ) розпочав свою роботу 1 березня 1955 року. Перша назва – ремісниче училище №7 з механізації сільського господарства (РУ-7). У приміщеннях Золочівського замку приступили тоді до навчання 180 трактористів-машиністів і 60 слюсарів з ремонту автотракторної техніки. Першим директором було призначено Федотова Миколу Дмитровича.

У 1960 році ремісниче училище № 7 реорганізовано в будівельне училище № 10, в якому учні здобували такі професії: слюсар-сантехнік, монтажник конструкцій-муляр, маляр-штукатур, столяр будівельний-паркетник, електрогазозварник, слюсар з ремонту будівельних механізмів.

Основним базовим підприємством училища в цей період був трест «Укргідроспецбуд». Випускники тих років працювали на будовах Києва і Сімферополя, Львова і Червонограда, Білої Церкви і Кривого Рогу, Маріуполя і Севастополя.

Новий етап нашого розвитку розпочався в 1977 році, коли БУ № 10 реорганізовано в середнє міське професійно-технічне училище № 10, в якому поряд з робітничою кваліфікацією випускники училища здобувають і повну загальну середню освіту. Директором училища в цей час працював Василь Кіндратович Мигулько, заступником директора – Ярослав Костянтинович Білоніжка. Під їх керівництвом було створено і обладнано навчальні кабінети з усіх загальноосвітніх дисциплін. У цьому ж році було побудовано гуртожиток для учнів на 450 місць по вулиці Промисловій, 1.

В 1985 році базовий трест «Укргідроспецбуд» здав в експлуатацію комплекс училища на 720 учнівських місць, в результаті чого училище повністю перейшло у нові корпуси на вулиці Академіка Павлова, 72.

2003 рік став знаменним: наказом Міністерства освіти і науки України ПТУ № 10 м. Золочева реорганізовано у Золочівський професійний ліцей.

За час свого існування навчальним закладом підготовлено більше 15 000 кваліфікованих робітників.

До недавнього часу заклад очолював Мирон Семенович Жуківський. У листопаді минулого року посаду директора Золочівського професійного ліцею зайняв Ігор Зіновійович Смолин, спеціаліст І категорії з 20-річним педагогічним стажем.

У День відкритих дверей стіни Золочівського професійного ліцею завітало більше двохсот майбутніх абітурієнтів. А це не лише учні шкіл міста і району, а й ті, хто проживає за межами нашого району і зараз стоїть перед вибором, який заклад обрати на шляху до омріяної професії.

Директор ліцею Ігор Смолин розповів про умови навчання, переваги навчання у ліцеї перед іншими закладами та висловив побажання учням успішно завершити навчальний рік.

Зараз у Золочівському професійному ліцеї навчання проводиться за такими спеціальностями: на базі 9 класу (термін навчання 3 роки) – столяр будівельний; паркетник, столяр будівельний; різьбяр по дереву та бересті; штукатур; маляр; лицювальник-плиточник; кравець; соціальний робітник; муляр; пічник; штукатур; електрогазозварник; муляр; штукатур; слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів категорії «С»; на базі 11 класу (термін навчання 1,5 роки) – муляр; пічник; штукатур; електрогазозварник; муляр; штукатур; слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів категорії "С”; кухар; столяр будівельний.

Навчання у ліцеї безкоштовне, учні отримують стипендію, є гуртожиток, випускники отримують диплом та атестат про повну середню освіту.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Марія Нагірна розповіла про ліцейні будні, гурткову роботу, загалом про те, чим живе Золочівський професійний ліцей щодня.

Після закінчення занять учні ліцею мають можливість відвідувати гуртки відповідно до своїх вподобань. Гурткова робота проводиться у трьох основних напрямках: гуртки художньої самодіяльності: (хоровий вокальний ансамбль дівчат, «Троїсті музики» – керівник Р. О. Роман, інструментальний гурток – керівник І. Ю. Іванчишин, вокально-інструментальний ансамбль – керівник С. В. Гнатів, вокальний ансамбль юнаків – О. М. Болюбаш), гуртки технічної творчості («Вишиванка» – керівник Г. С. Мітіна, «В’язання» – керівник О. І. Бойко, «Художник» – керівник М. М. Присяжна, «Контур» – керівник В. П. Сеньків, «Мозаїка» – керівник Ю. Ф. Бойко), спортивні гуртки та секції (волейбол (юнаки і дівчата) – керівник В. В. Нагорний, легка атлетика (юнаки і дівчата) – керівник Й. В. Грицуняк, футбол, настільний теніс – керівник В. М. Зозуля, гирьовий спорт – керівник М. В. Зозуля)

Всі керівники гуртків є висококласними спеціалістами по своєму профілю. Роботи гуртків технічної творчості та прикладного мистецтва постійно презентуються на обласних, районних виставках, а також в містах Буськ і Броди, – де проходять презентації навчального закладу. Керівники гуртків, а також і учні, неодноразово нагороджувалися обласними, районними грамотами, брали участь у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах.

Теплу атмосферу для гостей створювали і учні ліцею, які подарували чудову концертну програму.

Для тих, хто натхнення і спокій серця черпає у слові, діє бібліотека. Книжковий фонд бібліотеки ліцею налічує 21050 примірників. З них: підручники – 10152 та художня література – 10898.

При комплектуванні фондів особлива увага звертається на задоволення фахових потреб учнів, майстрів виробничого навчання та викладачів. На цей час читачами бібліотеки є 432 особи.

Під час проведення Дня відкритих дверей школярів ознайомили з майстернями ліцею, виставкою робіт гуртківців. Майстри виробничого навчання та викладачі надали консультації про професії, які можна здобути у навчальному закладі, а також про подальше працевлаштування молоді.

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.