"...Садок-райочок насаджу"

nus.in.ua, 3 квітня 2014, 10:32
0
778
Роздрукувати

200-літній ювілей Тараса Шевченка кожен свідомий українець намагається відзначити по-своєму, внести свій виточок у вінок шани Кобзаря. 

Чи є ще щось краще, ніж квітучий сад, мирна хліборобська праця, дружна родина, спів соловейка? Про це мріяв усе життя й сам Шевченко, хоч його мріям не судилося здійснитися.

1 квітня, день, який для жителів села Ясенівці буде вписаний в історію села золотими літерами. У цей день люди різного віку, різних поколінь об’єднались в одну велику родину, щоб гуртом віддати шану Тарасу Шевченку, висадивши яблуневий сад.

– Сад – один із домінантних образів Шевченкової поетичної картини світу, рівномірно поширений практично в усій його творчості, – звернувся до присутніх на урочистій лінійці з нагоди знатної події директор Ясенівцівського НВК Михайло Рак, який дав початок добрій справі. – Художнє значення саду як раю, райочку – також одне з основних у Шевченка:

"Поставлю хату і кімнату,

Садок-райочок насаджу.

Посиджу я і походжу

В своїй маленькій благодаті.

Та в одині-самотині

В садочку буду спочивати".

Урочистості розпочались із урочистого підняття прапора та благословення закладеного саду священиками.

Наймолодші вихованці Ясенівцівського НВК заспівали «Садок вишневий коло хати». Саме цей вірш став «візитною карткою» України – квітучої, мирної, співучої та доброї.

На урочистосте закладення саду завітали також голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, заступник голови райдержадміністрації Роман Сухецький, начальник управління з питань освіти, молоді і спорту Іван Божаківський, депутати районної ради і меценати Андрій Гулик, Андрій Починок, керівник міського житлово-комунального підприємства «Перспектива» Богдан Тимків та ін.

Змістовним і актуальним став виступ Романа Сухецького:

– Щиро вітаю всіх з цим днем, який дійсно стане пам’ятним не лише для учнів школи. А й для всіх жителів села Ясенівці. Користуючись нагодою, хочу сказати, що 2014 рік для мене особисто і для моєї сім’ї є ювілейним роком Романа Дурбака, який був одним із перших вчителів у Ясенівцівській школі. Тут, у Ясенівцях він відслужив свою першу Службу…

Роман Петрович завершив свій виступ презентацією вірша о. Романа Дурбака «...Й свого не цурайтесь» читайте на 6 сторінці)

Після урочистостей учні навчально-виховного комплексу разом із своїми рідними: батьками, бабусями, дідусями, братами, сестрами вирушили у сад, щоб увіковічнити пам’ять великого Кобзаря. Тож хай плодоносить сад у Ясенівцях, як квітне слава великого Пророка українського народу.

ТЕГИ: сад, газета, №18
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама