Молоді дерева даватимуть більше кисню

nus.in.ua, 3 квітня 2014, 09:55
0
1144
Роздрукувати
Молоді дерева даватимуть більше кисню

Останніми днями у місті активно ведуться роботи з санітарного та аварійного вирізування дерев. На Золочівщині, зокрема, у місті Золочеві, мало не надзвичайна ситуація з омелою. Ця живуча рослина-паразит «прописалася» на деревах наших парків, обабіч доріг та трас. Що ж таке омела? Чи дійсно вона така шкідлива для зелених насаджень як про неї говорять. І чи варто задля її знищення зрізати ціле дерево?

Омела – рослина-напівпаразит, яка досить інтенсивно вражає дерева. Насіння омели потрапляє на гілки дерев, пускає корінець, він зростає і поступово досягає кори гілки. Згодом омела знищить всю рослину, на якій вона живе. Навіть, якщо обрізати всі гілки, омела не загине. Адже на коренях утворюються нові пагони. Зокрема, дерева, вражені омелою, виділяють значно менше кисню, ніж здорові. Одні види омели проростають на листяних деревах (дуб, тополя, груша, яблуня), інші – на хвойних (ялиця, сосна, модрина).

Як зазначав в газеті «Наша українська справа» від 9 січня ц. р. № 2 старший викладач кафедри ландшафтної архітектури садово-паркового господарства Любомир Пархуць: «Якщо з омелою не боротися, то щоразу більше будемо мати хворих дерев. Є певні норми, керуючись якими, зважують, що робити з тим чи іншим деревом. Так, якщо омелою вражено більше 50 відсотків дерева, то його слід вирізати, якщо десь 30, то його ще можна врятувати. У золочівському міському парку «Здоров’я» бачимо, що, навіть, є дерева, які вражені омелою десь на 90 відсотків. Тому слід вжити рішучих заходів, хворі дерева вирізати, підсадити більше хвойних дерев. Окрім кисню, хвойні продукують фітонциди, які вбивають бактерії, що не лише скрасить парк, а й додасть здорової атмосфери».

Як бачимо, до порад Любомира Пархуця дослухались і висадили в парку чимало молодих хвойних дерев.

 Молоді дерева даватимуть більше кисню

Тому, враховуючи критичну ситуацію з омелою в місті, підприємець Петро Дупак відгукнувся на прохання міського голови Ігоря Гриньківа і надав спонсорську допомогу на видалення і рубку старих аварійних дерев, та дерев, вражених омелою. Роботи проводились в «Зеленому яру», парку «Здоров’я» та там, де була в цьому необхідність.

Для того, щоб забезпечити місто зеленими насадженнями, 1 квітня висаджено близько двохсот саджанців лип. Липові алеї посаджені та вулиці Січових Стрільців, Шашкевича та в парку «Здоров’я». На світанку в село Грабово за саджанцями для алеї їздили Василь Газда, Тарас Сорока, Богдан Томків, та інші на чолі з міським головою Ігорем Гриньківим. Адже, щоб накопати близько двохсот саджанців однієї пари рук було б замало. Приємно спостерігати, як в нашому місті робота кипить як у вулику, як небайдужі люди приєднуються до ініціатив Золочівської міської ради і разом допомагають, хто – матеріально, хто – фізичною працею. Разом ми можемо зробити місто Золочів кращим містом України.

Наталія ГУРСЬКА

ТЕГИ: дерева, здоров'я, благоустрій, газета, №18
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама