Новини Золочівщини
03:27, 21 лютого 2014
1261
0

До кожної справи слід підходити з любов'ю

До кожної справи слід підходити з любов'ю
Admin
Фото: НУС

Завдяки рішучості й наполегливості ця жінка здатна здолати, здавалося б, недосяжні вершини, а великодушність і безмежна любов, які живуть у її серці, роблять щасливими інших.

Вікторія Шумакова – депутат Золочівської міської ради, вважає, що кожен обранець має і може впливати на життя громади, намагатись робити все для того, щоб покращити рівень життя у місті, а, працюючи в управлінні соціального захисту населення, щодня зустрічається із потребами та проблемами золочів’ян. Нещодавно Вікторія Анатоліївна звернулась з депутатською ініціативою реставрації в’їзної арки, яка знаходиться на вул. Шашкевича, 8.

А сьогодні «НАША УКРАЇНСЬКА СПРАВА» запросила її до розмови.

– У Золочеві багато історичних місць, які варті уваги як туриста, так і кожного золочів’янина та жителя району. Одне з них – це старовинна в’їзна арка у самому серці Золочева, на вулиці Шашкевича, 8, яка збереглася з 1833 року, і є старішою від прилеглих до неї будинків. Не треба бути досвідченим спеціалістом, щоб помітити, що на сьогодні технічний стан цієї споруди потребує термінового ремонту. Багато хто, проходячи повз арку, також звертав увагу на її стан. Однак, я розумію, що як депутат можу зрушити це питання з місця. Вважаю обов’язком відстоювати інтереси, насамперед, свого округу. Також добре розумію, що потреб у місті багато і на все у міському бюджеті кошти передбачити неможливо.

Проект реставрації арки на вул. Шашкевича, 8 подано на Львівський обласний конкурс мікропроектів місцевого розвитку на 2012–2015 роки, зорієнтованого на вирішення проблем соціально-економічного розвитку громад шляхом підвищення ефективності використання місцевих ресурсів.

У випадку перемоги цього мікропроекту, реставрацію арки буде проплачено шляхом співфінансування коштів Золочівської міської ради та Львівської обласної ради (50/50).

У міському бюджеті на 2014 рік передбачено кошти у розмірі 50 тис. грн. на реставрацію арки.

Так що залишається надіятись, що символ 2014 року, зображений на арці, допоможе у досягненні перемоги мікропроекту у цьому ж році.

 

 

– Знаю також, що неодноразово ви порушували питання встановлення відпочинкових лавок у центральній частині міста.

– Для центральної частини міста одним з пріоритетним завдань є створення відпочинкової зони міста. На вулицю Шашкевича заїжджає транспорт. Якщо ми говоримо про те, що центр міста – це пішохідна зона, то вона і має бути пішохідною. Неодноразово розмірковувала над тим, що у багатьох містах в центральній частині розміщені лавочки. Хочеться, щоб і золочів’янам жилось комфортно, щоб було де перепочити, провести своє дозвілля, щоб було що показати дітям, та, відповідно, привчити їх до прекрасного. Зараз уже виготовлено ескізи майбутніх лавок, які буде встановлено у центральній частині міста, і, хочу сказати, що, насамперед, вони приємно здивують золочів’ян як своїм дизайном та зручністю, так і відповідністю стилю до архітектури міста.

– Якщо говорити про благоустрій міста, то як Ви ставитесь до проектів озеленення?

  Ми бачимо, як гарно прижилися на вул. Шашкевича кулясті клени. Проте вони є не лише окрасою вулиці, а й чудовим очищувачем загазованого повітря. А ще клен добре очищує повітря від пилу. Якщо говорити про хвойні дерева, то вони найкраще «воюють» з мікробами.

У Золочеві спостерігається зараження дерев омелою. Омела – це рослина напівпаразит, яка поселяється на деревах і пошкоджує їх. Після цього дерево трухлявіє. Велику загрозу такі дерева становлять під час сильних вітрів і буревіїв. Найпопулярнішим шляхом боротьби з омелою є обрізання заражених гілок. Але вчені із Львівського лісотехнічного інституту, до яких неодноразово міська рада звертається за порадою, зазначають, що зараз у Золочеві проблема набула такого поширення, що у багатьох випадках єдиним шляхом її вирішення залишається вирізання дерев. Звісно, що такі дерева слід вирізати, а перевагу надавати молодим і здоровим деревам. Ми усі вчились у школі і знаємо, що не завжди велике і доросле дерево, особливо, якщо воно вражене омелою, дає потрібну норму кисню. Збагачують повітря киснем молоді і здорові дерева. Тому, вважаю, що золочів’яни мають ставитись з розумінням до того, що робиться у місті.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.