Новини Золочівщини
01:49, 16 березня 2014
1155
0

Наша спільна праця завжди брала верх над політикою

Наша спільна праця завжди брала верх над політикою
Admin
Фото: НУС

Сьогодні після трагедії, пережитої нашим народом, у час, коли Україна опинилась перед загрозою втрати своєї цілісності,  окремі місцеві політики на хвилі революційної доцільності намагаються посварити золочівську громаду, розбалансувати заледве зведену докупи господарку міста. Що це? Боротьба за демократичний розвиток подій у рідному місті чи спроба звести порахунки та отримати дешеві дивіденди для себе чи певної політичної сили?

Немає у Золочеві великої політики. Тут, як і в кожному населеному пункті, сьогодні є нагальна необхідність забезпечити роботу дитячих дошкільних установ, комунальних служб…

Однак, все те, що відбулось 6 березня у приміщенні Золочівської міської ради, а саме: спроба депутатів висловити недовіру міському голові Золочева, набуло неабиякого резонансу серед громади міста.

Про ситуацію у Золочівській міській раді розмовляємо з міським головою Золочева Ігорем ГРИНЬКІВИМ:

– Що ж насправді відбулось  у міській раді 6 березня, викликавши таку бурхливу реакцію жителів міста?

– З ініціативи депутатських фракцій Золочівської міської ради, політичних партій "Батьківщини", "Свободи" та НРУ на позачерговій сесії міської ради ми планували обговорити питання політичної ситуації в Україні у зв'язку із російською агресією в Криму. Питання потрібне, актуальне, і я вже мав намір підписати розпорядження про скликання сесії. Однак, на етапі підготовки до сесії керівники вищевказаних депутатських фракцій почали проявляти якусь незрозумілу ні мені, ні інших працівникам міської ради таємничість, відмовились від зустрічі зі мною. Такі дії насторожили мене та навели на думку, що вказані особи готують щось незаконне, бо чого тоді ховатись від мене, як від міського голови, та від народу, який нас обирав. Золочів – маленьке місто та депутати теж люди, і шила в мішку не втаїш. Мені стало достовірно відомо, що окремі депутати, підбурені Борисом Золотником і його найближчим оточенням, мали намір на цій позачерговій сесії усунути мене від займаної посади. Виникло ряд запитань: "Чому тайком від громади, поставивши громаду перед фактом?", "Чому у незаконний спосіб?". Після зборів депутатів у райспоживспілці, де попередньо вони обговорювали питання щодо мого подальшого перебування на посаді міського голови, у мене допізна не змовкав телефон. Телефонували різні люди, висловлювали свою підтримку, а вже на ранок до сесійної зали прибула значна частина людей. Ні я, ні міські депутати не очікували такої бурхливої реакції громади міста на спробу певної частини депутатського корпусу змістити мене із посади міського голови.

Але Майдан змінив Україну. Всі ми стали іншими і сьогодні народ, до якого ми так часто апелюємо, золочівська громада вже не погоджується, мовчки спостерігати за тими процесами, які відбуваються у рідному місті. Люди вже не ті, щоб боятися депутатів чи потурати їхньому свавіллю.

Шкодую про те, що всі без винятку депутати міської ради почули у свій адрес: ганьба! від городян. Адже переконаний, що більшість із них на це не заслуговують. Заслуговують на це лише ті, хто пішов на поводу окремих збанкрутілих політиків, котрі свої політичні амбіції ставлять вище за інтереси громади міста.

Впродовж трьох років ми пліч-о-пліч спільно працювали для добра громади. Наша спільна праця завжди брала верх над політикою. Розумію, що у цей складний для держави час маємо єднатись навколо спільних справ.

– Ігоре Михайловичу, чим зумовлені такі намагання змістити  Вас із займаної посади?

– Депутати діяли внаслідок того, що були підбурені партійними керівниками. Всі вони добре знають, що законних підстав для відсторонення мене від займаної посади немає.  Хай би окремі з цих керівників дали звіт громаді міста за діяльність своїх партійців у попередній каденції. Попередня каденція у міській раді була, на жаль, для нашого міста періодом найбільшої руйнації та безгосподарності. Як наслідок, ми опинились  у ситуації, коли було арештовано все майно золочівської громади. Ми втратили земельну ділянку на вулиці Тернопільській площею 3,4 га. А там могло бути близько тридцяти ділянок під забудову. У нас забрали котельню на вулиці Гайдамацькій. Попри величезні зусилля ці питання до сьогоднішнього часу ще не вирішені. Хто персонально чи яка політична сила сьогодні готові взяти на себе відповідальність за ці дії чи бездіяльність?

 – Яким Ви бачите вихід із ситуації, що склалась у Золочівській міській раді?

– Неможливо працювати в умовах жорсткого протистояння. Тим більше, що це протистояння не політичне, а особисте. Від цього втрачає кожен мешканець міста, від цього втрачає вся наша золочівська громада. Тим паче, у такий скрутний для України час не міжусобиць чекають золочів'яни. Особисто я відчуваю високий громадянський обов’язок виправдати довіру всіх золочів’ян. Саме громада міста, і тілька вона, має визначати, хто достойний працювати у владі, а хто – не достойний. Іншого не дано.

Чітко розумію, що маємо бути або однією командою, здатною професійно вирішувати питання, які ставить перед нами золочівська громада, або критично оцінити себе та прийняти єдине законне рішення про складання мандатів депутатів та міського голови. Це буде означати саморозпуск Золочівської міської ради. В такий спосіб надамо громаді міста належне їй право обрати нову раду народної довіри. Вважаю, що це буде законно, демократично, а, отже, і правильно.

– Однак, на позачергову сесію все ж винесено лише питання про політичну ситуацію.

– Однозначно, ми маємо говорити про політичну ситуацію в Україні, в Криму, на Півдні і на Сході. Але ми маємо також говорити і про політичну ситуацію на Львівщині, і в Золочеві зокрема. І маємо робити це відверто. І тут, повірте мені, є про що поговорити відверто. Переконаний, що про все це будемо говорити із залученням широких верств золочівської громади. Прийшов час покласти край брехні і крутійству та говорити людям правду про все, а не тільки про те, про що хотіли б говорити окремі депутати чи політики. А, знаючи правду, люди зроблять правильний вибір. І нема чого ховатися за партійними брендами, бо ще митрополит Андрей Шептицький застерігав нас від надмірної партійщини. Кожен із нас повинен показати себе і свої справи чесно і відкрито. І тільки зі своїми справами, тільки з правдою потрібно іти до людей. І ніяк інакше.  Свою позицію щодо ситуації на Сході та Півдні країни висловив  у своєму зверненні, яке було опубліковане в пресі. Є в мене конкретні пропозиції, які я озвучу на сесії.

– На завершення ще про районну організацію партії регіонів, якщо можна?

– Розумію,  що своєю відповіддю не поставлю крапки у цьому питанні. Не знаю, якою буде доля ПР в Україні, а в Золочівському  районі її ліквідовано. Її нема.  Тому ні входити, ні виходити з неї неможливо. Щодо себе особисто, скажу, що я вже втомився від усіх цих партійщин.  Є багато інших, цікавих і корисних справ, якими маю намір займатися.

Цього тижня у Золочів знову приїхали будівельники, працівники Львівського ШРБУ-65. Будемо продовжувати роботи на вулиці Сковороди. Тут розпочнемо заміну підземного каналізаційного самотічного колектора, який знаходиться на глибині 5-6 метрів. Дуже гостро стоїть питання коштів. Лише на колектор потрібно 2,5 млн. грн. Загальна кошторисна вартість цього фрагменту – вул. Сковороди – 8, 5 млн. грн. Де взяти?

А зараз ми всі готуємось до Великодніх свят. 6 квітня відбудеться Хресна дорога. Треба разом прибрати, очистити наше місто. Очищаючи місто треба очистити наші душі, звільнити їх від злоби, ненависті, заздрості. Зважаючи на ці важкі дні, які сьогодні переживає Україна, я все ж вірю, що ми переможемо зло, в першу чергу, у своїх душах. Починати треба завжди з себе, бо іншого шляху нема.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.