Новини Золочівщини
01:05, 18 тра 2014
1556
0

Коли люди довіряють...

Коли люди довіряють...
Admin
Фото: НУС

Цієї весни спостерігаємо особливо приємні зміни у центральній частині Золочева. Тут  назавжди запанувала пішохідна зона, зона відпочинку, розквітли задерикуваті чорнобривці, зазеленіли поважні кущі самшиту та інших вічнозелених рослин. А нещодавно у центральній частині встановлено нові відпочинкові лави, що справило неабияке враження на кожного з нас. Зрозуміло, що «Наша українська справа» не може оминути увагою таку подію. Саме тому запросили до слова міського голову міста Золочева Ігоря Михайловича ГРИНЬКІВА.

– Коли на початку 2011 року ми працювали над проектом реконструкції центральної частини міста, яку присвятили нашому генію Маркіяну Шашкевичу, саме таким ми і уявляли дорожній одяг центральної вулиці нашого міста. Мешканці міста зустрічають на вулиці, телефонують, дякують, кажуть, що це – Європа. Проте я чітко розумію, скільки нам потрібно докласти зусиль для того, щоби цей відрізок вулиці був найкрасивішим у Європі. І коли сьогодні ми намагаємось вишукати кошти для продовження робіт із заміни комунікацій на вул. Сковороди, то всі розуміємо, що по завершенні всіх робіт ця частина Золочева набуде такого ж вигляду як вул. Шашкевича, бо роботи буде виконано у тому ж стилі.

Турбує питання дахів, без ремонту яких неможливо зробити фасади. Маю велику надію що створена мною компетентна робоча група, яку очолює мій заступник Богдан Рибаха та до складу якої входять Роман Барчук, Роман Кушнір, члени виконкому та депутати міської ради, напрацюють хороші пропозиції щодо виготовлення паспортів фасадів, і ми не будемо повторювати помилок, які були допущені раніше. Усі ми розуміємо, наскільки неестетично виглядають часткові ремонти фасадів, розуміємо, що втрачаємо таким чином історичну цінність будинків. Коли матимемо відповідні проекти, паспорти фасадів, тоді роботи виконуватимуться осмислено, у відповідності до документації.

Прагну того, щоб під кожним вікном, яке виходить на центральну частину міста, були гарні квітники. Дуже хочу, щоби врешті-решт ми забрали з фасадів у центральній частині антени супутникові, кондиціонери, рідина з яких тече на тротуар, щоб довели до належного естетичного вигляду вивіски на магазинах, адже все це наше лице.  Впевнений, якщо системно над цим працювати, то крок за кроком результат неодмінно буде. Ми це зробимо.

– Ігоре Михайловичу, 8 травня відбулась сесія Золочівської міської ради. Чи усі питання порядку денного Вам вдалося розглянути?

– На черговому засіданні сесії міської ради ми розглянули ряд важливих для громади міста питань. Насамперед, частину бюджетних питань, зокрема, повернення кредиторської заборгованості за 2013 рік. Розглянули земельні питання та ряд інших. Шкодую, що в черговий раз відкладено питання про прийняття у комунальну власність міста недобудованої будівлі акушерсько-гінекологічного корпусу Золочівської ЦРЛ, що на вул. Ак. Павлова, яку за умови придатності можна буде реконструювати під житло для військовослужбовців нашого Навчального центру Національної гвардії України.

Відкладено також до розгляду на наступному засіданні питання розподілу вільних залишків міського бюджету, які утворились станом на 1 січня 2014 року і які заплановано спрямувати у першу чергу на виконання робіт у 2014 році, а саме: на капітальний ремонт дахів житлових будинків, капітальний ремонт автомобільного моста на вул. Тернопільській, розпочатий у минулому році, завершення реконструкції громадського туалету на вул. Лермонтова, співфінансування капітального ремонту площі біля пам’ятника Шевченку та частковий капітальний ремонт дороги на вулиці Шевченка, продовження будівельних робіт на вул. Сковороди та на інші потреби.

Сподіваюся, що найближчим часом на черговому засіданні сесія міської ради розгляне ці важливі для нашої громади питання.

Наближається День міста. Яким цьогоріч буде цей день для золочів’ян?

– Розумію, що День міста – це свято для всіх золочів’ян. Тому, звісно, маю старатись робити все для того, щоб люди це відчули. Проте, вважаю недоречними веселощі та розваги у час, коли на Сході та Півдні нашої держави ллється кров, коли агресивно настроєні сепаратисти, підтримані Російською Федерацією ведуть відкриту війну проти українського народу, коли гинуть наші військові і мирне населення. Святкування буде проявом байдужості до їхнього відчаю та тривоги. А такі заходи як концерти, фестивалі, феєрверки варто відкласти до кращих, мирних, часів. Зараз маємо багато працювати. Поступово, крок за кроком потрібно продовжувати споконвічну українську традицію – розвивати та благоустроювати місто, у якому живемо й працюємо. Тішуся, що мою ініціативу підхопили жителі й підприємці міста, допомогли із встановленням лав та вазонів. Саме це і буде подарунком рідному місту від золочів’ян Олени Купчик – 2400 грн., Михайла Костика – 2000 грн., Івана Буція – 1500 грн., Володимира Федика – 1200 грн., Наталії Поправи – 1200 грн., Андрія Петришина – 1200 грн., Олександра Пісцо – 1200 грн., Юрія Стельмаха – 1200 грн., Петра Кудерявця – 1200 грн., Юрія Ковчака – 1200 грн., Ігоря Малиновського – 1200 грн.

Від імені усієї громади нашого міста щиро дякую вищевказаним підприємцям за підтримку і допомогу. Сприймаю це як свідчення великої довіри бізнесу до намагань міської влади змінити ситуацію у місті на краще.

 

Леся ГОРГОТА

 

Вікторія Шумакова, депутат Золочівської міської ради:

– До мене, як до депутата міської ради, звертаються мешканці центральної частини міста. Вони пригадують, що колись ця частина була пішохідною. Тут не можна було їздити, навіть, велосипедом. Золочів’яни хочуть спокою, комфорту. Та про який комфорт можна говорити, коли центральною вулицею міста їздять автомобілі, часто вантажні? Розумію і підприємців, які працюють у центрі міста, однак, переконана, що бізнес має працювати на користь, а не на шкоду громаді. Звісно, що я, як і інші золочів’яни, хочу бачити своє місто затишним, комфортним і по-європейськи ошатним. Дякую міському голові, який підтримав золочів’ян у їхньому прагненні й зініціював встановлення лавок на вул. Шашкевича. Дякую щиро підприємцям, які фінансово долучились до виготовлення та встановлення лав. Така посильна допомога підприємців, тісна співпраця із міською радою свідчить про збільшення рівня довіри до міської влади. І підприємці, і прості мешканці міста бачать те, що зроблено за їхні кошти.

 

Богдан Рибаха,заступник міського голови м. Золочів:

– Думаю, що ніхто не сумнівається у тому, що саме ця частина нашого міста стане у найближчому часі улюбленим місцем відпочинку багатьох золочів’ян. Золочівська міська рада виготовила проект по відновленню історичної частини міста, над яким працювали знані архітектори. Наразі маємо потребу у тому, щоб довершити розпочате облаштування сходів до будинків на вул. Шашкевича, відповідно до проекту, який розробив заслужений архітектор України Михайло Федик. Розумію, що маємо багато працювати для того, щоб відновити фасади будинків. Знову ж таки, щоб розпочати ремонт фасадів, слід робити спочатку капітальний ремонт дахів. Однак, переконаний, що неправильно, коли фасад одного будинку відремонтований у різних стилях, кольорах, так само, як недоречно ремонтувати лише частину фасаду. Місто має мати гарний естетичний вигляд.

 

Михайло Семенко, приватний підприємець, депутат Золочівської міської ради:

– Люблю своє місто і стараюсь по можливості долучатись до того, що робиться. Звичайно, що приємно, коли можна вийти у місто погуляти. Тепер центральною частиною не роз’їжджають автомобілі, гуляють мами з дітками, молодь збирається на лавочках. Уже, бачу, збираються хлопці, грають на гітарах. Тепер, щоб зустрітись із друзями, молодим хлопцям і дівчатам не потрібно шукати місця у барі чи кафе. Як підприємець, скажу, що гарний естетичний вигляд центральної частини міста приверне увагу людей і до бізнесу. Згодом появиться турист, який захоче пройтись історичною частиною міста… Це все відіб’ється на бізнесі. Ще доробимо сходи до магазинів, щоб люди не спотикались. Єдине, що зараз турбує, то хто, яку частину сходів митиме (сміється), бо ті сходи, які ведуть до мого магазину розраховані ще й на два сусідніх…
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.