Вечорниці гуляти та свічку і вогонь величати

nus.in.ua, 2 березня 2018, 10:48
0
206
Роздрукувати

Українська земля завжди славилася трударями, які вміли робити своїми руками усе: влітку та восени працювали у полі, а взимку, коли роботи в полі меншало, а вечори ставали все довші, майстри і майстрині запалювали свічку і довгими зимовими вечорами сиділи за улюбленою справою: ткали, вишивали, займались різьбленням по дереву та гончарством. Свічка була їхньою надійною помічницею, й вогню, зокрема, завжди приділялася особлива пошана, як символу добра, тепла та домашнього затишку. А щоб свічка веселіше і яскравіше горіла, започаткували традицію – вечорниці гуляти та свічку і вогонь величати.
В останній зимовий день у стінах ДНЗ № 7 «Веселка» пройшло особливе обрядове свято «Свіччині вечірки», присвячені захисниці домашнього вогнища, свічці, оберегу. Діти старшої групи «Мак» під керівництвом вихователя О. Максимів і музичного керівника Г. Грабельської провели яскраве дійство, щоб кожен із присутніх міг з цікавістю зазирнути у минуле нашого народу. Веселі пісні, танці й ігри у виконанні дітлахів нагадали, що наш народ має свої самобутні звичаї. Не забували і про жарти, так як вечірка має проходити весело й радісно, щоб свічка горіла яскравіше.
Завідувач ДНЗ А. Грицина подякувала діткам за чудовий виступ, а батькам – за добрих і розумних дітей, які так талановито зуміли відтворити основні елементи свята.
Без сумніву, «Свіччині вечірки» заіскрились душевним вогником у серці кожного гостя.Мар'яна БОЙКО
Фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама