Співробітництво малих міст

nus.in.ua, 20 жовтня 2017, 18:26
0
161
Роздрукувати
Співробітництво малих міст

19–20 жовтня в місті Лубни відбулася 2-га конференція співробітництва малих міст, селищ та об’єднаних територіальних громад України з питань енергобезпеки, енергоефективності, довкілля та сталого розвитку.
Ця конференція відбулася в рамках проекту, який впроваджується завдяки гранту, наданому через Програму LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи. Проект фінансується Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії.
Участь у конференції взяли міський голова Золочева Ігор Гриньків та спеціаліст з питань зовнішньо-економічної діяльності та міжнародного співробітництва Золочівської міської ради Світлана Кармазин.

Під час конференції обговорювали як будуть розвиватися малі громади в умовах зміни клімату, які заходи передбачати в розробці Планів дій по адаптації і протидії змінам клімату в Україні з урахуванням географічних і демографічних відмінностей громад.
Роман Харитонов, віце-президент Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» з питань міжнародного співробітництва інформував учасників конференції про широкі можливості залучення фінансової і технічної допомоги від світових та європейських «зелених» фондів. За рекомендацією Фонду один із регіонів України буде розглянутий секретаріатом, як повноправний член Асамблеї Європейських Регіонів (AER). Асамблея включає 15 міжнародних донорських організацій.
Світлана КАРМАЗИН, спеціаліст з питань зовнішньо-економічної діяльності та міжнародного співробітництва Золочівської міської ради:
– Громади, які приєдналися до проекту мають ставити перед собою досить амбітні плани щодо низьковуглецевого сталого розвитку. Першим кроком до втілення такої політики має бути приєднання громади до «Угоди мерів», згідно з якою громади беруть на себе зобов’язання створити структуру енергоменеджменту, впровадити інформаційну систему енергомоніторингу і прийняти План сталого енергетичного розвитку і клімату (SECAP), який передбачає зменшення викидів СО2 в атмосферу не менше ніж на 30%. Золочів з 2011 року активно працює у напрямку  сталого енергетичного розвитку. Відтак, наше місто у 2013 році першим в Україні повністю відмовилось від закупівлі російського газу, повністю перевівши міські котельні на альтернативні види палива. Активно працюють у місті і над впровадженням інших джерел енергії. У 2016 році депутати прийняли Програму «Золочів – місто сонячної енергії».

Леся ГОРГОТА
Фото  автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама