Новини Золочівщини
20:47, 14 лютого 2014
2490
0

Прийнято основний фінансовий документ Золочева

Прийнято основний фінансовий документ Золочева
Admin
Фото: НУС

11 лютого відбулась сорок сьома сесія Золочівської міської ради. Ключовим питанням, яке розглядали депутати, було затвердження бюджету міста на 2014 рік. Про основний фінансовий документ нашого міста ведемо розмову із міським головою Золочева Ігорем ГРИНЬКІВИМ.

– Розпочинаючи фінансовий рік ми щоразу стаємо перед однією і тією ж проблемою: як під отримані контрольні цифри від районного бюджету спланувати дохідну частину загального та спеціального фондів бюджету міста та як розумно розпорядитись цими коштами в інтересах громади міста. Потреба у коштах для вирішення проблемних питань перевищує закладені у бюджеті цифри у десяток разів, тому і цього року доведеться шукати шляхи залучення додаткових коштів.

– Який загальний розмір міського бюджету і які найбільші статті видатків з нього?

– Обсяг видатків загального фонду міського бюджету становить 13 млн. 122 тис. грн. Левову частку видатків з міського бюджету становлять кошти, які ми скеровуємо на утримання дитячих дошкільних установ міста. Нагадаю громаді, що на сьогодні в дошкільних установах виховується 1013 маленьких українців, котрих виховують і навчають 240 педагогів і працівників обслуговуючого персоналу. Видатки на освіту складають 10 млн. 227 тис. грн., що становить 78, 4 відсотка від обсягу загального фонду бюджету міста.

– Чи заплановано у цьогорічному бюджеті кошти на виплату винагороди до Дня працівника освіти та премії для обслуговуючого персоналу?

– Ми запланували у бюджеті винагороди і премії, відповідно до розміру заробітної плати, затвердженої Законом України «Про державний бюджет на 2014 р.». Нагадаю, що цим законом передбачено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року – 1218 грн., з 1 липня 2014 року – 1250 грн., з 1 жовтня 2014 р. – 1301 грн. Якщо протягом 2014 року вказані розміри заробітної плати будуть незмінними, виплати винагород до Дня працівників освіти та премій для працівників дошкільних установ є гарантованими за умови виконання дохідної частини міського бюджету.

– А чи заплановані у міському бюджеті на цей рік капітальні видатки для вирішення проблем дошкілля?

– Для оновлення дитячих майданчиків ми передбачили 117 тис. грн. Для відкриття ще однієї групи ДНЗ № 3 у бюджеті запланували 300 тис. грн. на завершення реконструкції будівлі, що дозволить у садочку відкрити ще одну групу, та додатково 100 тис. грн. – для придбання необхідного обладнання та інвентаря. Також плануємо провести капітальний ремонт каналізаційної мережі ДНЗ № 6.

– Яку суму цьогоріч передбачено на благоустрій міста і чи відповідають ці кошти фактичній потребі на виконання тих чи інших робіт?

– Мінімальна сума коштів від фактичної потреби для належного утримання елементів благоустрою міста, а саме: мережі вуличного освітлення, озеленення міста, утримання парків, скверів, міських комунальних доріг, тротуарів, площ, міських кладовищ, а також міських озер на вул. Шевченка та міському парку відпочинку «Здоров’я» на вул. Шашкевича, становить 2 млн. 100 тис. грн. У міському бюджеті ми зуміли передбачити лише 1 млн. 480 тис. грн.

З огляду на те, що маємо зробити у плані благоустрою міста, ці кошти лише частково вирішують питання комунального підприємства. На жаль, через брак коштів не маємо можливості збільшити кількість двірників. Їх у місті лише 17 при мінімальній потребі 30.

– Усі розуміємо, що тротуари у Золочеві є далеко не в задовільному стані. Чи заплановано на цей рік їх ремонт?

– Цього року плануємо продовжувати капітальний ремонт тротуару на вул. Львівській, який розпочато минулоріч. Заплановано також влаштувати тротуар у районі перехрестя вулиць Львівської – Польної, біля житлового будинку № 14 та на вул. Січових Стрільців, навпроти кафе «Дана», оскільки там тротуар відсутній.

– Багатьох золочів’ян цікавить чи продовжуватимуться роботи з капітального ремонту вуличного освітлення.

– У бюджеті ми передбачили 300 тис. грн. на вказані потреби. Нераціонально продовжувати роботи за старими технологіями, використовуючи лампи розжарювання, які споживають велику кількість енергії і часто виходять з ладу. Тому уже минулого року розпочали модернізацію вуличного освітлення шляхом встановлення світлодіодних світильників, що дає можливість покращити якість вуличного освітлення, збільшити термін експлуатації світильників (гарантія 5 років), суттєво зекономити кошти у міському бюджеті.

З метою залучення додаткових коштів для покращення якості вуличного освітлення ми подали заяви на участь у двох конкурсах, які проводять фонди з енергозбереження.

– Продовжуються роботи з реконструкції центральної частини міста, зокрема проводиться заміна комунікацій на вул. Сковороди. Яка загальна вартість робіт, скільки коштів заплановано у міському бюджеті на ці роботи і чи зможете їх завершити до кінця року?

– Кошторисна вартість робіт на вул. Сковороди становить 8, 5 млн. грн. У бюджеті міста ми поки що зуміли передбачити лише 500 тис. грн. Однак, у відповідь на наші звернення, Уряд виділив нам кошти з державного бюджету на вказані потреби у розмірі 2, 8 млн. грн. Таким чином для завершення робіт на вул. Сковороди нам потрібно ще 5, 2 млн. грн., які надіємось отримати з різних рівнів бюджетів, в тому числі і з міського бюджету.

– Чи закладені кошти у міському бюджеті на продовження робіт з каналізування масиву Заріччя?

– Для того, щоб продовжити і завершити роботи із каналізування масиву Заріччя потрібно 2,5 млн. грн. Таких видатків у міському бюджеті передбачити не можливо. Ці роботи ми виконуємо за рахунок коштів державного бюджету, зокрема Фонду охорони навколишнього природного середовища. У бюджеті міста на цей рік запланували лише невелику суму як співфінансування у розмірі 215 тис. грн. Відповідні запити на фінансування завершення робіт нами підготовлені, погоджені обласним екологічним управлінням та цього тижня будуть подані до Міністерства екології.

– Минулого року виконано великий обсяг робіт з будівництва полігону твердих побутових відходів, зокрема, карт складування відходів. Чи будуть ці роботи продовжені цього року і чи є на це кошти?

– Ці роботи ми також виконували за кошти державного бюджету, зокрема Фонду охорони навколишнього природного середовища. У міському бюджеті також запланували невелику суму співфінансування у розмірі лише 250 тис. грн. Це надзвичайно мало, однак нами підготовлено запит до Міністерства екології на отримання 5 млн. грн. Ці кошти нам потрібні для придбання у Німеччині сучасних ізолюючих матералів для запобігання забрудненню ґрунту та води фільтратом, який  утворююється внаслідок розкладання твердих побутових відходів. Дуже добре, що підприємство «Еко баланс Золочів» здало в експлуатацію сміттєсортувальний комплекс, внаслідок чого суттєво зменшилось накопичення сміття на полігоні та практично унеможливлено його загорання у спекотну пору року. 

– Продовжується капітальний ремонт даху на вул. Шашкевича, 1. А як бути з дахами інших житлових будинків, частина з яких перебуває у незадовільному технічному стані?

– На завершення робіт із капітального ремонту шатрового даху будинку на вул. Шашкевича, 1 заплановано 170 тис. грн. Цих коштів має бути достатньо для завершення робіт. На даний час завершується обстеження технічного стану житлового фонду і буде сформовано перелік будинків, дахи яких потребують першочергового ремонту. На жаль, на ці потреби ми зуміли запланувати лише 300 тис. грн. Розумію, що це зовсім мізерні кошти стосовно потреби. Оскільки існують державні програми підтримки житлового фонду ми вишукуємо шляхи вирішення.

– З проекту порядку денного сесії з ініціативи депутатів було знято питання про прийняття до комунальної власності міста незавершеної будівництвом будівлі акушерсько-гінекологічного корпусу Золочівської центральної районної лікарні (на фото внизу). Чим керувались депутати, приймаючи таке рішення та яка подальша доля цього довгобуду?

– За висновками фахівців продовжувати та завершувати будівництво даного об’єкта, відповідно до первісного цільового призначення, на цей час є недоцільним і неможливим.  Відповідно виникла необхідність зміни цільового призначення цього довгобуду для потреб громади. Вважаю, що цей довгобуд потрібно реконструювати під житло. На обліку потребуючих покращення житлових умов при міськвиконкомі є багатодітні сім’ї, афганці, чорнобильці та інші пільговики, у яких вперше за останні роки з'явилась надія отримати житло. Варто взяти також до уваги потребу нашої військової частини 3007, де на квартирному обліку перебуває 189 сімей військовослужбовців. Військові мають можливість вкладати кошти у реконструкцію цього довгобуду під житло. Але для цього потрібно оформити всі необхідні правоустановчі документи. Насамперед, прийняти цей довгобуд у комунальну власність міста, провести обстеження технічного стану будівлі, отримати висновки фахівців з проектування про можливість реконструкції цього об’єкта під житло.

Розумію тривогу депутатів щодо прийняття такого важливого рішення, оскільки прийнявши у комунальну власність цей довгобуд, ми нестимемо за нього повну відповідальність. Ми можемо намагатися уникнути юридичної відповідальності, зволікаючи із прийняттям рішення, проте ніхто не звільнить нас від моральної відповідальності за об’єкт, у який вкладено значні народні кошти та який розвалюється у нас на очах.

  

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.