Новини Золочівщини
12:29, 15 вересня 2017
468
0

Курс на зміцнення місцевого самоврядування

Курс на зміцнення місцевого самоврядування
Gazeta
Фото: НУС
12 вересня у Львівській міській раді відбулось засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Обговорення актуальних законопроектів та законів, що стосуються органів місцевого самоврядування» в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Засідання провела виконавча дирекція Львівського регіонального відділення Асоціації міст України. На засіданні обговорили чимало питань, які стосуються органів місцевого самоврядування, зокрема, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України».
Участь у засіданні взяв міський голова Золочева Ігор ГРИНЬКІВ. Він поділився своїми думками стосовно прийнятих рішень:
– Сьогодні в державі впроваджується реформа місцевого самоврядування.  Постійно вдосконалюється законодавство у сфері місцевого самоврядування. Львівське регіональне відділення Асоціації міст України бере активну участь у законотворчих процесах, активно висловлює свою позицію. І це правильно, адже коли приймаються закони, що стосуються місцевого самоврядування, позиція органів місцевого самоврядування має бути не просто врахована, вона має бути ключовою. Законопроект, про який ішла мова на засіданні  суперечить Конституції України і Європейській хартії місцевого самоврядування. Тому, одностайно на засіданні було проголосовано скерувати відповідне звернення до центральних органів влади, аби відповідний законопроект не вносити на розгляд Верховної Ради.
Раніше прокуратура мала право здійснювати відповідний нагляд. Зараз, відповідно до цього закону, пропонується надати ці права органам державної влади – районним адміністраціям, обласним адміністраціям. Закон дуже цікавий, бо він, на мою думку, навіть дає більші повноваження, ніж свого часу мала прокуратура. Вибудовується така цікава залежність, що це може призвести до того, що перед тим, як якесь рішення приймати, нам треба буде звертатись до обласних органів влади і питати їхнього дозволу, чи можна таке рішення прийняти. Органи місцевого самоврядування несуть відповідальність перед громадами, які їх обирали, і насамперед інтереси громад маємо враховувати.
– Цей законопроект на сьогодні ще не потрапив на розгляд комітету, але він активно обговорюється, його локомотивом виступає Мінрегіонбуд. Де-факто цей законопроект – це така собі реінкарнація ідеї префектів, яка була передбачена в проекті змін до Конституції і називалась у частині децентралізації, але, на жаль, жодної децентралізації там не було. Ці зміни до Конституції не пройшли. Зараз виникла така ініціатива. Тут ті повноваження, які передбачені для державних адміністрацій є ширші, ніж колись були у прокуратури. Наділяється правом не просто звертатись в суд з проханням зупинити, якщо є якісь запитання до рішення органу місцевого самоврядування, а державна адміністрація зупиняє, звертається в суд і до кінця судового розгляду цей нормативний акт не діє. Так можна паралізувати роботу будь-якого органу місцевого самоврядування повністю, бо, якщо, скажімо, якісь особистісні підходи, то цей інструмент буде дуже потужним, щоб пробувати ставити місцеве самоврядування у заручники. Щодо цього законопроекту до честі Асоціації міст України відчувається певна позиція. На сайті АМУ є підготовлені зауваження і АМУ цей законопроект не підтримує. І тут важливо в сьогоднішніх умовах, щоб усі органи місцевого самоврядування висловили свою чітку позицію, донесли до центральних органів влади. Я прогнозую, що цей законопроект буде активно проговорюватись. Хтось хоче поставити органи місцевого самоврядування у залежність, але якщо буде чітка позиція міських, сільських, селищних рад, я пропонував би, щоб з цього приводу були прийняті окремі звернення на сесіях відповідних рад – це був би суттєвий фактор, який перешкодив би прийняттю цього законодавчого акту», –  розповів Любомир ЗУБАЧ, народний депутат України ПП «Об‘єднання Самопоміч».
– Ми в себе на сесії в четвер будемо готувати звернення до Верховної Ради, до Кабінету міністрів щодо недоцільності розгляду цього законопроекту, який входить в суперечність з Хартією місцевого самоврядування, бо в Конституції така норма не прописана.
Розумію, що є вже відповідні рішення прийняті в наших містах: є рішення Жидачівської міської ради, є рішення Червоноградської міської ради, Городоцької, – зазначив  Андрій САДОВИЙ, міський голова Львова.
До участі у засіданні були запрошені і народні депутати України міжфракційного об’єднання «Львівщина», голови Львівської обласної ради та Львівської обласної держадміністрації, міські та селищні голови міст, селищ – члени Львівського РВ АМУ.
Обговорювали  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України», проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин».
Результативна частина зібрання – не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект щодо здійснення державного контролю за органами місцевого самоврядування з боку державних адміністрацій. Львівське регіональне відділення АМУ вважає за недоцільне виносити на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект, враховуючи, що він суперечить Конституції України,  Хартії місцевого самоврядування.
Відтак, усі одностайно підтримали таке рішення та проголосували за те, щоб звернутись до Кабінету міністрів, Верховної Ради, профільного комітету, профільного міністерства про недоцільність виносити на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект, який суперечить Конституції та Європейській хартії місцевого самоврядування.
Також відбулось обговорення процесу об’єднання громад у Львівській області.
 
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.