Укрaїнa
01:55, 02 липня 2014
1032
0

35 разів терористи порушили мирний план президента

35 разів терористи порушили мирний план президента
Admin
Фото: НУС

Відбувся День діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади України. Президент України Петро Порошенко під час виступу на Дні діалогу заявив про те, що сьогодні, 26 червня, у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції України стосовно децентралізації влади. Законопроект також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи.

«Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України,» – підкреслив Глава держави.

«Це є ключовий елемент мирного плану Президента. Це ті речі, в тому числі, з якими ми підемо на Донбас,» – додав Петро Порошенко.

Законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента. Також  очікується створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях. На місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування.

 Децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

«Але єдиною державною мовою України була, є і буде українська мова,» – заявив Президент України.

Він висловив впевненість, що Верховна Рада України здатна ухвалити у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції вже наступного тижня.

Президент впевнений у якісній імплементації Угоди про асоціацію з ЄС.

Петро Порошенко наголосив, що 27 червня в Брюсселі у присутності 28 глав держав і Урядів країн Європейського Союзу буде підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

«Це те, за що ми наполегливо боролися останні місяці й роки, починаючи з 2007 року, коли вперше була визначена концепція асоційованого членства. Завершується перший, дуже важливий етап і починається новий,» – зазначив Глава держави.

Президент нагадав, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна має провести роботу з імплементації та адаптації вітчизняного законодавства відповідно до європейських вимог та стандартів. «Ця робота не менш важка і не менш відповідальна. Але я впевнений в тому, що ми її зробимо надзвичайно якісно,» – сказав П. Порошенко.

Глава держави не виключає вихід з режиму припинення вогню.

Президент України ще раз підкреслив, що війну на сході України не ми почали. Наша мета – не війна. Наша мета – мир. Але мир не будь-якою ціною.

24 червня бойовики, всупереч власним обіцянкам дотримуватися режиму припинення вогню, даним у Донецьку на зустрічі з представниками Тристоронньої контактної групи, збили гелікоптер Збройних Сил України і спричинили смерть дев’яти людей (троє із них із Бродівщини). З моменту оголошення мирного плану Президента терористи 35 разів відкривали вогонь по українських військових.

Президент України Петро Порошенко увечері 24 червня під час зустрічі з керівниками силових структур віддав наказ без жодних коливань відкривати вогонь у відповідь.

Глава держави не виключає, що режим припинення вогню може бути скасований достроково, зважаючи на постійне його порушення контрольованими ззовні бойовиками.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.