Улюблена річ може стати ще кращою

nus.in.ua, 17 лютого 2017, 13:36
2
505
Роздрукувати

Декупаж (з фр. Decouper – вирізати з паперу) – декоративна техніка по склу, дереву, пластмасі та інших поверхнях, що полягає у вирізанні зображень з паперу та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.
Як засіб декору, декупаж відомий в Європі ще з часів Середньовіччя, адже він не вимагав художніх здібностей, навичок малювання та наявності фарб. У цей час декупажем прикрашали меблі.  
Наприкінці XX століття декупаж ввели до арсеналу дизайнерів. Його ускладнили новими матеріалами, що дало змогу закріплювати малюнки на різних поверхнях – від дерева і до кераміки. Зараз до традиційної техніки додався декупаж з серветок, з тканин і на тканинах, а різноманітність матеріалів дає змогу декорувати будь-яку поверхню: свічки, метал, скло, пластмасу тощо.
Сучасний декупаж більше нагадує виготовлення китайських  лакованих предметів. Нині він широко використовується для створення подарунків ручної роботи, а також для декорування інтер’єру.  Детальніше про цю надзвичайно цікаву техніку розкаже вчитель трудового навчання Золочівського НВК «Школа радості» ДНЗ Леся Володимирівна Заяць.
– Лесю Володимирівно, знаю, що Ви майстриня ще та, у Ваших руках будь-яка річ перетворюється на щось надзвичайне. Як Ви познайомилися саме з цією технікою?
 – З цією технікою я познайомилась зовсім недавно. Це просто була ще одна техніка зовсім невідома мені. Але, як виявилося, це зовсім не складно і навіть не дуже затратно. Адже за допомогою цієї нескладної техніки можна прикрасити все, що завгодно і давати «друге життя» багатьом предметам.
Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу – тришарові серветки. Окрім них потрібна ґрунтовка, клей ПВА (або спеціальний декупажний), лак на водяній основі, а з інструментів – ножиці та пензлик для нанесення клею.  
– У чому суть технології?  І з чого починати?
– Для початку потрібно вибрати предмет для декорування. Шорсткуваті поверхні потрібно обробити шкуркою, скляні, керамічні чи пластмасові – обезжирити спиртом. При потребі предмети потрібно заґрунтувати.
Наступний крок – обираємо малюнок. Треба відокремити від серветки верхній тонкий шар та вирізати малюнок. Після цього прикладаємо малюнок на оформлювану поверхню й промащуємо клеєм із зовнішньої сторони, при цьому розгладжуємо пензликом усі складки. І останній крок – нанести два шари лаку, коли клей висохне. Готово!
– Декупаж – задоволення не з дешевих. Де берете матеріали й чи реально купити все необхідне у Золочеві?
– Професійні матеріали дуже дорогі. Я стараюсь знайти альтернативу. Замість спеціального клею використовую ПВА, ґрунтовку замінюю білою фарбою. Багато матеріалів для декупажу можна купити у будівельних магазинах. Слід звертати увагу на те, щоб матеріали: фарби, ґрунтовки, лаки були акрилові – на водяній основі.
– Скільки часу потрібно для виготовлення виробу?
– Інколи достатньо і півгодини, а в інших випадках і декілька днів. Усе залежить від того, як швидко висихають матеріали і скільки шарів ми наносимо.
– Ви не тільки самостійно займаєтеся декупажем, а й з дітьми у школі. Чи подобається їм такі заняття?
– Діти отримують велике задоволення від нових модних технік. Декоруємо з ними вироби для інтер’єрного призначення: старі платівки, диски, «реінкарнуємо» різноманітні баночки-скляночки.
– Бажаємо успіху і творчого натхнення.

Розмовляла
Мар’яна БОЙКО
Фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

2 Коментарі
Увійдіть, щоб залишити коментар.
BobbyKit — 7 серпня 2017 02:10
а мне говорили это сила ----- zaxvatu.net Как скачать скажите ---- скачать активатор xp
Kueithram — 13 червня 2018 04:54
???? ??? ????? ?????? ? ??????????? ???? ?? ??????? ?????????? ? ??????????? ??????? ???? ?? ????? ?????? ?? ??? ??????. ??? ????? ? ?????? (?? ????? ????? ????? ?????????? ????????). ??????? ??????????: ??????? ???? ????? ????? ?????. | ????? ?? ????????? ? ????????? ???????? ???. ????????!!! ?????? ???? ????????? ?????? ????????? ???? ????? ? ?????. ???? ??? ?????????? "????????" ?? ?? 70 ???. ? ???. ???????? ?????????, ????????? ? ?????? ? ??????????! ????? ??? ?????? ??????? ?? ????? 2005 ?. ???? ??? ???? ????? ???????? ??????? ??????? ?????????!!! ???? ?????????????? ?????? ? ????? ???????? ?????. ????? ???????? ????????????? ?????????? ???????????.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама