Пам'яті Героїв Крут

nus.in.ua, 1 лютого 2017, 14:19
0
210
Роздрукувати
Пам'яті Героїв Крут

Багатолюдною смолоскипною ходою, мітингом, тематичною літературно-музичною композицією чи іншим масовим заходом громада кожного населеного пункту України відзначила 99-у річницю події, котра стала легендою, символом відданості Україні, прапором у боротьбі за власну незалежну державу. Юні воїни щойно проголошеної Української Народної Республіки, не роздумуючи, пішли захищати мрію всього українського народу – власну державу. В нерівному бою під Крутами із значно переважаючими силами більшовицької Росії юні українці утримували позиції впродовж багатьох годин, що зламало плани ворога. Українці зазнали поразки у бою, але пам‘ять про крутянців живим вогнем надихає всі покоління українців. Мабуть, найважливішим наслідком мужності українських вояків стало підписання у Бресті мирного договору в ніч на 9 лютого 1918 року між Українською Народною Республікою з одного боку і Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією – з другого. Це ж було фактичне визнання нашої незалежності, нашої суверенності. Так, це справді було. Але були ще й багато десятиліть боротьби і поневірянь, окупацій, концтаборів, голодоморів, культів особи, заборона віри, відверте знищення мови і, врешті, нинішня неоголошена гібридна війна… Та все ж, всупереч сподіванням і неймовірним зусиллям наших поневолювачів, ми відбулись як незалежна, суверенна, соборна, демократична держава Україна. І відбулись ми завдяки нашій генетичній пам‘яті, яку не змогли знищити «ані тюрми муровані, ні гармати муштровані», жодні найвишуканіші засоби боротьби з нашою нескореною, незнищенною здатністю йти до волі.  
На честь цієї знаменної події, битви під Крутами, 29 січня 2017 року в Золочеві, у районному Народному домі відбувся гала-концерт патріотичної пісні, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут. Участь у заході взяли переможці та лауреати районного конкурсу-фестивалю «Сурми звитяги» Микола Савчук, ансамбль «Відлуння», Ольга Галян, ансамбль «Передзвін», Лілія Олянюк, ансамбль «Росинка» інші талановиті золочів‘яни. Виконавці Золочівщини пригадали нам про нескореність українських воїнів, котрі у різних часах і навіть сьогодні змушені боронити нашу державу від ненаситного сусіда.
День, коли молоді українські воїни стали на захист своєї юної держави – це день подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь, день надії і любові до своєї Вітчизни.
 
Назар ПАСТЕРНАК

Фото автора
 
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама