Новини Золочівщини
10:56, 30 січня 2014
1172
0

ГОТОВІ ДО САМОПОЖЕРТВИ

ГОТОВІ ДО САМОПОЖЕРТВИ
Admin
Фото: НУС

29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік духовного злету нації, який уже протягом 96 років є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. Вшановуючи пам’ять 300 українських юнаків-добровольців, які виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків відбувся відкритий урок-реквієм у Золочівській ЗОШ № 1 І-ІІІ ст., який підготували учні 10 А класу (класний керівник Ольга Горшинська) та 11 Б класу (класний керівник Володимир Сивак), заступник з виховної роботи Ірина Панькевич, вчитель музики Надія Зарічна та педагог-організатор Мар'яна Ясіновська.

 

Вчитель історії Володимир Сивак зробив екскурс в історію, провівши паралель із сьогоденням, коли молоді юнаки та дівчата відстоюють національні інтереси, ризикуючи власним здоров’ям та життям.

 

– Нація живе, поки за неї готовий віддати життя хоча б один герой, – звернувся до присутніх директор школи Богдан Кашалаба. – Сьогодні ми вшановуємо пам’ять не тільки Героїв Крут, а й всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України. Герої Крут стали прикладом для наслідування наступними поколіннями. Вони є прикладом і для сучасної молоді, яка є свідомою, яка показує сьогодні, що готова на самопожертву. Ми не маємо права забути подвиг героїв Крут. Саме історія робить людину громадянином. Хоча ця сторінка історії є трагічною. Водночас вона є оптимістичною. Ми гартуємо свою волю, свій дух і на перемогах, і на поразках. Приклад самопожертви надихає нас як тоді у 1918, так і сьогодні. Будьмо гідними тих людей, які віддали найдорожче за нашу свободу. Вічна пам’ять усім тим героям, які полягли в боротьбі за свободу і незалежність України.

 

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.