Новини Золочівщини
08:53, 04 квітня 2016
1393
2

Що це: незнання, безвідповідальність чи провокація?

Що це: незнання, безвідповідальність чи провокація?
Gazeta
Фото: НУС
          Неабиякого резонансу серед депутатів Золочівської районної ради набула стаття «Проект Медведчука-Путіна на Золочівщині», опублікована у нашому часописі. Мене, як журналіста,  насторожив тоді факт створення територіальної громади у Сасові та поява на теренах області вже в активній формі цієї провокативної структури, витоки якої явно мають антиукраїнський зміст. Риторика, декларовані програмні засади так званих територіальних громад прямо вказують на те, що їх організатори «не ликом шиті», а мають у своєму розпорядженні справді професійних політтехнологів та сценаристів.

 


           У вказаному матеріалі йшлось про те, що кілька людей у Сасові стали маріонетками у руках ворожих агентів. Зрозуміло, що дехто зробив це несвідомо, хтось «за компанію», а хтось просто не зорієнтувався, що діється. Однак явище вражає масштабністю. Так звані «реєстратори громад», розробником статутів та інших документів для яких є правозахисниця з Северодонецька, знову активізувалися саме на Львівщині, заручившись підтримкою доцента Львівського національного університету ім. І. Франка. У Кам'янці Бузькій вони створили навіть Народну раду – колегіальний представницький орган територіальних громад району, як противагу районній раді. Ще далі пішли на Хмельниччині. У місті Проскурів діє самозванна структура так званих «територіальних громад» з власними «уповноваженими», «реєстрами майна», «посвідченнями людини». Члени цієї структури діють організовано, заперечують діяльність конституційних органів влади та місцевого самоврядування України, привласнюють владні повноваження і захоплюють комунальне майно. З цього приводу місцеві депутати звертались аж до Генерального прокурора України. Наші ж депутати, не те що не спромоглися звернутись за правовою оцінкою до відповідних служб, а й самі розпалюють конфлікт.
          А почалось все ще до революції Гідності. У лютому 2013 року у райкомі «демократичних сил Золочівщини» на вул. Шашкевича відбулось таємне зібрання… Учасників цього зібрання можуть золочів‘яни впізнати на фото, яке згодом опублікував у фейсбук Демальянс Львівщини в альбомі під назвою «Золочів взяв на озброєння територіальні громади». На цих фото можна легко впізнати і сьогоднішніх «гастролерів-реєстраторів».  
Насправді ця політтехнологічна абракадабра, що народилася (у нас цей факт сумніву не викликає), в аналітичних центрах російського ФСБ, як та рушниця на стіні, зобов’язана колись вистрелити.
         Як вбачається з інформації, наявної в Інтернеті, ЗМІ, неформальні громадські угруповання під назвою «територіальна громада» та «уповноважені у справах територіальної громади» вже існують майже на всій території України, і не лише в обласних центрах, а й у багатьох селах, селищах і містах. Скрізь ситуація розгортається за аналогічним, явно спланованим сценарієм. Якщо проаналізувати дії вказаних осіб, то стає очевидним, що їх діяльність покликана підірвати довіру людей до існуючих органів влади, зародити в людей сумнів щодо легітимності їх існування і запровадити свій новий «конституційний устрій». Вони закликають людей не визнавати легітимність існуючих органів місцевого самоврядування, видають своїм членам «посвідчення людини», створюють свої «майнові реєстри», захоплюють приміщення комунальної власності. Ніхто не знає і не може передбачити, яким буде їх наступний крок і проти якої гілки влади будуть спрямовані їхні подальші дії. Все це можна назвати одним словом «анархія»!
        Ситуація, що зароджується на Золочівщині, викликає стурбованість у керівників органів місцевого самоврядування, частини жителів району, але аж ніяк не насторожує цей факт депутатів Золочівської районної ради. Чому? Питання риторичне. Бо депутати райради свідомо голосували за неконституційне і незаконне рішення про моє публічне вибачення «перед людиною, яку територіальна громада села Сасів обрала своїм головою». Особливо дивує те, що за таке рішення проголосував і голова Золочівської райдержадміністрації Володимир Недзельський, якого Закон і держава поставили на сторожі української державності і котрий, навпаки, мав би першим бити на сполох. Як журналіст і, вважаю, як громадянин України, вчинила правильно. Про сам факт цензури поговоримо іншим разом.
Розумію, що поки не буде адекватної реакції з боку державних органів, зокрема правоохоронних, та достовірної інформації у всіх засобах масової інформації, поки не перестануть використовувати комунальну газету для «промивання мізків» жителям Золочівщини, буде важко. Адже це проблема не конкретного села чи міста, це початок розвалу державності та заклики до повалення конституційного ладу. Так звані «реєстратори громад» маніпулюють людьми, в яких можливо справді хороша мета та наміри, такі як участь у прийнятті управлінських рішень, досягнення більшої відкритості у роботі органів місцевого самоврядування. Та вони не знають, як цього досягти. Мета ж роботи «реєстраторів», які подорожують по всій країні, зовсім інша.
       29 березня у прямому ефірі ТРК «Львів»  у передачі «Карта реформ» журналіст Зоряна Тивін порушила питання територіальних громад, зокрема їх створення у селі Сасів. Присутній у студії перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський роз‘яснив ситуацію:
        – На наш погляд, це є добре спланована провокаційна акція, яка має глибокі корені. Я не здивуюсь, якщо вони тягнуться до сусідньої держави. Робиться це спеціально, щоб дискредитувати децентралізаційну реформу, створити хаос з цього приводу. Тому маємо ще більш активно проводити інформаційну політику, власне в цьому напрямку, щоби громади, громадськість, мешканці розуміли, де є біле, а де є чорне. Насправді оцінку діям цих осіб повинні дати правоохоронні органи, оскільки таких речей не можна допускати не лише на території Сасівської сільської ради, Львівської області, а й України загалом.
       На що журналіст Зоряна Тивін зазначила:
       – Ми бачили так починались так звані ДНР і ЛНР. Саме з таких пропозицій відокремитися і зареєструвати громаду.
     Ростислав Замлинський:
       – Абсолютно. Є спроба розхитати ситуацію. І в цьому сенсі, якщо ми розуміємо, що на території Західної України безпосередньо військового конфлікту не вдасться зробити, відповідно підбурюється ситуація з середини. Шукаються всілякі можливі шляхи, яким чином це можна зробити. Тому я би, користуючись нагодою, хотів звернутись до мешканців Львівської області не піддаватись на такі речі. Ми в свою чергу будемо посилювати роботу разом з громадськими організаціями, силовими структурами, разом інформувати громадськість, які органи можуть діяти на території, а які є просто вигаданими і десь «висмоктаними з пальця».
(Повну версію «Карти реформ» можна переглянути в мережі Інтернет)
Дорогі читачі, будьте пильними. Живемо у складний час війни. Окрім важкої військової техніки, ворог застосовує дуже багато засобів, в тому числі й інформаційних, підривають підвалини державності із середини. Якщо вас закликають до участі у якомусь мітингу, зборах тощо, тричі подумайте. Уважно гляньте на людей, які кличуть вас туди. Чи не призведе ваша участь у таких заходах до непоправних наслідків.
Фото зі сторінки Дем Альянсу у Фейсбук, опубліковані ще у лютому 2013 року

 

 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (2)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.