Новини Золочівщини
15:43, 10 березня 2016
873
0

Унікальний шанс змінити Україну

Унікальний шанс змінити Україну
Gazeta
Фото: НУС
25-26 лютого у Києві проходив «Прес-клуб децентралізаційної реформи», в якому взяли участь майже сотня журналістів, представники центральних медіа, партнерських міжнародних організацій та проектів.
Вітали присутніх Мирослав Пітцик, виконавчий директор Асоціації міст України, Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр України –  міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Джон Пеннел, заступник Директора Місії  USAID в Україні.
Журналістам був презентований Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), реалізацію якого розпочала Асоціація міст України.
В рамках робочої частини семінару «Що треба знати про децентралізацію: розвінчання міфів та відповіді на важливі запитання» експерти Проекту ПУЛЬС презентували різні аспекти децентралізаційної реформи.
Спільними зусиллями у 2015 році вдалося зрушити з місця децентралізаційну реформу, про яку говорили усі роки незалежності. Минулий рік дав конкретний результат – на карті України з'явилося 159 нових адміністративно-територіальних утворень – об'єднаних громад. Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик зазначив: «Завдячуючи активній позиції глави парламенту і його знанням справи, ми зрушили децентралізацію. Без допомоги парламенту віз і нині був би там».
«Попри те, що минулого року вдалося зробити дуже багато, цього року нас чекає ще більше роботи, зокрема, у сфері земельних відносин», –  зауважив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. За його словами, вже підготовлено законопроекти, які надають місцевим громадам право розпоряджатися землями не лише в межах населених пунктів, а й поза ними.
– Радянська влада зробила для України дуже велику загрозу – відібрала ініціативу у місцевих лідерів та можливість у наших громадян. Навіть отримавши кошти, інструменти і повноваження, наші люди часто очікують, що скажуть із Києва. Але час змінився: взяли на себе відповідальність, одержали кошти, будь ласка, визначайте пріоритети і рухайтеся далі, – закликав віце-прем'єр-міністр.
Багато запитань звучало від журналстів з приводу того, чи потрібно проводити оптимізацію закладів освіти, охорони здоров‘я. На що віце-прем‘єр-міністр відповів: «Покажіть хоч одного батька, який не хоче якісної освіти для своєї дитини. Але чи не обманюємо ми себе, коли у тій чи іншій школі вчиться 60 дітей. Чи знають батьки, що на утримування тих учнів витрачається у 7-10 разів більше коштів, ніж у столиці? Але ж порівняти освіту у Києві та в сільській громаді – неможливо. Дитина ні англійської не знає, вона не має доступу до лабораторій, де мають відбуватися заняття з хімії, фізики. Буває, що один вчитель викладає фізкультуру, працю, хімію та історію. Скажіть, чи матимуть наші діти можливість повернутись у часі і надолужити згаяне? Ми втрачаємо цілі покоління через те, що не даємо нормальну освіту в сільській місцевості.  Сільська дитина має отримати такі ж знання, як у містах, як у Європі. Маємо думати про те, щоб не втратити ціле покоління з точки зору освіти, охорони здоров‘я… Тому це питання не оптимізації, а переходу на іншу якість освіти».
Вікно можливостей за словами Геннадія Зубка відкривається не часто. Зараз ми маємо унікальний шанс змінити Україну і потрібно зробити все для того, щоб не втратити його. У рамках семінару відбулася Урочиста церемонія підписання Плану дій на виконання Меморандуму про узгодження мети діяльності щодо впровадження реформи місцевого самоврядування між Мінрегіоном і АМУ, який  було підписано 16 лютого.
«Потрібно робити не реформи держави, а реформи державності» – такої думки притримується Володимир Удовиченко,  у минулому міський голова міста Славутич з 25-річним стажем. – «Ми пройшли шлях формування громадянського суспільства. Та мало віднести бюлетень до урни. Важливо спільно громадою нести відповідальність за свій вибір.  Маємо провести «євроремонт» української держави. Пам‘ятаймо, наше життя проходить у конкретному населеному пункті. А це вектор всієї життєдіяльності всієї держави. Тому Україна сильна спроможними територіальними громадами».
Леся ГОРГОТА
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.