Новини Золочівщини
22:17, 22 січня 2014
1063
0

ПРО ІНВЕСТИЦІЇ, ТУРИЗМ І СІЛЬСЬКІ ДОРОГИ

ПРО ІНВЕСТИЦІЇ, ТУРИЗМ І СІЛЬСЬКІ ДОРОГИ
Admin
Фото: НУС

21 січня Золочівщину з робочим візитом відвідав голова Львівської ОДА Олег Сало, який провів нараду щодо стану соціально-економічного розвитку та вирішення проблемних питань району. У нараді взяли участь голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, міський голова Золочева Ігор Гриньків, керівники структурних підрозділів, управлінь, відділів РДА, районних служб.

Найперше на чому наголосив очільник області це те, що 2014 рік – це рік боротьби з корупцією.

Особливу увагу Олег Михайлович звернув на інвестиційний сектор. «Інвестиційний клімат має бути прозорим, – зазначив губернатор. – Мало залучити інвестора, має бути вибудований  всебічний механізм підтримки інвестора».

Також учасники наради обговорили діяльність сільськогосподарських підприємств, кооперативів, стан доріг.

– Цьогоріч у бюджеті на дороги заплановано втричі більше коштів, ніж минулого року. Основний акцент маємо робити на сільські дороги, – наголосив голова облдержадміністрації, – має бути дорога у центр села, до найбільш значимих об’єктів у селі – школи, церкви, цвинтаря. У нас є терикони, пісок, щебінь. Потрібно використовувати власний ресурс. Маємо виробити свій алгоритм дій.  У вирішенні будь-яких питань має бути державницький підхід.

Міський голова Ігор Гриньків звернувся до голови облдержадміністрації з проханням підтримати клопотання золочівської громади про виділення коштів з державного фонду охорони навколишнього природного середовища на продовження будівництва полігону твердих побутових відходів та завершення в 2014 році каналізування житлового масиву Заріччя. Також обговорили питання доцільності продовження реконструкції очисних споруд у місті, оскільки буде підключено масив Заріччя та ще залишаться не каналізованими два  масиви: вул. Спортивна, Замкова, Перемоги та вул. Панаса Мирного, О. Кобилянської, де вже виготовлено проектно-кошторисну документацію.

Говорили і про розвиток туристичної галузі. Як зазначив голова Золочівської райдержадміністрації Ярослав Окрепкий, до  Золочівського замку щороку збільшується потік туристів. Зокрема, минулого року, цю пам’ятку архітектури оглянули більше  ста  тисяч відвідувачів, відповідно збільшилися надходження від продажу квитків, однак всі кошти йдуть в Київ.

– Звісно, було б краще,  якби  кошти, отримані від продажу квитків за проведення екскурсій замками області, залишались на місці та йшли б на реконструкцію пам’яток архітектури. Питання будемо вивчати, порадимося з експертами, – пообіцяв губернатор.

Ще одна пропозиція, яку озвучило керівництво району,  переглянути графік роботи замків, адже вони відкриті для відвідувачів до 16 години, і туристи, які подорожують замками «Золотої Підкови», не завжди встигають оглянути всі пам’ятки.

Не залишилось без уваги і питання щодо подальшого функціонування Поморянського замку, який знаходиться в аварійному стані. Минулого року були розмови про концесію, але робота з потенційними концесіонерами наразі закінчилась нічим, відповідно це питання потрібно зрушити з місця.

Голова райдержадміністрації звернув увагу на найбільш важливі аспекти у життєдіяльності району, зокрема це стосувалось сфери наповнення місцевого бюджету, адже є підприємства, які працюють на території району, однак зареєстровані в інших районах, відтак це впливає на економічні показники району.

Також гості відвідали ТзОВ «Електроконтакт Україна». Керівник підприємства Андрій Гаврильчик ознайомив із роботою підприємства, розповів про перспективи підприємства про те, що підприємство розглядає можливість навчання випускників шкіл на базі місцевих професійно-технічних навчальних закладів тощо.

Приємні враження залишили відвідини Дитячого будинку сімейного типу у місті Золочеві. Серед перших, хто зустрічав гостей був трирічний Юрчик, який, мабуть, найбільше тішився гостям. З кожним погрався, по-дитячому довірливо і ніжно просився на руки. Гості подарували вихованцям порохотяг, праску та прасувальну дошку. Як зазначила мама-вихователька ДБСТ сестра Мартина, ці засоби мають неабияке значення. У будинку живуть в основному дівчатка і вони мають привчатись до праці, і саме ці засоби технічного прогресу стануть у нагоді.

«Буває дуже складно, але це дуже велика радість виховувати дитину, дарувати їй любов та тепло і бачити в дитині позитивні зрушення, коли вона усміхається, коли вона стає добрішою», – говорить сестра Мартина.

Також дітки отримали солодкі подарунки та книги.

Оглянувши умови, в яких проживають вихованці цього ДБСТ Олег Сало підсумував: «Кожна дитина-сирота чи дитина позбавлена батьківського піклування має жити в умовах максимально наближених до сімейних, родинних. Вся Європа вже відмовилась від будинків-інтернатів. Цим шляхом йдемо і ми. Є державна програма, багато планів є й на цей рік. Зокрема, в Золочівському районі заплановано відкрити ще один дитячий будинок сімейного типу», – зазначив керівник області.

 

 

Леся ГОРГОТА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.